Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor most semmi se jó? Csak...

Akkor most semmi se jó? Csak ATM vagyok, nem szülő?

Figyelt kérdés

A lányom 16, a fiam 8. Egyedül nevelem őket, sokat dolgozok. Eddig ha kellett, megkértem a lányom, hogy figyeljen az öccsére. Húzta a száját.

Egy ideje a barátnői telebeszélték a fejét azzal, hogy "nem neki szültem gyereket, hanem magamnak", meg "nem ingyen bébisztter, hanem ugyanúgy a lányom", és hasonlók.

OK, ne legyen ennyi vita, marad a másik lehetőség: kerestem egy nénit, aki figyelni tud rá, ha beteg, vagy ha nem érek haza időben, akkor el tudja hozni, és figyel rá, amíg hazaérek.

Ennek ugye van anyagi vonzata is.


Egyrészt most sok mindenre nem telik, a telefon előfizetéseket olcsóbbra cseréltem, lassúbb a net, kevesebb a tévécsatorna, és lefaragtam a szórakozásra költhető összeget. Kaján nem vagyok hajlandó spórolni, a gyerekek is járjanak sportolni, de ruhákon tudok fogni sokat, ha olcsóbb helyen vásárolok.

És persze igyekszem időben hazaérni, mert két túlóráért nem kapok annyit, mint amit bébiszitternek kifizetek.


Most azt hallgatom a hercegkisasszonytól, hogy mekkora szemét vagyok, mert milyen anya, aki a gyerekein spórol, és minek vállal az gyereket, aki nem tud nekik mindent megadni.


Ott tartottam a hétvégén, hogy vagy szájbavágom, vagy csomagol, megy az apjához, és lehet ott követelőzni, mert nem csak én vállaltam őket egyedül. (Apja letojja őket, a felesége gyűlöli a gyerekeket, és ez kölcsönös, mert miatta váltunk el 5 éve.)

Diákmunkáról hallani se akar, természetesen.


Arra se hajlandó, hogy az öccsére figyeljen, arra se, hogy lemondjon egy kis luxusról, és arra sem, hogy az apjához költözzön. Követelőzik, hisztizik, napi szinten megy a veszekedés. Megroppant az egészségem is a sok vita miatt.


Elvettem a telóját, jelszavas a wifi, nem találkozhat a barátnőivel (főleg ha ilyen hül.yeségekkel tömik a fejét), és hétvégén sem mehet sehová. Előre láthatólag egy hónapig, de ha nem húz bőrt a fogára, akkor tovább is.


Kétségbeestem.


Egyre inkább úgy érzem, hogy tönkre fog tenni, és ha nem akarok belerokkanni, hogy teljesítsem a követeléseit, vagy veszekszünk, akkor át fogom költöztetni az apjához. (A gyerektartás nem mérvadó, nem érdekel.)


Nem erre neveltem, nem tudom, mivel lehetne hatni rá.



2016. febr. 28. 15:59
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
16%

És te megtapasztalad már, hogy milyen amikor te vagy az osztály csórója? Tudod elég szr érzés. Én is ilyen osztályba jártam. Igaz én egy szót sem szóltam a szüleimnek, csak szépen tönkrementem a 4 év alatt.

Biztos nagyon szr neked hogy ilyen a gyereked, de attól még neki is vannak érzései és nem poénból csinálja ezt és ő is szenved. Attól, hogy ő tini, még ugyanolya értékűek a problémái. Te persze gondolom tökéletes kamasz voltál és most is tökéletes ember vagy. Az exeddel kapcsolatos problémáid is a gyereked vered le. Igen, az apja is felelősséget kéne, hogy vállaljon, de ez az apára vonetkozik és rád, te viszont a gyereket szivatod vele. És ha majd a most minden bizonnyal kis cuki, tökéletes, még feltétel nélkül szerető 8 éveskes is merészel kamaszodni, akkor majd ő is repül a tesó után? Szr munkát végeztél, lásd be. Ha nem így lenne, akkor most szívnál itt, a gyerekeid a te tükreid.

2016. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
70%

11-es. Egyedül álló anyuka vagy? Ha nem, akkor miért oktatsz ki másokat, hogy mit hogy csináljon?


Kérdező: Én a helyedben felvenném a legszigorúbb arcomat, és elmondanám, hogy ha ezt nem fejezi be, akkor költözhet az apjához. Ezt kő keményen tartsd is be. Ha tényleg olyan az apja és az új nője, mint amilyennek írod.

