Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan tiltott ki anyukám a...

Jogosan tiltott ki anyukám a házból?

Figyelt kérdés
31 éves nő vagyok,évek óta külön élek a szüleimtől,saját háztartásban. Anyu néhány hónapja dobta ki apukámat,elég csúnya veszekedésük volt,apu elment. Most visszajött volna még a maradék cuccáért,de anyu nem volt otthon. Nekem van még kulcsom,de apunak nincs,így én engedtem be a cuccáért. Apu szerint még jobb is volt így,mert nem akart veszekedésben pakolni,és úgyis az lett volna. Anyu megtudta,és őrjöngve engem is kitiltott a házból,hogy összejátszottam apámmal,én nem engedhettem volna be senkit a tulajdonos tudta nélkül. Anyu egyedüli tulajdonosa a családi háznak. A zárat le fogja cserélni,és már én sem kapok kulcsot hozzá,a régi dolgaimat egy vele előre egyeztetett időpontban,az ő jelenlétében vihetem csak el. Apu már mindent elpakolt,ami az övé volt,még nagy értékű holmit is hátrahagyott anyunak,hogy legyen inkább az övé. De én már ki vagyok tiltva. Köpni-nyelni nem tudtam. Jogos ez?
2016. márc. 4. 18:44
1 2 3
 11/25 acelsziv ***** válasza:
70%
Muterodnak kissé el van durranva az agya. Egy mozdulattal veszítette el a családját. Gratulálhat magának.
2016. márc. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom,én a magam részéről nem érzem jogosnak. Két és fél évtizedig a szülői ház tagja vagyok,mint a család gyermeke,aztán hirtelen betörővé válok? Szülőm lenne,nem? Egy szülő így viselkedik?
2016. márc. 6. 13:22
 13/25 anonim válasza:

Jòhiszemű voltàl, bár hiba volt anyud tudta nèlkül cselekedni, legjobb lett volna mèg beszélni vele hogy apud elakarja vinni a cuccait, vagy esetleg mèg az lehetett volna a megoldàs ha te szedted volna össze a cuccait ès vitte volna el neki.

Tènyleg anyud eltùlozta a dolgokat, de gondolom most ezt ùgy èltem meg hogy összejàtszottàl a hàta mögött.

Szerintem hagynám anyukàm at kicsit megnyugodni, utànna vinnék neki egy kis sütit meg viràgot és bocsánatot kèrnèk a jòhiszeműsègemèrt, és hogy elmulasztottam felhìvni. .Mondjuk nekem az èn anyukàm van a szemem előtt miközben a sorokat ìrom, a te anyudat te jobban ismered,de szerintem ne neheztelj rà. Egy vàlàs nem könnyű dolog, ő most èrzelmileg instabil..tàmogatàsra van szüksége ahogy apukàd is apud marad ..

2016. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A szüleim lakáshoz nincs kulcsom, nekik sincs az enyemhez. Nekem nincs jogom hozzájuk bemenni az engedélyuk nélkül, nekik nincs joguk hozzám bejonni az engedelyem nélkül. Ezt azért egy felnőtt embernek nem kellene magyarázni
2016. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

Jóhiszemű voltál, de jog szerint kitilthat igen.

Majd kibékültök később.

2016. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt érdekes lenne tudni, hogy miért nem volt MÁR kulcsa apádnak lakáshoz, és miért AKKOR akarta elvinni, amit akart, MIKOR nincs otthon anyukád, illetve miért NEM SZÓLT neki elöre?


Mert igen valószínü, hogy erre apádnak igen jó OKA volt, vagy nem volt joga, hogy bármit is elvigyen, vagy ki volt tiltva a lakásból.


De mindettöl fggetlenül az teljesen érthetö anyukád részéröl, hogy ezzel a bizalmát kihasználtad.

A kulcsot azárt hagyta nálad, hogy TE bemehess a lakásba, és nem azért, hogy MÁST beengedj.

Most lényegtelen, hogy a más a TE apád, attól még anyukádnak NEM FÉRJE már, és semmi keresnivalója anyukád lakásában az ö tudta nélkül.

2016. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

10

Nem valakit engedett be hanem az apját, a volt férjet aki évekig ott élt. Azért így nagy a különbség. Nálam a valaki a postás, vagy a szomszéd.

És mivel az anyja elme roggyant, mivel ilyen cirkuszt levert ok nélkül, ezért a férjnek oka volt hogy azért a pár cuccért úgy menjen hogy nem kell a volt feleséget nézni.

A kérdező biztos nem játszott össze az apjával és nem lopták el az anyja örökölt ékszereit. Szóval anyukádnak az agyára ment a válás.

2016. márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 acelsziv ***** válasza:
0%
sok esetben az ottmaradó fél a holmijaival szereti zsarolni az elköltözőt. Anyádnak keresztül húztad ezt a számítását ezért orrolt meg rád.
2016. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem vittünk el semmit,ami anyué. Én direkt azért voltam ott,mert apa határozottan megkért,hogy nézzem és tanúsítsam,hogy csak a sajátját viszi el,anyuéból semmit. Mellesleg ő sem tudta már minden kacatról pontosan,hogy mi az övé,annyira keveredtek az évek során,ebben is segítettem neki,mert én megismerem a cuccaikat. Anyu ráadásul megüzente,hogy valamikor szóban nekiadta apa azokat a porcelánokat,amiket még a saját szüleitől örökölt,erre apa már nem emlékezett,ezért addigra elvitte,de mikor anyu ezt megüzente,egy szó nélkül visszaadta. Visszavittük,letettük és otthagytuk. Nagyon rosszul érzem magam,fáj.
2016. márc. 7. 14:17
 20/25 anonim ***** válasza:
Arra még mindig nem válaszoltál, hoyg miért nem akkor ment a cuccokért apád, amikor anyukád is otthon volt?
2016. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!