Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülőknek miért az a...

Egyes szülőknek miért az a kedvenc és leghatásosabb érvük, hogy "az más"?

Figyelt kérdés

Én is szoktam néha anyummal veszekedni, de ezt az "érvet" nem bírom megérteni.

Múltkor mondtam, hogy a barátnőimmel felmegyek a megyeszékhelyre sétálni és körülnézni egyet (saját pénzből), erre közli, hogy minek, felesleges, csak a pénzt szórom (ami nem igaz, mert venni nem akarnék semmit, de jó sétálni, és a parkban ülni). Mikor mondtam neki, hogy ő is szokott régebben ilyet csinálni, akkor közölte hogy "az más". Mikor megkérdeztem, hogy miért is más, akkor meg "ne vitatkozz én az anyád vagyok".


Sokszor hallottam már ezt az érvet, meg olvastam is sok helyen, hogy a szülők azzal mentegetik magukat, hogy "az más", meg "én más vagyok", stb. De ennek mi értelme van? Szerintem ezt még ők maguk sem hiszik el.



2016. febr. 19. 09:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
szerintem mert igazi indokot nem tudnak rá mondani és ezzel probálják meg indokolni. Méd nem tünt fel neki ,hogy nem vagy gyerek és nem éred be ilyen sablonos válasszal. Ez ugyan olyan mint a "mert csak" meg a "mert azért" semmit nem magyaráznak meg velle de ezzel ö lezártnak tekinti a témát.
2016. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

"Te viszont gyerek vagy,a pénzt tőle kapod,nem te dolgoztál érte."


Ha nem költheti arra, amire akarja, akkor miért kapja egyáltalán meg? Ezért teljesen felesleges odaadni a gyereknek.


A többi érvedet, meg egyszerűen nem is érdemes kommentálni, mert úgy baromság, ahogy van.


Ja, de mégis egyet:


"A mondat így hangzana helyesen,ha be lenne fejezve:"


És akkor mégis mi a jó életnek nem fejezi be? Mert addig, ameddig nem indokolja meg és nem magyarázza el, ez nem más mint egy primitív lezárása a vitának.

A gyerekek nem hülyék, amit elmagyaráznak nekik és jól magyarázzák el azt meg is értik.

Majd amikor kedves anyuka 80 éves lesz (meg te is) és a gyerek/gyereketek azt mondja netalántán, hogy: " Ugyan már anyuka, ezt te úgysem értheted", akkor mélységesen fel lesztek háborodva, hogy milyen jogon beszél veletek így a gyerek. Hát, megsúgom: azért, mert ezt tanulta tőletek.

2016. febr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Mondja azt, hogy "nem vagyok koteles megindokolni".


Ha nem akarja megmagyarazni, vagy nem tudja megmagyarazni, vagy epp nincs ideje megmagyarazni, az mind mind eleg erv/indok.


Az nem erv hogy csak.

2016. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
81%

Nincs kedve belegondolni az egészbe, amit mondasz neki, ezért rávágja ezt, hogy szabaduljon.


Ennyi erővel azt is mondhatná, hogy: "Mert csak." "De akkor is." "Kiskutya egy görögdinnyén."


Ennyi.

2016. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!