Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várja el sok szülő a...

Miért várja el sok szülő a gyerekétől, hogy mindenből ötöse legyen?

Figyelt kérdés
Ha valakinek a családjában van/volt ilyen eset, illetve van ilyen ismerőse, írja le!
2016. febr. 14. 16:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert sokan azt gondolják és hozzáteszem rosszul gondolják, hogy akkor viszi valamire majd a gyerek, ha mindenből ötös lesz. Pedig nem így van!

Az a lényeg, hogy tanuljon, legyen célja az életben, nyilván, ami megy neki, érdekli, abból úgyis jó jegyei lesznek, de vannak tantárgyak, amik akkor se mennek, ha amúgy egy gyerek jó eszű, mert egyszerűen nem egy. És akkor abból nem lesz 5-ös. És akkor mi van? Semmi.

Egy ilyen srácot ismertem általánosban, ha kapott egy 4-est, sírva fakadt és teljesen lelki beteg volt. Amúgy orvosnak készült, de nem lett belőle az. Kimentek külföldre dolgozni, de nem orvosként helyezkedett el.

Nem ezen múlik! Amúgy meg az életben senki nem fogja megkérdezni, hogy hú, hányasra érettségiztél történelemből, hanem hogy van-e érettségid. És azt sem fogja senki megkérdezni, hogy milyen eredménnyel diplomáztál le, hanem hogy van-e diplomád.

Nem lehet mindenkiből orvos, meg jogász. Van még nagyon sok más szakma, amiben el lehet helyezkedni, jól is lehet keresni vele és nem kell hozzá kitűnő tanulónak lenni!

2016. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
94%

Nyilván a szülők csak jót akarnak a gyermeknek, de sokszor pont ezzel ártanak neki.

Nem lehet minden gyerek 5-ös tanuló. Valakinek a maximális teljesítménye a szorgalmas tanulással együtt 3-as.

8 osztályos gimnáziumba jártam, és végig kizűnű voltam.

De eljöttem onnan, mert nem tudtam beilleszkedni az osztálytársaim közé, mert a szüleik eltorzították őket.

Két típus lett ennek köszönhetően a "valakikből" (én lennék a 3 csoport, de én "senki" vagyok ;)...) :

Aki ha nem tudja elérni a maximumot(márpedig azt nem tudja elérni mindig az ember) és kap egy 4-est sírva gondol arra, hogy ezért mit fog kapni otthon...

Kérdem én: az ilyen gyerek magáért tanul és örömet szerez az idmeretszerzésben?

A másik csoport meg a beképzelt ki vagyok, mi vagyok én, enyèm az egész világ, mindenki alsóbbrendűbb nálam.

Ha az ilyennek lesz is diplomája, milyen ember válik majd belőle?

A folyamatos versenyszellemről és megfelelési kényszerről nem is beszélve...


Egy gyerektől várják el a tőle telhető legtöbbet... de ne erején felüli és ésszerűtlen teljesítményt.

A megfelelő hozzáállás és törődés biztosan megtermi majd a gyümölcsét. És a gyerekből lesz valaki... Egy olyan személy aki megtud állni a lábán, és emberséges, tisztelettudó másokkal is.

15/L

2016. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%
Az én szüleim nem várják el, hogy 5-ös legyek csak azt, hogy mindenből hozzam azt a szintet amit tudok (nagyrészt 4-es, 5-ös), például matekból 2-es vagyok hiába küzdök, de elfogadták, mert másból pedig megvan az 5-ös. Ők csak azt szeretnék, hogy rendes munkám legyen és tovább tanuljak, mert nekik nem volt meg a lehetőségük erre. mindig mondták is, hogy magamért tanulok és igazuk is van.
2016. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem elvárták, de én is elvártam magamtól, mert nem esett nehezemre elérni.:-) Nyelvvizsgáztam gimisként, OKTV-re is mentem az egyik kedvenc tárgyamból, mert élveztem a kihívást. Érettségizőként bármelyik egyetemet választhattam, csak rajtam múlt, hogy mi akarok lenni, nem korlátozott a tanulmányi eredményem. Most is bennem van az a szemlélet, hogy hozzam ki magamból minden téren a lehető legjobbat, így érzem jól magam, és ezt vittem be a saját családomba is.

