Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazuk van szüleimnek? Ilyen...

Igazuk van szüleimnek? Ilyen nagy baj, hogy nem vagyok ambiciózus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy elégedett vagyok az életemmel. Van munkám, nem mondom, hogy hűdejól fizet, de a vőlegényemmel rakunk félre minden hónapban, van családkasszánk, szórakozásra is marad kicsi. Nagyon szeretjük egymást, a tenyerén hord, és én is imádom, egyszerűen szerencsés vagyok.


Emellett van egy kutyusunk, akit imádunk, ő is boldoggá tesz.


Szüleim szerint iszonyú lusta vagyok, hogy nem akarok nagyobb karriert, hanem csak ülök a s..ggemen, és megelégszem ezzel. De én így boldog vagyok, a párom is, és legalább nem vagyok idegroncs a melótól, hanem hazaérve még van erőm a háztartásra is meg a hobbijaimra is.


Ennyire nagy baj ez? Folyton beszólnak miatta, de csak az ő kedvükért nem akarok váltani, viszont már komolyan kezdem rosszul érezni magam, hogy elégedett vagyok egy átlagos anyagi helyzettel is.


2016. márc. 7. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy rosszul kellene érezned magad. Minden embernek más a fontos, valakit az boldoggá tesz, ami téged, mást viszont a karrier, és ötszörös fizetés. Felnőtt ember vagy, igazán elfogadhatnák a szüleid az életviteled, hisz semmi rossz nincs benne, boldog vagy. Ez a legfontosabb. Nemrég a férjemnek ajánlottak egy másik munkalehetőséget, de sokszoros felelősséggel járt volna, és azzal, hogy szinte semmi időt nem tudott volna velünk lenni, a családjával. Igaz, a fizetése több lett volna, de szerencsére így is szépen élünk. Nem vagyunk gazdagok, de van egy biztonságos életszínvonalunk. Megbeszéltük, egyikünk sem vágyik a több pénzre ilyen áron. Mi boldogok vagyunk így. És nem érezzük magunkat emiatt rosszul. :)
2016. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Felbosszant, mikor mások akarják eldönteni, hogy az ember hogyan legyen boldog. A szüleid talán nem tudtak megvalósítani dolgokat, és ezt most tőled akarják bevasalni?

Ritka manapság az ilyen szép, kiegyensúlyozott kapcsolat, de már azzal belerondítottak, hogy kezded magad rosszul érezni. Ne figyelj rájuk, és ne engedd, hogy befolyásoljanak.

2016. márc. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy mások is úgy látják, hogy nem ördögtől való, ha manapság valaki nem igazán karrierista. Szép napot nektek! :)
2016. márc. 7. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben járunk a Tesómmal, én nő, ő ffi. Nem tudja megemészteni Apánk, hogy nem mentünk egyetemre és beérjük "kevesebbel", hogy jól érezzük magunkat és jut idő élményekre, mert az Ő idejében még mindenki házat épített, meg jövőt...állandó vita van belőle. Tesóm függetleníti magát, én kevésbé tudom, és jó sok problémát is okozott, hogy sosem volt elégedett velem.

Függetleníteni kell, azt kell mondjam, nem mások tanácsa alapján kell élni az életet, hanem ahogy nekünk jól esik.

2016. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az exemtől kaptam meg ugyanezt, még kérés nélkül le is szervezett egy állást egy vállalkozóval, csak épp a szakmámhoz semmi köze nem volt, és az egész cége fél éve alakult. Nem értette meg, hogy a pénznél sokkal fontosabb azt csinálni, amit szeretsz, egy olyan helyen, ahova szívesen jársz be dolgozni. Neki a munkahely csak egy összeszorított foggal eltűrt hely volt, ahonnan a legtöbb pénzt kell kivenni. Sose hagyd, hogy mások bűntudatot keltsenek benned emiatt, szerintem te döntesz helyesen.
2016. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se hallgass rájuk.Ha később úgy döntesz, hogy mégsem jó a mostani munkád, akkor majd kitanulsz mást.Sokan felnőttként, munka,gyerekek és háztartás mellett tanulnak még egy szakmát. Nem lehetetlen. Sosem késő tanulni,tovább fejlődni.Ezt mondd meg nekik.

És éld tovább az életedet. Szerintem is szerencsés vagy,hogy jó munkahelyed van, jó életed van,boldog vagy. Ez fontosabb szerintem a pénztől. Kereshet valaki milliókat is, hogyha haza se akar menni mert utálja a családját..vagy éppen annyit dolgozik,hogy csak aludni jár haza..nem egészséges egyik sem!!

2016. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Pár év alatt úgyis megunod ezt, aztán jöhetnek az ambíciók. Én nem aggódnék, csináld, ami jól esik.
2016. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha te így boldog vagy, ne törődj vele!

Én is megkaptam ezt az egyik családtagomtól, mert kb. ugyanezekre vágyom és ugyanezekért dolgozom, mint te: egy békés, kiegyensúlyozott párkapcsolat (ez pipa:)), egy normális állás (folyamatban), és egy saját lakásra való spórolás... És a családtagom szerint ez középszerű dolog. Én nem érzem annak. Jobban örülök/örülnék egy ilyen életnek, mint egy munkában megfáradt, folyton ideges és depressziós életnek!

2016. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!