2016. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
79%
Ez aranyos, hogy akkor keress többet...Neki amúgy milyen tervei vannak a jövőre nézve, hogy tanul, merre indul tovább?
2016. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
21%

Attól, hogy valaki egyedülálló, még kötelessége normális szülőnek lenni.

Szerinted milyen érzés lehet annak a szerencsétlen gyereknek, hogy apja leszrja, a mostohája gyűlöli, az anyja meg csak addig szereti amíg nincs vele gond, és amint van, máris eldobná magától? Nem kell ide pszichológus, hogy látszódjon milyen elcseszett család ez, csak a kedves anyuka nem hajlandó beismerni, inkább hárít.

2016. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
86%

11-es az osztály csorója lenni kétségtelenül rossz érzés.


A gyerekemnek annyira rossz,pedig nem is az osztály csorója,hogy diákmunkázik,úgy,hogy én még nem is akartam.


Viszont én anno az voltam,alig vártam a nyarat,hogy diákmunkázzak és végre egy jót egyek,mert engem diákmunkázni csak nyáron engedtek.

2016. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
19%

17:11

Akkor légy boldog, te valamit jól csináltál.

Nem tudom mit gondolnak a szülők amikor gond van a gyerekkel, hogy csak itt hápognak.. Az nem a semmiből jön elő, hanem az eddigi munkájuk "gyümölcse". Mi másé lenne? Mindennek oka van... Pl, hogy leszrja az apja, hogy utálják, hogy csak ingyen bébiszitternek jó, hogy ilyen osztálytársai vannak, hogy az anyja úgy viselkedik mint egy ősember (=megoldási készlete: eltiltás, szájbaverés, lepasszolás)...

2016. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
60%

Tök jól csinálod, úgy kell vele bánni, ahogy viselkedik, mint egy hisztis 2 évessel...

Bónuszképp szerintem simán leküldhetsz neki egy sallert, ha nagyon kinyílik a csipája! Maximálisan megérdemli!

Aztán ha nem tetszik húzzon az apjához...

2016. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
90%

71%-os, olvasd már végig a sztorit. Ha egy 16 éves nem érti meg, hogy az ő anyagi helyzete nem olyan, mint akikkel tartani akarja a lépést (2, azaz kettő jómódú, üresfejű kis pitsáról van szó, nem az egész osztályról), tenni sem óhajt az igényei kielégítéséért, hanem mindent az anyjától vár az észérvek, a bébiszitter, a beszélgetések ellenére, akkor ott a kis butus fejében van a gond. Nyilván hozzájárul a frusztrációhoz, a megfelelni akaráshoz a válás, de ez sem menti fel minden pofátlankodás bűne alól.

Nem kell mindig a szülőt bűnbakká tenni, ha annyira sz.r lett volna a nevelés, már sokkal korábban jöttek volna a problémák.

2016. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
14%

Nem a válással van a baj, hanem hogy az egyik szülője semmibe nézi. És valószínűleg nem 16 éves korától hanem a válás óta amikor még sokkal érzékenyebb és befolyásolhatóbb korban volt. Ha szerinted ez semmiség, akkor érdekesen gondolkozhatsz. Amúgy sem tűnik úgy, hogy dúl a szeretet és a megértés ebben a családban, csak az erőszak meg a dominálás megy.

És ha olyan jó lett volna a szülő nevelése, akkor könnyedén le tudná rázni mások hatását most, szóval erről ennyit. Igenis a szülő felelőssége a gyerek nevelése, nem a tanáré, meg nem az osztálytársaké vagy a szomszédé.

2016. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
85%

Ácsi ! Az anyja nem lepasszolni akarta , nem a nagyszulokre v a gyamhivatalra passzolta le hanem a sját apjához h kicsit rájöjjön nincs rossz dolga . Es tényleg rossz az osztály csórójának lenni de az nem ez a kategória … csak mert nincs legújabb ájfon, még nem hátrányos helyzetű

Kérdező nem vagy szar anya . Miert lenne az mert eltiltja pár szórakozástol , mert mégis mi a szarral büntesse ? Ne engedje sportolni ? A telefon amúgy se létszükséglet . És NEM verte szájba (bár megérdemelné)

2016. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!