Sose büntettem rossz jegyért, egyszerűen csak elmondtam, hogy a jelenlegi oktatási rendszerben a bizonyítvány a belépő a következő képzésre, a saját választási szabadságukat veszítik el, ha elcseszik. Saját döntése volt mindegyik gyereknek, hogy merre tovább, mindegyik valamilyen felsőfokú képzést választott, pedig erre nem volt semmilyen presszió részemről - én nem vagyok sem több, sem kevesebb attól, hogy a gyerekből agysebész, dzsesszklub-tulajdonos vagy keresett gázszerelő lesz, lényeg, hogy csinálja jól és élvezze.

2016. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem semmit sem vártak el a szüleim, ha 1-est kaptam, annyit mondtak "semmi baj, kijavíthatod". Őszintén ez néha zavart is. A tanulmányi átlagom 4-es kivéve gépészetből, ami sajnálatos mivel az lennék később. Nem tetszik a gépészet, de más sem. Egyetemre nem tervezek menni, most lesz érettségim és ha ott tényleg minden félévben ennyit kell tanulni, akkor azt nem bírnám. Elvégzek egy OKJ-jt és egy senki leszek. :D
2016. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
Mert valakitől anno szintén ezt várták el és sokan tévesen hiszik azt,hogy csak ettől függ a jövő.
2016. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a kitűnőt várom el. Azt várom, hogy magához képest nyújtsa a legjobbat.

Nálunk pl a matek a mumus, vért izzad, küzd, gyakorol, de minden félévkor bukással fenyegetik. Mi tudjuk, hogy sok munkája van a kettesben, így dícséret jár érte. Környezetből viszont nem örültünk a hármasnak, hiszen azzal nem foglalkozott, azért kapta.

2016. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%

nehéz kérdés. le lehet tagadni, de attól még nem lesz hamis..

akinek jó eredményei vannak, az több irányban elmehet tovább tanulni, több lehetősége van , mint annak, aki szín kettessel végezte el a középiskolát.

nem mondom,hogy a fizetést is ez határozza meg, hiszen lehet szakmával is jól keresni, diplomával pedig lehet éhbérért dolgozni.

de általánosan igaz, hogy egy értékes diplomával az ember többet kereshet.

szóval én örülnék neki,hogyha a gyerekem ilyenben gondolkozna. de ha szakmája lesz sem gond, hogyha kellően motivált és érdekli az adott terület. mindig lehet tovább fejlődni, esetleg vállalkozást beindítani..


én általános iskolás gyerekemet mindenképpen motiválnám 4-5 szintre. középiskolában/gimiben meg remélhetőleg már tudja, hogy maga miatt tanul, akkor már nem szeretném beszabályozni.

2016. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én azt kivánom hogyha tud valamit 4-5 jegyre megcsinálni akkor azt csinálja is meg 4-5 jegyre,ha csak 2-3 ra tudna a gyerek max akkor azt várnám el.
2016. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a felnőtt aki elvárja a gyerekétől, hogy minden tantárgyból ötös legyen az egyszerűen nincsen tisztában, hogy hogy működik a továbbtanulás. Most gimiről beszélek főleg, de általánosban is általában az utolsó két évet kell megnyomni, hogy jól sikerüljön a gimibe a felvételi, de ugyanakkor nem csak a jegyek számítanak, ezért szerintem a központi írásbelire a felkészülés még szerintem fontosabb. Gimiben is csak az utolsó két év számít, pontosabban az utolsó két év végi jegy az adott tantárgyból. A legfontosabb, hogy öt tantárgy számít csak, matek, magyar, töri, egy nyelv, egy természetismereti tantárgy. Nos ezeken kívül tanulni teljesen fölösleges, és én sem teszem, mert minek tenném. Hogy szebb legyen a bizonyítványom? Nem számít sehol, hogy hanyas voltam énekből, rajzból, sőt akár fizikából vagy kémiából se, ha föciből viszem tovább a jegyet. Az én szüleim ezt tudják, meg már én is többször mondtam, és békén is hagynak. A nővérem is így tanult, és most a Corvinuson visz két szakot, szóval nem hiszem, hogy ettől, hogy valaki csak ennyit tanul, attól szürke kisegér lesz.

17/f

2016. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!