Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hamarosan 18 éves leszek de...

Hamarosan 18 éves leszek de még itthon lakom. Ha betőltöm a 18-at mennyiben változik az, hogy korlátoznak a szüleim? Továbbra is megmondhatják mit tehetek és mit nem?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 22:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%
#7: 18 felett nem eltartani köteles, hanem rokontámogatást nyújtani esetleg, de ez kb 15-20 Ft-ból kimerül, ami édeskevés a boldoguláshoz.
2016. márc. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

értsétek meg valahogy hogy nem az a kérdés hogy köteles e őt a szülei eltartani.

de ha már ezt is meg kell válaszolni akkor kérdező én is mondok némi pluszt neked a válaszon kívül.

tudod e hogy egy meg egy az kettő?

nos igen annyi.

a mohácsi vész 1526-ban volt.

Amerikát előbb fedezték fel, 1492-ben.

na én is tudok a kérdésen kívül másra is válaszolni.

2016. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
majd ha leteszed a pénzt az asztalra akor kinyilhat a csipád addig huzd meg magad mert ha nincs aki megvegye a napi kenyered éhen döglesz
2016. márc. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%
#13, na ez az, ami NEM IGAZ.
2016. márc. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Van bennem önállóság, ezt az itthoniak is tudják. Én csak az iskolát akarom befejezni ês aztán dolgozni. Vannak tervek is és megvalósítható ötletek.

De érettségi előtt két hónappal nehezen tudok eljárni dolgozni.

Plusz, van ez a dolog hogy pénzt kapnak utánam és kedvezményeket, ugyanakkor árvaságit (anyukám meghalt) .. Tehát ezek engem illetnek, nem?

Apám csak ritkán jár el dolgozni és a nevelőanyám is csak részidőben dolgozik. Ilyenkor mi a helyzet?

2016. márc. 7. 06:12
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
Az arvasagi es csaladi pótlék saját jogon is jar ugy tudom, de nagyon keves az életben maradáshoz, mindenkepp a munka marad...várd ki amig dolgozni tudsz...
2016. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Árvaságit 30 000, amit csak addig kapsz, míg nappalin tanulsz - ha elmész nappalira -, lehet az okj-s képzés is, úgy tudom, és max. 25 éves korodig.


Csp-re is vannak ilyesmi megkötések, de ha betöltöd a 20-at, akkor nem kötelesek semmit fizetni utánad.

- gyerektartást igényehetsz, míg nappali tagon tanulsz

- aztán rokontartásra vált, ha már nem


A kérdésedre pedig: nem mondhatják meg, de, ha csak úgy flegmázol, akkor mondhatják azt, hogy "rendben, Pistike, mostantól csak a minimumot biztosítjuk neked" (pl. nem kapsz főtt kaját, vagy hasonlók). Szóval csak óvatosan ezzel a nagy önállósággal, mert visszaüthet - épeszű szüló nyilván nem tesz ilyet, de sokan lazán.

2016. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%

Meg, simán, jog meg egyéb blabla nélkül és azzal is.


Kezdve azzal hogy az "én kenyerem eszel, én házamban laksz" történet is jogilag megalapozott, elvégre az ingatlan az övé, ő dönt felőle, és ha eldönti, hogy ő márpedig este 8-kor ajtót zár, neked meg nem lesz kulcsod, akkor az teljesen jogos. Nem muszáj neked 8-ra hazaérni, csak akkor az ajtó előtt alszol...

Felnevelni és eltartani köteles, mivel 18 évesen még életben vagy, ezt úgymond le is tudta, tehát ha kapsz ennyi kenyeret, vizet, kapsz pár rongyot, és nem fagysz halálra télen, mindent megtett, amire törvényileg kötelezhető.

Azt se kell biztosítania, hogy csini ruhákban tudj kotlani a net előtt.


Megint más kérdés, hogy rászorulsz arra, hogy eltartsanak, tehát józan ésszel be kéne látni, hogy még neked kell alkalmazkodni. Te laksz nála, te szorulsz rá, hogy etessenek, ruházzanak, neki sokkal könnyebb lenne az élete, ha ezt nem kéne biztosítania.


18 évesen kinyitod a szádat, pattogsz, ők meg kivágnak az utcára, mint nagykorút. Mit tudsz tenni? Pereskedsz rokontartásért? Hurrá! Az se lesz ingyen, jár havi 20 ezer, kivéve, ha MÉLTATLANNAK BIZONYULSZ.

A családit meg árvaságit kérheted saját számládra, és te költöd el, de innentől azt se várd el, hogy egy szelet kenyeret az asztalra tegyenek eléd, elvégre van saját jövedelmed, oldd meg egyedül.


Nem beszélve arról, hogy milyen jó úgy élni még fél évig, hogy ők gyűlölnek téged, alig várják, hogy kiba.szhassanak az utcára, neked még nincs hová menni, de már muszáj lesz. Idegileg kikészülsz az érettségire.


Érettségi után csak akkor jár a családi, ha nappalin továbbtanulsz... akkor meg nem tudsz dolgozni.


Hová vettek fel? Nem mindegy, mert van olyan szak, ami mellett élhetsz vidáman, meg olyan is, ahol aludni sincs időd.


Az élet xar és kegyetlen, de tudomásul kell venned, hogy bármi is a helyzet jogilag, amíg a szüleidnél laksz és a kenyerüket eszed, addig húzzál bőrt a fogadra, vagy ha nem tetszik a rendszer, akkor el lehet költözni.


Mondom ezt úgy, hogy egy hónappal a 18. szülinapom után már nem laktam otthon, tehát érettségire is úgy készültem, hogy már saját életet éltem.

2016. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
36%

főt kaja biztositása kötelező.

de nem ez a kérdés sehogy se értitek meg.



apropo. továbbra is megmondhatják. de ellenállhatsz. ahogy most is. csak annyival lesz könnyebb, hogy megszünik a jogi támogatottságuk. onnantól kezdve nem verethetnek meg a rendőrrel. max. annyira amennyire te megveretheted őket.

2016. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy köteles azt tenni amit mondanak, és már ők sem kötelesek eltartani. Teljesen szabadon dönthetsz, amiért a felelősséget is teljes mértékben te vállalod. Akárhogy is lesz, sok sikert hozzá.
2016. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!