Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum csak azért riogat, mert...

Anyum csak azért riogat, mert nem akarja, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmmel és párjával laknék egy albérletben. Természetesen külön szobám lenne!

Pesten össze jönni látszik egy jobb munkalehetőség. Így a költözést is számításba vettem.Sokkal egyszerűbb,mint minden nap összes 3 órát ha nem többet utazni.


Anyum teljesen kiakadt,hogy én egy párhoz minek költöznék,meg hogy itthonról is betudnék járni,mert sokan utaznak xy órát. Meg hogy alapból hülyeség ez az egész. Meg én fogom megszívni.Meg minek megyek 3.nak és stb.Meg hogy mennyi pénzem el fog menni,hogy bele adok a rezsibe,bérleti díjba. Nem mintha tök jó lenne a most,hogy keresek 50 ezret igaz nem kell leadnom egy ft-ot sem. Persze itthonra vásárolok ezt azt ettől függetlenül.


Egyszerűen vele erről nem lehet beszélni és felidegesít.


23 éves vagyok. Szeretnék kicsit önállósodni. Örökké nem lakhatok velük.


Nem tudom,hogy mondjam el normálisan anyumnak ezeket,már már az is megfordult a fejembe,hogy hazudok neki,mert másképp csak az idegeskedés,feszültség van. Csak utálok hazudni,tényleg nem szeretnék,de ezzel ezt fogja sajnos elérni.


Tudnátok vmit jó tippet adni,hogy hogy nyugodjon meg és ne legyen ennyire ki?


2016. febr. 17. 09:13
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Szereti a kutyakat! Nyilvan nem akarna annyira ossze koltozni,ha zavarna! Kicsit te is gondolkozz el,hogy mit irtam! Neki is volt mar kutyaja,csak exennel kellett hagyni,mert akkor szulokhoz nem vihette. Nem hullik a szore,mert Bichon Frise.Mint irtam laktam mar baratnommel,semmi gond nem volt. Hetente 4-5x talalkozunk minden nap beszelunk.

Kesobbbok is akarnak kutyat. Elmegyek lesz masnak hely baratnomnek egyik baratnoje menne oda.

2016. febr. 17. 11:03
 12/27 anonim ***** válasza:
34%

Ok, ti tudjátok,csak ha koppansz,emlékezz arra, hányan szóltak,hogy "jobb messziről szeretni,mint közelről gyűlölni". A kutyás dologhoz hozzáfűzném,hogy olyan nincs,hogy egy kutya vagy macska ne hullajtsa a szőrét minimum tavasszal meg ősszel,amikor cserélik a nyári-téli bundát. Bnőmnek is volt saját macskája még otthon,az enyém mégis zavarta,szerette,de zavarta. A sajátját az ember jobban elviseli,mint másét. De ha már lebeszélni úgysem tudunk,hogy ne más párkapcsolatában tátsd a szádat meg lebzselj,akkor legalább írj ki egy olyan kérdést erre az oldalra,hogy ha ti költöznétek össze ezekkel a feltételekkel valakivel,akkó milyen tippeket tudnak adni,amire figyelhetnél,hogy a barátságotok ne menjen tönkre. Pl.

Tipp1:Ha pasit akarsz hazavinni,mindig szólj mindkettőnek,és kérdezd meg,mennyivel többet fizess,mivel aznap már 4en vagytok.

2016. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
25%
akkó=akkor, a telefonom hülyeségeket javít
2016. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Èn ezt csinálnám: Részletesen megbeszélnél a párral, hogy mi hogyan lehetne. Kutya, takarítás, rezsi, díjjak, ablakpucolás, mosgéphasználat(ha neked párod lesz), pasi felvitel... Mikortol költözhetnél...

Majd ha minden meg van, anyukáddal úgy üljél le, hogy ezek már kész tények, DE ha nem jön össze vissza költözhetsz-e???

Mert hogy még egy házasságban is benne van, hogy nem fog menni, akkor persze, hogy egy ilyen baráti együttlétben is, de kiprobálni lehet. A barátokkal is érdemes megbeszélni, hogy apró dolgokat is rögtön elmondani, hogy ki ette meg a joghurtom, kiföz ma... esetleg egy sérelmek papírt kitüzni amire mindenki kiirja azt amit nem mert kimondani... ha meg nem jön össze nem a világ vége...

2016. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak érvelj ezzel:

- idegenek esetén is lehet, hogy egy párt találnál

- máshova nem vihetnéd a kutyát, se a lakások tulajai, se a lakótársak nem szoktak neki örülni

- nem idegenekkel leszel, tehát nem kell félteni téged, olyanokkal leszel, akiket ismersz, a szüleid is ismerik gondolom a legjobb barátnődet

- mivel barátok vagytok, nem fognak átvágni, lehúzni, nem kell félni, hogy lopkodják a cuccaidat, stb.

- nem kell félni, hogy milyen alakokat fognak felvinni a lakásba, mint pl. egyedülállók esetén

Én személy szerint jobban örülnék, ha a gyerekem ismerősökkel laknak, mint vadidegenekkel.

2016. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
16%
Hát nem tudom, én sem szívesen viselnék még egy harmadik embert a lakásunkban, ahol a párommal kettesben akarunk élni...
2016. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

16: Én sem :)

De nem ez volt a kérdés. Nyilván azért kerestek lakótársat, mert nekik ez nem gond.

2016. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
33%
Anyukád csak óvni akar a csalódásoktól, és a felesleges kiadásoktól. Tényleg csak olyan messze tudsz munkát vállalni?
2016. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, miért lenne gáz, mi több lakótárssal laktunk együtt anno az exemmel, a világon semmi gond nem volt belőle.


Kérdező: tedd azt amit te akarsz, felnőtt ember vagy.

2016. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Az említett kutya meg ránézésre olyasmi lehet, mint egy uszkár, bongyor szőrű.. 12 évig volt lakásban uszkárunk, SOHA nem hullott a szőre, nyírás után pár óráig hullott le róla pár szőrszál, ami még rá volt ragadva, ennyi.. Az tényleg nem gond.
2016. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!