Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya...

Mit csináljak, hogy anya hamarabb engedje meg, hogy okos telefonom legyen? 13L

Figyelt kérdés
Beszéltem vele először azt mondta,hogy ő karácsonyra szánta.(Magamtól mintha nem esett volna le)Aztán sikerült valamelyst megyözni,hogy talán(!)májusba megengedi,ha jól tanulok.Mit tegyek,hogy hamarabb engedje?Játszak rá arra,hogy sokat tanulok,vagy elég ha csak jó jegyeket kapok?13L
2016. febr. 28. 14:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
38%

Na igen, szánalmas hogy a válaszok 99%-át ilyen megkeseredett, féreg emberek írták.

Egyébként tanulj, aztán ha fel tudsz mutatni valamit, akkor menj oda és kérd meg, hogy hozzátok előre a vásárlást.

Jó pont lehet, ha spórolsz addig.

2016. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Olyan érdekes,hogy ezen az oldalon mindenki kitűnő akinek azt mondják,hogy tanuljon.!
2016. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
Akkor mi a kérdés, ha megvan rá a pénzed? Menj és vedd meg! Gondolom ha a saját pénzedből veszed nem zavarja őket.
2016. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

(Közel) kitűnő az, aki még írni sem tud?

Ékes példája, hogy a magyar közoktatás színvonala a béka feneke alatt leledzik...

2016. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz közel a kitűnőhöz, ha naponta teszel fel egy agyament kérdést. Kissé unalmas már...
2016. febr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
53%

Jöttök itt a magatoknak tanultok szöveggel és hogy ne legyen utcaseprő.. Elég aktuális lesz amit ezzel kapcsolatban mondok: a magyar oktatás egy haszontalan fekete lyuk az értelmes, igazi tanulásra szánt idő számára. Egyáltalán nem garancia, hogy intelligens (a szó legtágabb értelmében) lesz, ha a magyar állami sulikban jól tanul.


Egyébként hozz fel érveket az okostelefonok mellett. GPS alapú család követő appok. Vannak különböző oktatás jellegű alkalmazások is. Pl Duolingo az idegennyelv gyakorlásra és jópár "elme tréning" feladatokat tartalmazó szoftver. Keress rá mennyi mindenre jó még az okostelefon a szórakozáson kívül és érvelj ezekkel a dolgokkal :) Viszont, ha anyagi okokból kerül sor csak karácsonykor a vásárlásra akkor ne erőltesd, mert követelőzés lenne. Ha addigra lesz rá pénz akkor ez van :)

2016. febr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%

"Magadnak tanulsz, ha jó tanulsz jól fizető állásod lesz..."na ez az, régen igaz volt, de a mai oktatási rendszer miatt már nem az.


Teletömik a gyerekek fejét mindenféle fölösleges anyaggal, amit aztán soha a büdös életben nem fog használni. Miért nem lehet az iskolákban pl. pénzügyeket, elsősegélyt, háztartástant, barkácsolást, tanulni, vagy hogy hogyan lehet egy okostelefont tabletet, értelmes dolgokra használni, esetleg megtanítani azt, hogyan lehet könnyebben állást találni stb....ezek a dolgok azok, amik valóban az életre nevelnek, nem pedig a kovalens kötés, ókori fiozófia és társai.


Nem egy ismerősöm van, aki kítűnő eredménnyel végezte az összes iskoláját, mégis abszolút életképtelen....hiába van a fejében egy lexikon, de pl. semmilyen hivatalos ügyet nem tud elintézni magának, és a főzési tudománya a tojásrántottáig terjed.


Bocsánat az offért, de ezt le kellett írnom.


Kedves Kérdező: tudom, hogy nagyon hosszúnak tűnik még a májusig visszalévő idő, de ki kell bírni. Én még emlékszem erre az érzésre, milyen volt, amikor gyerekként megtaláltam november elején a hőn áhított játékot, mégis meg kellett várnom a karácsonyt, amíg megkapom, sőt, még csak el sem mondhattam, hogy megtaláltam :P Ha a jó jegyek a feltétele, akkor tanulj továbbra is, egyébként meg próbálj meg nem rágondolni, foglald el magad. Játssz, barátnőzz stb. és hidd el egyszer csak arra eszmélsz, hogy már május van ;)

2016. febr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
34%
Hagyjátok már ezekkel a " jajj istenem, ennyi idősen azt sem tudtam mi az a telefon" mondatokkal! Te jó ég a 21. században vagyunk és egy 13 éves szerencsétlen lányról beszélünk! Tudom, nem az lenne a jó hogy valaki 6 évesen okostelefonért nyöszörög, de könyörgöm, ide ne okoskodjanak már a 45-50 évesek! 13 évesen, ilyenkor alap ez. Szerintem se követelőzz érte, vagy gyűjts pénzt magadnak, vagy valamilyen ünnepre kapod. A pénzt nem javasolnám hogy ötösökért kapd. Próbáld megbeszélni a szüleiddel, hogy dolgozhass otthon valamit, ünnepekre pénzt kérsz, és egyszer csak összejön egy okostelefon! Ne add fel! :)
2016. febr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
52%
Istenem ilyen emberi hulladékokat... Rombolja a kapcsolataidat, elvesz az életedből.............. persze most pontozz le 13 évesen :P
2016. febr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
"szerencsétlen" lány...
2016. febr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!