Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan állnátok...

Szülők! Hogyan állnátok hozzá, ha a lányotok egy olyan fiúval lenne kapcsolatban, aki volt börtönben? 17/l

Figyelt kérdés
2016. márc. 13. 21:58
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

#40, persze, miért ne tudnám... tudod, attól, mert az ember elér egy kort és családja lesz, még nem kell okvetlen átállnia az asztal túloldalára, és nem kell olyan gondolkodást, attitűdöket felvennie, amit 17 évesen maga is rühellt a saját szüleitől, nem kell, hogy okvetlen kitörjön rajta a rendpárti-tekintélyevű idiotizmus.

Az meg tény, hogy a Kérdező segítséget kért itt, na de szerinted mihez? Ahhoz, hogy hogy mutassa be otthon a párját a szüleinek, vagy ahhoz, hogy hogyan hagyja ott???

2016. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
0%
Nezd, en egyszer se minositettelek, mikozben te folyamatosan ezt teszed velem. Barmit is irsz vagy barhogy is dont a kerdezo, mindenki eli tovabb az eletet. Engem pusztan megdobbent az a felelotlenseg, ahogy a klaviaturadat nyomogatva adsz tanacsokat egy tinedzsernek vmiben, ami talan kihat az egesz tovabbi eletere. Gratulalok. A tanacsaid kabe olyanok, mint egy elsoeves egyetemista szociologiajegyzetei.
2016. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
28%

#42, bocsi, nem látom, hogy minősítettelek volna téged, nem is volt szándékomban ilyesmi... a Kérdező problémájáról beszélgetünk, nem?

(az meg nagy vicc lenne, ha ez a sztori most az én családomban zajlana, tekintve, hogy akkor a lányom a saját tízen-évvel ezelőtti érveimet tudná ellenem használni egy az egyben... amit anno a TV-híradók is leadtak, a drogfogyasztás kriminalizálása ellen elmondott beszédem formájában:)))

2016. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

Légyszíves ne veszekedjetek :) Semmit nem értek el azzal, ha egymást marjátok.


Egyébként valaki kérte, hogy írjam le ezt egy kicsit részletesebben. Ez a fiú, akiről a kérdésem szól, most 19 éves, és 15 volt, amikor a fiatalkorúak börtönébe vitték(Tökölre) az előbb említett okok miatt. Fél éve szabadult, és csak 4 hónapja ismerem. Ez tudom, hogy nagyon rövid idő ahhoz, hogy kiismerjem, szóval lehet, hogy később jön ki az igazi énje, de eddig semmi jelét nem mutatta, hogy egy vadállat lenne. Állítólag megbánta, de egyébként szoktam fura alakokkal látni. Persze fogalmam sincs, hogy ő mit csinál miközben nem vagyunk együtt, néhány barátom már mindenféle dolgot kitalált, úgy hogy nem is ismerik őt. De lényegtelen. Amit még mondani akartam, hogy amikor a szüleiről kérdezem, mindig eltereli a szót. Náluk sem voltam amióta együtt vagyunk, ide meg nem akartam hozni, szóval mindig random helyeken találkoztunk.


Ami pedig a mai dolgot illeti, ugye találkozott a szüleimmel. Ha már úgyis itt vagyok és gondolom néhány embert érdekelnek a fejlemények, ezért ezt is elmondom. Igazándiból az egész kb annyi volt, hogy veszekedéssel zárult, hogy ilyen vadállattal nem lehetek együtt és kész. Beszéltek vele vagy 20 percet megjegyzem.

2016. márc. 14. 20:24
 45/56 anonim ***** válasza:
60%

Azért álljon meg a menet azoknak akik azt mondják, hogy a drogfogyasztást ne kriminalizáljuk.

Nem véletlenül bűncselekmény a használata , sőt birtoklása is.

Lehet együtt érezni egy drogossal, lehet segíteni is rajta, lehet elfogadni a drogos múltját, de azért ne tegyünk úgy, mintha egy ártatlan bárány lenne.


Érdekes, az én 16 éves "felelőtlen hebehurgya lusta" kamasz fiamnak volt annyi esze, hogy amikor beilleszkedési gondjai voltak akkor nem droghoz nyúlt hanem felkeresett egy pszichológust.

És nem azt mondta, hogy ő nem dilis nem őrült, stb., hanem igénybevette egy szakember segítségét. Ahelyett hogy menőként tagadva a baját valamilyen szerhez nyúlt volna.

És érdekes néhány beszélgetés után más másképp látta a világot, majd később megköszönte a pszichológusnak a segítségét s elköszönt tőle.


