Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várja el sok szülő a...

Miért várja el sok szülő a gyerekétől, hogy mindenből ötöse legyen?

Figyelt kérdés
Ha valakinek a családjában van/volt ilyen eset, illetve van ilyen ismerőse, írja le!
2016. febr. 14. 16:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
94%
Mondom a gyerek szemszögéből: tőlem is elvárták, hogy kitűnő legyek, nem számított, hogy szeretem-e az iskolát; jól érzem-e magamat úgy, hogy semmit nem csinálhatok, ami nem kapcsolódik a tanuláshoz; nem érdekelt senkit, hogy engem mi érdekel, mindenből egyformának jónak kellett volna lennem, ami persze lehetetlen. A négyesekért is üvöltözés járt, de ettől függetlenül nem lett teljesítménykényszerem, soha nem vártam el magamtól a jó eredményeket, csak túl akartam lenni minden számonkérésen, aztán hagyjanak békén. A környezetem mindig azt hitte, hogy jó eszű multitálentum vagyok, pedig csak bemagoltam, amit éppen kellett, megírtam a dolgozatokat, levizsgáztam, és ma jóformán semmit nem tudnék visszamondani abból, amit tizenöt év alatt tanultam, mert nem volt semmi haszna az egésznek. Nem lettem jó ember, nem lettem sikeres, és nem pótolhatom be felnőtt fejjel a kimaradt gyerek- és kamaszéveket, amiket a négy fal közé zárva töltöttem. És nem tudom, mire volt jó a szüleimnek az, hogy olyanná akartak formálni, amilyennek előzetesen elképzeltek, kihagyva a számításból azt, hogy önálló személyiségem lesz.
2016. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21-es, szívemből szóltál! Na, ettől szeretném megmenteni a gyerekemet! (6-os vagyok, a senki :D )


És a jegyekről, az 5-sökről: jó nevű iskolában (általános) 5-ös volt a gyerek angolból, de azt vettem észre, hogy nem tud angolul még olyan alap szavakat sem, amit én angol tudás nélkül (dog, happy, stb.) Aztán a tanáruk elment, jött egy másik, aki elszörnyülködött azon, mennyire nem tudnak angolul, s elhatározta, hogy megtanítja a gyerekeket angolul :-)

Nos, ez úgy kezdődött, hogy vették az előző évi anyagot, a gyerek meg hozta az 1-eseket, DE!!! már tudott angolul! :D A tanár bekeményítette, sokkal szigorúbban osztályzott, a gyerekek meg megtanultak angolul :-) Persze később a gyerekemnek is jobb jegyei lettek :-)


Nálunk nincs stressz, nincs, ha 4-est hoztál, mehetsz a sarokba, meg megverlek, stb., az elvárás a 3-as, vagy annál jobb jegy (jófejű a gyerek), de amit szeret csinálni suli mellett (zenélés, klasszikus és más műfaj) azt 2 és fél(!) éves kora óta támogatom :-) Már 10. éve zenél, most már 4 "csapatban".

Emellett az életre tanítom + kereskedelmi suliba jár, ahol nem színötös, de mindig meg fog állni a lábán :-)

Jelszavam: NO STRESSZ, + élni és élni hagyni :-)


U.i: volt olyan osztálytársa, akinél követelmény volt a színötös, a gyerek "hozta" is, de a központi írásbelije rosszabb lett (és még jó néhány osztálytársáé), mint az én fiamé, mert úgy rágörcsöltek.


És még egy adalék: nincs diplomám, de MINDEN gyerekkori álmomat megvalósítottam, nem vagyok egy megkeseredett felnőtt: van lakásunk, egy csomó érdekes foglalkozásom volt, pl. 13 évig metróvezető voltam, színházban kellékes, 10 évig minden nyáron voltam Spanyolországban, néha segítettem idegenvezetni, stb.

A diplomának egy percig sem éreztem a hiányát, az angolnak igen, így lassacskán és is megtanulok angolul :-)

2016. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 szoti19 válasza:
Nálunk, ha esetleg becsúszik egy rossz jegy anyukám megkérdezi, hogy és miért lett 1/2/3?Én megmondom az igazat ami általában 2 féle dolog: 1. nem tanultam rá semmit ezért lett 1-es! vagy 2.Én ezt egyszerűen nem értem és nem is fogom, akarom megérteni mert semmi hasznom nem lesz belőle.Ha azért lett 1-es mert nem tanultam rá semmit vagy mert nem értem és nem is akarom/mostmár értem de mikor írtuk még nem értettem.Ha az előbbi eset áll fenn anyukám büntetést ad, mivel én vagyok a ludas.Ha az utóbbi akkor nem kapok büntit, de azért megnézzük ketten az adott anyagrészt. :-)
2016. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Mcgalagony17 ***** válasza:

Én merő kötelességtudatból ültem le tanulni minden nap, amíg nem tudtam szóról-szóra az anyagot... De úgy gondolom, hogy ha magamtól nem tettem volna, a szüleim kierőltetik. Mondták a tanáraim, hogy "magolással bizony semmire nem fogsz menni a gimnáziumban" nyolcadik osztály környékén, hát így utólag belátva: igazuk lett. El is jöttem a gimiből, végül egy gyengébb szakközépben végeztem, de ott is magoltam. Kénytelen voltam szembesülni azzal, hogy míg én találomra elmentem egy szakmát tanulni, a 2-3-as átlagú osztálytársaim ambíciózusan főiskolára, egyetemre járnak... Szóval az osztályzat valójában csak egy eszköz arra, hogy azok a gyerekek akik maguktól nem motiválhatóak teljesítsenek valami szintet az iskolában.


22/N

2016. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!