Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha valaki...

Mit reagálnál, ha valaki megütné a gyerekedet? Túlreagáltam, vagy jobb ez így?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves és egy 6 éves fiunk, valamint egy 3 hetes kislányunk.

Szombaton anyukáméknál voltunk, a nagyfiammal és a lányunkkal, tesómmal elmentem sétálni, a 4 éves maradni akart ott, anyukám a laptopon tett be neki valami mesét.

Megyünk vissza, nagy sírást hallok az emeletről, de azt a fajtát, mikor tudom, hogy nem hiszti, hanem valami gond van. Megyek fel, mint kiderült, a nevelőapám felpofozta, de úgy, hogy még később is látszott az arcán a keze nyoma.

Kiderült, hogy azért, mert 5 perc után elvette a gyerek elől a laptopot, mert "nem tud rá vigyázni", aki ezután, miközben anya férje olvasott valamit, lecsapta a tetejét az asztal másik oldaláról.

A férje amúgy is elég idegbeteg, régen is tőle zengett a ház folyamatosan, de tettlegességig sosem fajult a dolog.


Anyukámmal nagyon összevesztem és kijöttek belőlem a kamaszkorom sérelmei, hogy ezerszer a pasit választotta helyettem/helyettünk már akkor is és legalább most kiállhatna az unokája mellett (közben a férje szidta a négyéves gyereket ordítva, hogy mekkora k*csö*, pedig 2 egyetemet végzett ember...). Mondta, hogy a férje nem ilyen, csak most feszült, de majd lenyugszik és úgy fog tenni, mintha mi sem történt volna, nem kell ebből ekkora balhét csinálni. Szóval még mi örüljünk, hogy a nevelőapám nem haragszik ránk, kb. ezt akarta kihozni ebből.

Összepakoltam, eljöttünk a gyerekekkel és mondtam, hogy egy ideig szerintem jobb, ha nem is találkozunk.


2016. márc. 8. 09:22
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
25%
Azért kíváncsi lennék, hogy a sok "jogaim vannak, szaladok feljelentést tenni" véranya kifizetné-e a laptopot, amit az édibédi prüntyőkéjük tönkretesz...
2016. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
21%

Én is lekevertem volna egyet a kölyöknek. Miért nem neveled meg, hogy nem csapkodjuk más dolgát. Kontrollálja magát. A laptop tetejét csapkodni nem jó poén, főleg ha elszakít benne valamit, vagy megrepeszti a kijelzőt. Fogadok ki se fizetnéd.


A kölyköd volt a hibás, és jogos volt a pofon. Más tulajdonát tiszteljék. Attól hogy gyerek még nincs joga tönkretenni a másét.

2016. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
64%
Jézus... Nem az asztalról dobta le, csak lecsukta a tetejét. Egy 4 éves gyerek. Gondolom az asztalon volt, szilárd felületen, még ha ököllel ütött volna bele azt mondom oké, de csak lecsukta. Ezért tényleg úgy el kell verni, hogy ott marad a tenyere nyoma? Kezeltetnie kéne magát a fazonnak. Persze gondolom, ha egy nála nagyobb valaki csukná le, nem lenne ilyen kemény csávó, mint egy kisgyerek ellen.
2016. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
31%
Látszik milyen analfabéták vagyok... laptop tetőt nem csapkodunk... nem egy kollégám törte már be a kijelzőt, mert LECSAPTA: Nem lecsukta... tudjátok mi a különbség? Jézus... műveletlenek...
2016. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
85%

21, 22-es hozzászóló!


Egy értelmes felnőtt embernek előre látónak kellene lennie, hogy nem bízok 4 évesre laptopot, vagy kellően figyelek a dolgaimra, hogy ne történhessen bennük kár. Nyilván, egy 4 éves gyerek nem tudja felmérni úgy az értékeket, mint egy felnőtt, és 4 évesen nem tudja megbecsülni, hogy egy laptop alaphangon 120 ezer.

Én sem veszem elő a laptopom, tabletem a 3 éves keresztlányom társaságában, vagy ha még is, akkor felügyelettel, és nem veheti ki a kezemből stb.

A másik pedig az, hogy ha valamilyen véletlen folytán még is hozzá kerül, és leejti, szerintem nem az a megoldás, hogy arcon képelem. Egyrészt, semmilyen körülmények között nem ütnék meg gyereket, másrészt a gyerek még csak nem is az enyém, így semmilyen szinten nem jogosít fel arra, hogy én bármilyen formában is testi fenyítést alkalmazzak, legyen az egy pofon, vagy egy fenékbe billentés! Lehet, hogy az a nagyszülő a saját gyerekeit elverte olykor, de akárhogy nézzük az unokája nem az ő gyereke, és nincsen hozzá joga, még ha szerinte kijárna a pofon, akkor sem!!! Nem is értem ezt, mások hogyan gondolhatják ezt természetesnek!

2016. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
25%

Fura, én gyerekként se tettem tönkre semmit... valószínű én meg voltam nevelve... Az anyja meg ne a kölyköt védje, hanem igenis szidja le, tanítsa meg a dolgok értékére...


Én igenis elkaptam már egy 5 éves kölyköt, aki hozzávágott a kocsimhoz egy jeges hógolyót, mert a bátyjával beszélgettem. Ne féljetek, következő alkalomnál már ő kért tőlem bocsánatot. De persze, az agyament anyáknak az a téveszméje, hogy a gyerekünk a földszállt angyal. Undormány... nevelni kellene, nem csak d.ugni.

2016. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
60%
Az ugye megvan 58% hogy van némi súly és erőbeli különbség egy 4 éves meg egy felnőtt között? Ha meg az asztalon keresztül csinálta, akkor még különösebben nagy erőt sem tudott belevinni a mozdulatba. De várj megyek segítek neked megrakni a máglyát amin elégetheted ezt az ördög fattyát.
2016. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
24%
Ja és gondolom itt is a kölyök hisztizett be, mert nem ő volt a világ közepe. Ezért csapta le a laptop tetejét az asztal másik oldaláról. HISZTI. Istenem miért nem tudjátok nevelni a gyereket, ha már kipottyantottátok?
2016. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem sem kellett volna leállni veszekedni főleg nem anyukáddal és nem a gyereked füle hallatára..

Négyszemközt kellett volna nevelőapáddal megbeszélni ezt.

Amúgy igen, ezek után én sem szívesen vinném hozzájuk a gyereket.Anyukád nyilván jöjjön, találkozzon az unokájával.Hiszen ő nem tett rosszat. De a párja maradjon szépen távol a gyerektől,amúgy sincs semmi köze hozzá. És mondom, máskor ne úgy veszekedjetek,hogy a gyerek is hallja. Mély nyomot tud hagyni a gyerekekben.

2016. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
80%

Téged is vert?


Figyelj, szerintem ide nem felesleges vinni a gyereket, hanem egyenesen KÁROS.


Soha többet nem kell, hogy átmenj. Nem fogsz hiányozni, mert anyádat nem érdekled, ez abból látszik, hogy minden alkalommal, mikor konfliktus van, az első perctől az utolsóig a férjét védi.

2016. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!