Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha valaki...

Mit reagálnál, ha valaki megütné a gyerekedet? Túlreagáltam, vagy jobb ez így?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves és egy 6 éves fiunk, valamint egy 3 hetes kislányunk.

Szombaton anyukáméknál voltunk, a nagyfiammal és a lányunkkal, tesómmal elmentem sétálni, a 4 éves maradni akart ott, anyukám a laptopon tett be neki valami mesét.

Megyünk vissza, nagy sírást hallok az emeletről, de azt a fajtát, mikor tudom, hogy nem hiszti, hanem valami gond van. Megyek fel, mint kiderült, a nevelőapám felpofozta, de úgy, hogy még később is látszott az arcán a keze nyoma.

Kiderült, hogy azért, mert 5 perc után elvette a gyerek elől a laptopot, mert "nem tud rá vigyázni", aki ezután, miközben anya férje olvasott valamit, lecsapta a tetejét az asztal másik oldaláról.

A férje amúgy is elég idegbeteg, régen is tőle zengett a ház folyamatosan, de tettlegességig sosem fajult a dolog.


Anyukámmal nagyon összevesztem és kijöttek belőlem a kamaszkorom sérelmei, hogy ezerszer a pasit választotta helyettem/helyettünk már akkor is és legalább most kiállhatna az unokája mellett (közben a férje szidta a négyéves gyereket ordítva, hogy mekkora k*csö*, pedig 2 egyetemet végzett ember...). Mondta, hogy a férje nem ilyen, csak most feszült, de majd lenyugszik és úgy fog tenni, mintha mi sem történt volna, nem kell ebből ekkora balhét csinálni. Szóval még mi örüljünk, hogy a nevelőapám nem haragszik ránk, kb. ezt akarta kihozni ebből.

Összepakoltam, eljöttünk a gyerekekkel és mondtam, hogy egy ideig szerintem jobb, ha nem is találkozunk.


2016. márc. 8. 09:22
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
83%
Apaként mondom,ott törtem volna ketté a fazont,ahol a legvastagabb.
2016. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 acelsziv ***** válasza:
88%
11: Én is. Nagyon fájdalmas leckét kapott volna a gyerekkel való bánásmód témájában.
2016. márc. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudtam volna nyugodt maradni amikor hazaér a feleségem a síró gyerekkel... #11 voltam.
2016. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
86%
Egy jól irányzott "Most megyek látleletet vetetni és azzal a rendőrségre feljelentést tenni." mondattal becsusszantottad volna a babszemet a gatyába, még ha nem is tetted volna meg.Biztos nem tett volna úgy, mintha semmi sem történt volna. Nem reagáltad túl! Jó ez így! A férjemnek azért elmesélném, mert ha a gyerek meséli el, akkor jön a kérdés, hogy te miért nem tetted. A férjed helyében meg egy személyes látogatás és egy beígért orrtörés befigyelne. Csak, hogy tudja hol a helye. Agyereknek gondolom nem sok kedve lesz többet a "mostoha" papához.
2016. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
90%
ha eddig is tudtad hogy anyadnak a ferje fontosabb mint ti minek mentek oda? egyertelmu hogy anyad a ferjet szereti es tesz arra hogy neked mit mond vagy az unokajat hogyan kezeli. MInek nyalizol egy ilyen anyanak?
2016. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
43%
Talán kissé eltúlzott a reakció mindkét oldalról. Kérdezőnél nagyon előjön a féltékenységgel párosult ellenségesség a nevelőapjával szemben :..."kijöttek belőlem a kamaszkorom sérelmei, hogy ezerszer a pasit választotta helyettem/helyettünk ..." . Ezt egészséges személy felnőtt korára félreteszi, hiszen a gyereke az embernek nem azonos a párkapcsolati társával, a kettő között nem lehet vagy kell választani, hisz más a kettő, inkább össze kell egyeztetni. A nevelőapán meg látszik, hogy saját gyereke sose volt és nemigen tud mit kezdeni egy gyerekkel.
2016. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
59%
Arra még mindig nem reagálsz, hogy a férjed mit szólt ehhez, miért nem ment át lekeverni egyet a nevelőapádnak?
2016. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
23%

Jól reagáltál,nem biztos, hogy ha az én gyerekemet pofozta volna fel, egy kiabálással elrendeztem volna.

De az biztos, hogy akár a saját a szüleim, akár az anyósomék tennének ilyet, egy ideig biztosan be nem tenném a lábam hozzájuk, sem a gyerekem, és soha többet nem maradhatna velük egyedül. Igen is megtörtént, attól még, hogy próbál mindenki (jelen esetben pedig a te anyukád és a nevelőapád) úgy tenni, mintha meg sem történt volna!

Másrészről az én gyerekemre ne emeljen kezet senki sem, még ha az egy fenékre csapás is, mert én vagyok az anyja, és még ha meg is érdemelné akkor ott, oldja meg másképp. Nem neki kell nevelnie, még ha ő úgy is gondolja, hogy kijárna a pofon!

2016. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
86%
csúny dolog volt ez,a gyerek túlélte,többet ne vidd oda ,ne hagyd egyedül az elmerogyanttal .
2016. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
81%

Érthető a felháborodásod, szerintem is helyesen reagáltál.

Néhány gondolat ettől függetlenül fölmerült bennem.


1. Rákérdeztem volna, mit csinált a gyerek, hogy a nevelőnagypapa úgy érezte, veszélyben a laptop. Nem tudom, nagymama a gyerek ölébe tette-e a laptopot, de szerencsésebb lett volna, ha a laptop a szőnyegre lett volna letéve, a gyerek meg ott ült volna előtte, így semmiképp sem eshet ki az öléből/kezéből.


2. Nagymama kapcsolta be neki a laptopot, logikus lett volna, ha ott marad vele. Egyáltalán nem értem, miért nem játszott, vagy beszélgetett vele. Eléggé olyan íze van, hogy azért kapcsolta be a mesét, hogy a gyereket lefoglalja valami és ne kelljen neki foglalkoznia vele.


3. Ha jól értem, a nevelőnagypapa félbe hagyatta a mesenézést a gyerekkel. Utána logikus, hogy a gyerek nem tud magával mit kezdeni (ráadásul frusztrált), tehát le kellett volna foglalnia. Továbbá a laptopot olyan helyre kellett volna tennie, hogy a gyerek ne férhessen hozzá (hiszen pont őtőle féltette!). Az egyenesen nevetséges, hogy a fedelét is nyitva hagyta. Ha itt valaki nem tudott vigyázni a laptopra, az inkább a nevelőnagypapa, nem a kisfiú.


4. Kérdező, eddig sem volt jó véleményed nevelőapádról és anyukádról. Tudhattad volna, hogy nem bízhatod rájuk a gyereket. Igen, a gyerek nem akart sétálni veletek, de ha pl. senki sincs otthon, akkor sem hagytad volna a házban, ugye? Szóval, te is lehettél volna okosabb, és megóvhattad volna gyerekedet attól, hogy ilyen helyzetbe kerüljön.

2016. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!