Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor most semmi se jó? Csak...

Akkor most semmi se jó? Csak ATM vagyok, nem szülő?

Figyelt kérdés

A lányom 16, a fiam 8. Egyedül nevelem őket, sokat dolgozok. Eddig ha kellett, megkértem a lányom, hogy figyeljen az öccsére. Húzta a száját.

Egy ideje a barátnői telebeszélték a fejét azzal, hogy "nem neki szültem gyereket, hanem magamnak", meg "nem ingyen bébisztter, hanem ugyanúgy a lányom", és hasonlók.

OK, ne legyen ennyi vita, marad a másik lehetőség: kerestem egy nénit, aki figyelni tud rá, ha beteg, vagy ha nem érek haza időben, akkor el tudja hozni, és figyel rá, amíg hazaérek.

Ennek ugye van anyagi vonzata is.


Egyrészt most sok mindenre nem telik, a telefon előfizetéseket olcsóbbra cseréltem, lassúbb a net, kevesebb a tévécsatorna, és lefaragtam a szórakozásra költhető összeget. Kaján nem vagyok hajlandó spórolni, a gyerekek is járjanak sportolni, de ruhákon tudok fogni sokat, ha olcsóbb helyen vásárolok.

És persze igyekszem időben hazaérni, mert két túlóráért nem kapok annyit, mint amit bébiszitternek kifizetek.


Most azt hallgatom a hercegkisasszonytól, hogy mekkora szemét vagyok, mert milyen anya, aki a gyerekein spórol, és minek vállal az gyereket, aki nem tud nekik mindent megadni.


Ott tartottam a hétvégén, hogy vagy szájbavágom, vagy csomagol, megy az apjához, és lehet ott követelőzni, mert nem csak én vállaltam őket egyedül. (Apja letojja őket, a felesége gyűlöli a gyerekeket, és ez kölcsönös, mert miatta váltunk el 5 éve.)

Diákmunkáról hallani se akar, természetesen.


Arra se hajlandó, hogy az öccsére figyeljen, arra se, hogy lemondjon egy kis luxusról, és arra sem, hogy az apjához költözzön. Követelőzik, hisztizik, napi szinten megy a veszekedés. Megroppant az egészségem is a sok vita miatt.


Elvettem a telóját, jelszavas a wifi, nem találkozhat a barátnőivel (főleg ha ilyen hül.yeségekkel tömik a fejét), és hétvégén sem mehet sehová. Előre láthatólag egy hónapig, de ha nem húz bőrt a fogára, akkor tovább is.


Kétségbeestem.


Egyre inkább úgy érzem, hogy tönkre fog tenni, és ha nem akarok belerokkanni, hogy teljesítsem a követeléseit, vagy veszekszünk, akkor át fogom költöztetni az apjához. (A gyerektartás nem mérvadó, nem érdekel.)


Nem erre neveltem, nem tudom, mivel lehetne hatni rá.



2016. febr. 28. 15:59
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon sajnállak, kérdező, sarokba vagy szorítva, és nem is tudok neked érdemben válaszolni. DE! A 71 %-os válaszoló kiverte nálam a biztosítékot, hajtja a magáét, de egy épkézláb tanácsot nem volt képes adni.

Kérlek fejtsd már ki, hogy mégis mit kéne tennie ennek az elkeseredett anyának? RÉSZLETESEN!

