Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya...

Mit csináljak, hogy anya hamarabb engedje meg, hogy okos telefonom legyen? 13L

Figyelt kérdés
Beszéltem vele először azt mondta,hogy ő karácsonyra szánta.(Magamtól mintha nem esett volna le)Aztán sikerült valamelyst megyözni,hogy talán(!)májusba megengedi,ha jól tanulok.Mit tegyek,hogy hamarabb engedje?Játszak rá arra,hogy sokat tanulok,vagy elég ha csak jó jegyeket kapok?13L
2016. febr. 28. 14:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Jézusom..ilyen nincs...A mai tinik legnagyobb problémája, hogy miért nem előbb kap okostelefont. Bakker május itt van nemsokára, mit csérogsz???
2016. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%
Istenem én még ennyi idősen azt se tudtam mi az a okos telefon.Rá érsz még vele gondolom olyan 7-dikes vagy nekem még hetedikes koromba gombos telefonom volt az is csak azért,hogy eltudjanak érni a szüleim ha valami van.
2016. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Battyogj el a boltba és vegyél egy olyan telefont, amilyet akarsz, ha meg nincs rá spórolt pénzed, akkor ne várd el a szüleidtől, hogy a te hobbidat finanszírozzák.
2016. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%

Vedd meg magad!


Egyébként magadnak tanulsz, nem neki. Nem neki lesz haszna abból, ha jó jegyeket szerzel, hanem neked. Téged segít majd a továbbtanulásban és később abban, hogy ne legyen kérdés, hogy milyen telefont és mikor vegyél, mert lesz rá pénzed, ha jól tudsz elhelyezkedni a jó végzettségeddel.


Ha ezt már felfognád magadtól, lehet megvette volna.

2016. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Igaza van az első kettő válaszolónak.

Tanulj jól, tanulj sokat. De ne azért hogy kapj valamit. Magadért tanulj. Hogy legyen munkád, jó fizetésed felnőtt korodban. Ezt persze lehet magyarázni egy 13 éves gyereknek, de....

Lényegtelen. 2 hónapot ki fogsz bírni. Majd májusban kapsz.

Jelzem, én az első okostelefonom 16 évesen kaptam, elmentem dolgozni és a felét én álltam. Az első telefonom 12 évesen kaptam, hogy elérjem szüleim ha baj van.

2016. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%

Banyek, azt hiszed hogy a tanulásért jutalom jár? Azt magadért teszed, azért hogy ne utcaseprő legyen belőled.

Buta kislány, azt hiszed hogy ha lesz okostelód, akkor majd menőbb leszel, villoghatsz majd a többieknek? "Magamtól mintha nem esett volna le" - hát elég szemtelennek és beképzeltnek tűnsz az írásod alapján, nem érdemelsz még telefont szerintem.

2016. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
29%
De savanyú a szőlő egyeseknek.
2016. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%
Elég elcseszett nevelési módszer, hogy a jó tanulásért tárgyi jutalom jár. Főleg mivel a gyerek elég hamar megtanulja így átverni a szüleit (lásd: "Játszak rá arra,hogy sokat tanulok...") Kérdező, becsapnád a szüleidet, pökhendi megjegyzést teszel, és ezek után még azt gondolod, hogy neked jár az okostelefon az ő pénzükön. Fölösleges neked magyarázni, hogy magadért tanulsz, a jövődért, mert láthatóan még nem érted. Ami nem gond, sok tini van így ezzel. Ha okostelefont akarsz, várj addig, amíg a szüleid úgy gondolják, hogy valóban megérdemled.
2016. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Megvan a spórolt pénzem....Meg közel is vagyok a kitűnőhöz
2016. febr. 28. 15:53
 10/27 Argloss ***** válasza:
92%

Tanulj, segíts többet és ne legyél túl követelőző, mert öngólt lőhetsz vele. Ez már így is meglehetősen nagy engedmény lesz a korábbihoz képest, szóval ne rontsd el a dolgot azzal, hogy átváltasz pofátlanba. A telefonok nem olcsó dolgok.


Szerintem most 2016 van és lényegtelen, hogy ki mit mikor kapott, mert a múltban megesett az is, hogy valaki egy vastagabb szelet kenyér miatt is végtelenül boldog tudott lenni. Szerencsére a legtöbb helyen ez már nem így van és inkább sírjon a gyerek telefonért, mint attól, hogy éhezik...

2016. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!