Szóval lehet segíteni annak is aki szégyell segítséget kérni s úgy kell utána nyúlni mikor már belesüppedt a bűnbe, de ártatlan bárányként inkább azt kezeljük, akinek a legnagyobb bűnei kimerülnek pl. késések miatti osztályfőnöki intőben, vagy nem tanulás miatti egyesekben...

2016. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
47%

#45 "Azért álljon meg a menet azoknak akik azt mondják, hogy a drogfogyasztást ne kriminalizáljuk.

Nem véletlenül bűncselekmény a használata , sőt birtoklása is." - ez a te véleményed, másé meg esetleg más. Amíg a drogbárók megítélésében a közvélemény teljesen egységesnek mondható, addig a fogyasztók dolgában enyhén szólva is megosztott, a nemzetközi trend meg épp hogy a fogyasztás dekriminalizálása felé mutat, úgy tűnik.

(előbb-utóbb felébred mindenki, hogy az ilyen szintű kriminalizálás csak oda vezet, hogy egyre újabb, és egyre veszélyesebb származékok és trendek jelennek meg...)

2016. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
Kérdező (#44) " Igazándiból az egész kb annyi volt, hogy veszekedéssel zárult, hogy ilyen vadállattal nem lehetek együtt és kész. Beszéltek vele vagy 20 percet megjegyzem." - és mennek a szüleid ezzel az állásponttal valamire? (egyébként az első találkozón minek kellett belemenni ilyen témákba? Abszolút rossz stratégia... ha tizedik találkozáskor kerül elő, addigra már megismerték valamennyire őt magát, úgyhogy lehet, hogy átgondolt véleményük lett volna előítéletek helyett)
2016. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
20%

azért az egy kicsit erős volt, hogy azért lesznek erősebb drogok mert büntetik a gyengébbet...

nem a trend halad afelé amit írsz hanem a nyugati társadalom belülről történő romlása az oka.

egyre jobban csökken a tudatosság, a többség már azt se tudja mit kellene ennie, nem csoda ha ez ilyen szereken is megnyilvánul.

2016. márc. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
69%
a szülők véleménye teljesen normális. megbocsájtani a farkasnak nem úgy kell, hogy beeresztjük a bárányok közé s nézzük mi lesz.
2016. márc. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
22%

Mar nem irtam volna, ha te nem jelentkezel, mert tenyleg szuksegtelen vitatkozni, foleg, h a felelosseg a tied.

Nezd az en apam is volt bortonben es ezt felnottkent tudtam meg. Semmit nem valtoztatott a rola addig kialakitott kepemrol, se jobb, se rosszabb nem lett. A kulonbseg szamomra az, h mig az apam politikai okokbol volt bent es senkinek nem artott, addig ez a fiu kepes volt masoknak artani. Ahogy korabban is irtam, nem a borton a gaz, hanem az oda vezeto ut. Es nem csak magat meg az aldozatokag keverte bajba, hanem a szetetteit.

En az elozo hsz barany-farkas hasonlatat eleg erosnek erzem, de igenis, legyen benned egy egeszseges veszelyerzet. Te is irod, h vmi nem kerek a sraccal - a fura helyek, ahol taliztok, h eltitkol embetek elol, hogy ott vannak a regi haveri kapcsolatok. Azert az ember normal esetben nem keri a GYIK nepenek vrlemenyet se, nekem az jon le, h te magad is varsz valaszt par kerdesre a helyzettel kapcsolatosan.

Ugy tunik, te egy sokkal nyugodtabb smber is vagy es a csaladoddal is jobb a kapcsolatod. Az h fontosnak tartottad bemutatni, vagy az, h nem titkoloztal sztem nagyon jo dolog!!! Az h a szuleid 20 percig veszekedtek, az is jo, mert mas 3 perc utan betette volna az ajtot.

Az is lehet, h par het mulva mar ki is novod ezt a fiut, mert unni fogod a sumakolasat...

Mindenesetre azt gondolom h 17 evesen annyi jo dolog tortenhetne veled, es sajnalom, h ilyeneken kell filoznod. Nem azt mondom h ez a fiu az ordog, mert lehetett hulye 15 evesen es meg is banhatta. Arrol beszelek h azt gondold vegig h te ezt az egeszet tenyleg magadra akarod-e rantani: mert a kornyezete, a baratai ugyabazok. Gondolom, a tanulmanyaival se ugy haladt mibtha nem kerult volna be. Az egesz fiatalsagat megrekesztette egy kicsit. Azert meg nem tudom a szuleidet hibaztatni h egy szep kerek, megelegedett, jovot szannak neked.

2016. márc. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!