2016. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem csak a "dominálás" megy, ha figyelmesen olvastál. Egyébként pedig az is a nevelés része, ha a szülő meghúzza a korlátokat, elvárja a tisztességes viselkedést, beszűkíti az érintkezési lehetőségeket a rossz befolyású emberekkel, és megérteti a lassan felnőtté váló gyerekkel, hogy a tetteknek (fizikai és verbális cselekedeteknek is) következményei vannak. Kamaszkorban a legjobban nevelt gyerek is meghülyülhet, a levegőben is benne van ez a legújabb hülyeség, hogy ha nem a legdrágább butikból öltözteted a csitrit, nem a legmenőbb telója van, nem lehet belvárosi szalonból műhaja, műkörme, műszempillája, műmindene, akkor egy értéktelen sz.r vagy, hogy merted őt a világra hozni...A butábbja meg be is veszi ezt.
2016. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%
Nem kellene a szulot okolni minden esetben. E szeretben nottem fel, torodtek velem, nagyon jo gyerekkorom volt, nem kenyeztettek el, a jora neveltek, megis amikor ramjott a tini orulet olyan voltam, mint egy boszorkany, csalodast es fajdalmat okozva nekik. Aztan amikor levetkoztem a tini korszakot es ugymond felnottem, roppant mod szegyeltem magam es megprobaltam minnel tobb szeretetet es segitseget adni. Vegul elertem, hogy elegedettek legyenek. Soha nem hibaztattam oket, inkabb a tarsasagot, az embereket akik koze keveredtem, akik nagyon rossz hatassal voltak ram. Talan jobb lett volna ha a szuleim kidobnak egy idore, hogy megtapasztaljam mi is az elet, megerdemeltem volna. Ha kerdezo nem bir a gyerekkel, koltoztesse az apjahoz. Akkor lesz viszonyitasi alapja. Van aki nem ert a szobol es ez nem a gyerek hibaja.
2016. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
17%
Hát mondjuk fordulhatna egy kis szeretettel és megértéssel a gyereke felé, erőszak helyett... Valahogy előbbiről nem sok említést tett a kérdésben. Szerinted mit szűr le abból a gyerek, hogy ha baj van vele, akkor rögtön az apjához és a gonosz mostohához küldik, míg az anyja él tovább boldogan az öcsikével? Azt, hogy ő csak akkor szerethető ha tökéletesen viselkedik? Hogy érezze magát így biztonságban, ha már az apja amúgy is lszrja?? Felháborodás, veszekedés, kakasodás helyett megpróbálta az anyja kifejezni az érzelmeit, hogy szomorú, fáradt, hogy sajnálja, hogy az apja nem foglalkozik vele, hogy csak ilyen családot sikerült összehoznia, amiért vállalja a felelősséget, hogy megérti, hogy nehéz ilyen gazdag emberek közé vagy valami ilyesmit?? Nekem ezek segítettek volna, amikor az apám leszrt a válás után. Persze az én anyámnak is csak a felháborodás jutott eszébe, hogy mit képzelek ééén amikor ő itt feláldozza magát, örüljek, hogy nem halok éhen.... Érdekes mód mióta felnőttünk, egyikünk sem keresi túl aktívan a társaságát...
2016. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
60%
"18.04" vagyok. A vegen azt akartam irni, hogy "ez nem a szulo hibaja". bocsi :-)
2016. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
72%

"... csak ilyen családot sikerült összehoznia, amiért vállalja a felelősséget, hogy megérti, hogy nehéz ilyen gazdag emberek közé vagy valami ilyesmi"


Nos, nagyjából idáig tartott a türelmem, 71%-os, aki még mindig nem bírt kinőni a durcizós, "mindenki szemét, csak én vagyok helikopter"-féle 13 éves tinikorból, azzal nincs mit kezdeni. Nagyon helyes, ha anyátokat megkímélitek ettől, ebből én se vagyok kíváncsi többre.

2016. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
30%
Biztos le leszek pontozva,de nem érdekel. Valószinűleg a gyerek nevelése félrement, mert kamaszkor ide-oda ha normàlis anya-lánya kapcsolat lenne köztetek nem így viselkedne. Elbeszélgettél màr vele őszintén az életről normális hangnemben? Milyen volt korábban a kapcsolatotok?
2016. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
24%

8 éves gyerekre miért kell vigyázni?


Ételt melegíteni nem tud magának, és valamit csinálni a szobájában, amíg hazaérsz?


A tanárok se állnak fölötte az iskolában.

2016. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
80%

Hát igen 71%-os.


A szülő nem szereti,mert eltiltja azoktól a barátnőktől,akik arra biztatják,hogy ne szálljon be a közös terhekbe ilyen nagy mamlaszként,hanem csak követelései legyenek,ugye ezt te sem gondoltad komolyan?


Elvileg ő is lesz anya,majd mit szól egy ilyen gyerekhez,akinek csak igényei vannak.

2016. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
70%
Ez komoly,manapsàg a 8 évesek mellé bébiszitter kell?Ennyi idős koromban màr egyedül jàrtam iskolàba,nem volt szükségem àllandó felügyeletre.Költöztesd àt a lànyod az apjàhoz,ìgy jobban jàr mindenki.
2016. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!