Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum csak azért riogat, mert...

Anyum csak azért riogat, mert nem akarja, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmmel és párjával laknék egy albérletben. Természetesen külön szobám lenne!

Pesten össze jönni látszik egy jobb munkalehetőség. Így a költözést is számításba vettem.Sokkal egyszerűbb,mint minden nap összes 3 órát ha nem többet utazni.


Anyum teljesen kiakadt,hogy én egy párhoz minek költöznék,meg hogy itthonról is betudnék járni,mert sokan utaznak xy órát. Meg hogy alapból hülyeség ez az egész. Meg én fogom megszívni.Meg minek megyek 3.nak és stb.Meg hogy mennyi pénzem el fog menni,hogy bele adok a rezsibe,bérleti díjba. Nem mintha tök jó lenne a most,hogy keresek 50 ezret igaz nem kell leadnom egy ft-ot sem. Persze itthonra vásárolok ezt azt ettől függetlenül.


Egyszerűen vele erről nem lehet beszélni és felidegesít.


23 éves vagyok. Szeretnék kicsit önállósodni. Örökké nem lakhatok velük.


Nem tudom,hogy mondjam el normálisan anyumnak ezeket,már már az is megfordult a fejembe,hogy hazudok neki,mert másképp csak az idegeskedés,feszültség van. Csak utálok hazudni,tényleg nem szeretnék,de ezzel ezt fogja sajnos elérni.


Tudnátok vmit jó tippet adni,hogy hogy nyugodjon meg és ne legyen ennyire ki?


2016. febr. 17. 09:13
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Kutyakozmetikus a szakmám.

14 éves a kutyám.Eltudom dönteni,sőt tudom is,hogy neki nem hullik a szőre! Illetve melyik fajtáknak hullik melyiknek nem :)


Macskából a szfinxnek(kopasz macsek) nem hullik,mert nincs is :D A többinek hullik.


Kutyafajták közül van jó néhány amelyiknek nem hullik,ezeket hívják hipoallergén kutyafajtáknak.


Nem hazudok ha azt mondom,hogy naponta találkozok HAJSZÁLAKKAL a lakásban. Kutyaszőrrel viszont nem. Sötétebb ruhán van pár,de azt egyszerűen le lehet szedni,mert hosszú.


Rövid szőrű fajtákból dől a szőr,szóval ott tényleg lehetne konfliktus a szőrből.


De már úgy érzem magam mint a kutyás topikban.


Természetesen ők szeretnék,hogy menjek nem én erőszakoskodtam! Csak jó lehetőség is .Illetve mivel tiszta rendszerető lány vagyok. Magam után elpakolok,mosok, kutyámat két naponta fésülöm, 1,5-2 havonta fürdik,3 havonta nyírva van.Saját részemet kifizetem természetesen,becsülettel.Vásárolok is ha épp le kell ugrani a boltba.


Igen, csak Pesten látom azt,hogy lehetne meló.Meg jobb kilátások. Hiszen 3 éve már ha nem több küszködök a munka kereséssel. Pesten sokszor azért utasítottak el,mert nem voltam oda valósi!! Saját városomban és a környéken lévőkben sincs munka. Max takarítós 50-60 ezerért..Meg közalkalmazotti,mint amin most vagyok 50-ért. Nem anyumék nyakán akarok megöregedni és 50 ezer ft-ból vegetálni!!

Önálló életet szeretnék,ott kialakulhatna!


Na meg ők nem laknak együtt,mindketten a szülőknél laknak most költöznének össze,de nem azért,hogy közös jövő,hogy a szülőktől külön menjenek.


Szóval meglepődök ezen amit írtatok,hogy nem jó dolog egy párra rászállni meg ilyenek. Közbe szó sincs erről,ők ajánlották fel! Mivel nekik is könnyebb így.


Csak anyum is pont ezt látta mint ti,hogy egy párra jajj milyen dolog az meg így úgy.Felelőtlenség stb.


És mi van ha tök jó munkát találok? Pont kapóra jön,hogy Pesten élek? Végre kiszabadulhatnék innen? Több fizetés?

Én élni szeretnék,nem megöregedni anyuméknál. Ismerkedési lehetőség is nagyobb. Ez a város ahol vagyok egy pusztulat.

2016. febr. 17. 19:21
 22/27 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy a felesleges kiadásoktól védene. De 30-40 éves koromra is ők tartsanak el? És éljek 60 ezer ft-ból?? Ez nem élet -.-


Tudom,hogy félt meg minden. De tényleg ha vmi gáz van,mág mindig haza jöhetek!! De ha meg se próbálok kitörni,sose tudom meg mi lett volna ha..

2016. febr. 17. 19:23
 23/27 anonim ***** válasza:
50ből hogy futja mindenre majd?
2016. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Isten ments,hogy visszatartsunk,sőt, menj,mindenki azt mondja,csak ne a barátságotok menjen rá. Szerintem találnál máshol is szobát,ugyanúgy nem lennél tovább ott,ahol most vagy,de a te döntésed.
2016. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

50ből sehogy. Nem fogok elköltözni és a melóhelyen maradni 50 ért :D Keresek munkát jobbat! Itt ideiglenesen maradtam,mert novemberben nem találtam sehol melót,ez novembertől február végéig van. Ha nem hosszabbítják meg. Bár akkor is megyek innen,mert ennyi nem sok mindenre elég.

De úgy nézz barátnőm párjának egy haverja tud egy albit ahol szinte csak rezsit kell fizetni. Azt hárman nevetve össze dobjuk!


De az majd kiderül.

2016. febr. 18. 08:22
 26/27 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szerintem nincs rálátásod még ezekre a dolgokra, bár nem is hibáztatlak érte.

50 ezerből nem lehet megélni. A rezsi az egy dolog, lehet, hogy röhögve kifizeted, de rengeteg egyéb kiadás van még egy háztartásban. Már csak a kaja kb. 40-50 ezer, még akkor is, ha főzni tudsz.

Ezen kívül az egyéb számlák, pl. a telefonszámla, vagy bármikor beüthet egy betegség vagy nem várt szervizelés. Tisztítószerek, mindennapos csip-csup dolgok, pl. wc-papír. Ezekkel is számolni kell.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem előbb tedd félre ezt az 50 ezret, amit kapsz és kezdj el keresni melót. Ha valami normális melót akarsz persze. Ha beéred valami feketemosói állással, azt kb. minden sarki gyrososban keresnek.

2016. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Én tudom,hogy 50 ezer ftból nem lehet megélni!!

Nem írtam egy szóval se,hogy lehet,nem tudom hol olvastátok.O.o


Jelenleg dolgozok ennyiért! De szüleimnél lakok. Nem kell leadnom egy ft-ot sem,természetesen én vásárolok itthonra ezt azt meg magam,kutyám dolgait én finanszírozom. Ezért akarom itt hagyni ezt az egészet. Keresni melót, ahol több a fizetés.Itt már amúgy is csak jövőhéten vagyok és ennyi. Megkapom márciusban az utolsó fizumat. Ennyi.


Keresek nagy erőkkel.

Egy szóval nem mondtam,hogy 50ből meglehet élni. Tisztában vagyok a költségekkel. Rendes normális élethez 150 ezer ft is édes kevés. Csak hát M.O-n már ez jó fizetésnek minősül.

2016. febr. 18. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!