Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hamarosan 18 éves leszek de...

Hamarosan 18 éves leszek de még itthon lakom. Ha betőltöm a 18-at mennyiben változik az, hogy korlátoznak a szüleim? Továbbra is megmondhatják mit tehetek és mit nem?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 22:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

alapszugseglet biztositasa kotelezo ALAP

tehat agy asztal villany futes es kaja es valamilyen ruha

Tahat se net se tv se csini ruha se pc meg iroasztal sem kotelezo

a legjobb ut a beke es turelem kedvesseg szivesseegek azzal tobbet elersz

2016. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
57%
Akkor újra: " nyilván ehhez azonban saját magárol kell gondoskonia (ez nem a kérdéezőnek szól hanem azoknak akik szerint ezt külön ki kell fejteni)" - egy szép nagy túróst, kérlek alássan... a középiskolai tanulmányok befejeztéig (de max 20 éves korig) minden egyébre tekintet nélkül KÖTELES a szülő eltartani. Az "amíg az ÉÉÉÉÉN kenyerem eszed, addig én mondom meg, hogy" az egy minden jogi alapot nélkülöző szimpla aljas görénytempó, csak sajnos sok fiatal nincs tisztában a törvényekkel, úgyhogy be lehet neki adni...
2016. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Akit érdekel elmondom, hogy eddig is csak a minimális alapot kaptam meg itthon ha akartam valami "csini cuccot stb" azért megdolgoztam saját pénzből.

És mégegyszer mondom nem vagyok életképtelen, ha kiraknának is tudnék hová menni vagy mit kezdeni magammal..

Akinek nem fenékig teljfel az élete az megtanúlja az életet már fiatal évei ellenére..

Sosem voltam flegma itthon, amit kapok megköszönök és az sem sok és nem azért mert telhetetlen volnék mint sok más velem egykorú pl.: "jajj nem kaptam meg a legujjabb telót, nem kapok hetente csilivili cuccokat"

Nem kapok de nem is sír a szám.

Mindenkinek köszönöm a válaszait.

2016. márc. 8. 06:15
 24/24 anonim válasza:
Ha igaz az utolsó bejegyzésed, akkor te egy érett fiú vagy, aki biztosan me fog állni a saját lábán. addig is olvasgasd más hasonló korú fiatal bejegyzéseit! És kívánok neked sok-sok türelmet, képzeld néha magad a szülők helyébe, általában nem akarnak rosszat a gyermeküknek, csak néha tehetetlenségükben már elszakad a cérna, és olyankor oda-odaszólnak a gyereknek, amitől aztán a szülő és a gyermek is "megsérül". Szóval csak képzeld magad a helyzetükbe, és szeresd őket, mert ők bizonyosan szeretnek.
2016. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!