Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogy reagálnátok, ha...

Szülők! Hogy reagálnátok, ha a lányotok elmondaná, hogy megerőszakolták?

Figyelt kérdés
Egy ideje pszichés problémáim vannak, pánikbetegséggel, személyiségzavarral, evészavarral kezeltek. A szüleim sosem értették mitől lettem ilyen. Viszont 16 éves voltam, amikor egy szinte ismeretlen sráccal megtörtént a dolog...Csak, hogy ne kérdezgessetek annyit leírok, hogy egy buliba találkoztunk és még az este folyamán elmentem vele "sétálni" és így történt egy eldugottabb helyen. (tudom, hogy buta és felelőtlen voltam, de a kérdésem nem erről szól) Most 19 éves vagyok és eljutottam arra a pontra, hogy elmondjam a szüleimnek, akik annyit mondtak rá, hogy az első senkinek sem jó meg, hogy ne gondoljam, hogy emiatt vannak pszichés problémáim stb. Részben örülök, hogy nem sajnálkoznak és nem veszekedtek érte, de valahogy nem erre számítottam. Annyira szánalmasnak érzem magam, hogy ha ez tényleg ennyire jelentéktelen mégis, hogy viselhetett meg...
2016. márc. 6. 00:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát sajnálom ami veled történt, de gondolom egy életre megtanultad hogy ne menj el vadidegen srácokkal. Ezért mondom, hogy 14-16 évesen a gyerekek még nincsenek felkészülve a bulizásra, könnyebben befolyásolhatók és nehezebben mondanak nemet, valamint a negatív előjeleket sem veszik észre annyira hisz nem tudják mire kell figyelniük. Én is hasonló helyzetben voltam mint te, csak velem jóval fiatalabb koromban történt. Én a helyedben, ha szeretnél róla beszélni, felhoznám a szüleidnek, de hogy egyértelmű legyen. Mondjuk kezd úgy hogy olvastál egy cikket hasonló témában, és neked mi a véleményed róla, hisz átélted, tudod miről van szó igazából. Ezt már nem lehet félreérteni.
2016. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
Ha valaki NEMET mond, az erőszak, tök mindegy milyen helyzetben, akkor is annak minősül.És ha az én lányommal tennének ilyet, ami szerintetek nem erőszak, elkapnám a srácot és levágnám a farkát.Remélem ha van fiatok, nem ilyenre nevelitek...Vagy ha igen, akkor féljetek, nehogy valami hozzám hasonló IGAZI SZÜLŐ, amilyenek ti sosem lesztek, egyszer betoppanjon hozzátok.:)
2016. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%
A válaszom az utolsó kettőnek szólt, ha nem lenne érthető.
2016. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%
utolsó, megmondanád kérlek hogy nekem miért szólt? Utolsó előtt i vagyok. Hol írtam hogy nem erőszak? Pont hogy tanácsot adtam hogy beszélje meg a szüleivel, mert velem is hasonló történt, csak gyerekkoromban...
2016. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a szuleid felreertettek teged. En a helyedben azzal az embernek a segitsegevel probalnam elmondani meg egyszer, aki tud rola es tamogatott eddig is. Mikor elgyengulsz o ki tudj majd helyetted jelenteni a tenyeket. Mert konkretan igy csak azt habogtad el nekik hogy hat volt egy rossz elmenyed egy fiuval 16 evesen. Ki kell mondani konkretan. Hogy igen, megcsokoltam es utana ellenkezesem ellenere berangatott a bokorba es megeroszakolt. Es azota vannak lelki problemaim es szeretnek toletek segitseget kerni. Pont. Amig te sem engeded magad tisztan latni csak elmerulsz az onsajnalatban, ne vard hogy mas aki semmir nem tud tisztan lasson a tortentekkel kapcsolatban.
2016. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
23%
Akit igazából megerőszakolnak, az másnap nem kezeli úgy egy napot, mint mindig és nem 3 évvel később beszél róla. Akiket ténylegesen megerőszakolnak jó sok időt pszichiátrián is eltöltenek bent fekvéssel olyan lelki nyomot hagyhat. Tudok erről mesélni. Szerintem nálad kicsit más szituáció volt, azért is nem úgy reagáltak a szüleid.
2016. márc. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, én meg azt nem hiszem el, hogy téged megerőszakoltak, mert akkor kicsit több empátiával fordulnál egy másik áldozat felé. Szerintem nálad kicsit más volt a szituáció, ezért ne szólj bele.

Na hogy esik, ha nem hisznek neked? Nincs két egyforma ember, mindenki másképpen reagál.

2016. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
6%
Engem nem erőszakoltak meg, de ismerem sok sok lányt akiket igen, mivel ilyen helyen dolgozok és tudom milyen pszichésen hat egy fiatal lányra. Itt csak eltúloz.
2016. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%
Uttsó, attól, hogy te takarítod a pszichológus rendelőjét, nem leszel szakértő.
2016. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
18%
Ahogyan te sem. Akkor minek is szólsz hozzá ehhez? Amúgy meg semmilyen információt nem kaptunk az egészről tehát azt sem tudod konkrétan mi történt, és addig nem viszem bele a megerőszakolás kategóriába, bocsi. Ha megerőszakolták, bántalmazással, szóval le fogták, földhöz nyomták és úgy csinálták, úgy hogy védekezett is, akkor már azonnal szüleinek kellet volna szólni és a rendőrségnek. Most már mindegy. Állíthat bármit, annyi idő telt el, hogy nem bizonyítható.
2016. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!