Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan miért viszik magukkal a...

Sokan miért viszik magukkal a gyereküket kulturális programokra mikor a gyerek halálra unja magát ott?

Figyelt kérdés
Például városnézésre, múzeumba, stb. Miért akarnak rosszat a gyereknek? Ha van lehetőség miért nem passzolják le az anyóshoz.
2016. márc. 15. 09:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%

Mert azt hiszik, hogy valamit tanul belőle, közbe a gyereknek a gondolatai teljesen máshol járnak.

Nem kellene rájuk eröltetni, ha nem akárják.

2016. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy ezek többségében nem azok a korú gyerekek, akik mindent felszívnak és ezer kérdésük van, hanem akik üvöltenek, mert unják magukat.
2016. márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként annyi a titka, h érdekessé kell tenni, akkor a gyerek is élvezi, közben tanul.
2016. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 TappancsMancs ***** válasza:
23%

11., 12., 13. Ott a pont! Először is ha egy szülő rákényszerít egy programot a gyerekére akkor nem ismeri őt. Ebben biztosan nem. Első a szülő nyitottsága és informálódása lenne. Aztán ha ügyesen választ mg egy múzeumot is ki lehet esetleg választani de olyat ami érdekli. A szülőnek se árt ha kicsit átnézi a területet hogy miről mi érdekes. Nem dátumok! Egy lányt érdekelhet milyen női ruhákban jártak és milyen lakberendezés volt, egy fiút meg a dolgok működése, kivitelezése vagy a fegyverek. Nekem pl meglepő volt gyerekként megemelni egy valódi középkori kardot, de asszem apukámnak volt ehhez ismeretsége, mert ilyet nem lehet múzeumban. Egy lánynak érdekes lehet miben főztek. Fiúnak egy régi mozdony ami tele van kütyüvel. Amúgy ha egy szülő jól ki tudja választani még Youtubon is meg lehet nézni egy ismeretterjesztő filmet, ha érdekli a gyerekét.


Szóval meg lehet találni azokat a nézőpontokat amik érdeklik őket. De ha a szülőt se érdekli akkor hogyan?


Lányoknak:

[link]

[link]


Fiúknak:

[link]

[link]

2016. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Lányoknak, fiúknak, lehet így is választani, de inkább mindenkinek a saját gyerekét kellene ismernie, hogy őt mi érdekli. Én (nő vagyok) egyszer bejutottam egy múzeum hátsó részébe gyerekként, és óriási élmény volt olyan fosszíliákat a kezemben tartani, amiket a látogatótérben csak üvegen keresztül láthatnak a látogatók, persze, vigyáztam, mint a hímes tojásra. Kölyökkorom óta érdekelt, mi hogyan működik, hogyan kell összerakni. Nem voltam egy csajos kislány.


Nem tudom, a kérdező miért írja, hogy "ha van lehetőség lepasszolni" a gyereket, mert más, ha ismerőseiről van szó, és tudja, hogy lenne erre lehetőség, de ha kívülállóként lát egy családot ilyen helyeken, róluk nem tudhatja, hogy nem azért van-e velük a gyerek, mert tényleg nem volt kire bízni, a szülőket viszont érdekli a program, és máskor nem lenne lehetőségük megszervezni (gyerekkel más programokat szervezni, mint gyerek előtt).

2016. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Pont nem kéne a lányoknak, fiúknak programokkal tovább sulykolni a nemi sztereotípiákat.
2016. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%

Városnézésre, múzeumokba nyaraláskor, utazáskor szoktak menni az emberek. Nem sokan szoktak városnézni a saját lakóhelyükön. És miért ne vinné el a gyerekét a családi nyaralásra? Biztos van olyan része is amit a gyerek is élvez. Azért viszont nem fognak kihagyni egy híres múzeumot, mert a gyerek unja magát ott, lehet, hogy soha többé nem jutnak el oda. A szülők is végigülik a Toy Story 4-et, meg hasonlókat a gyerekkel, pedig biztos unják már ezerrel.


Arról nem is szólva, hogy nem csak érdekes dolgokból áll az élet. A gyereknek is meg kell tanulnia, hogy van amikor másokhoz kell igazodnia, és jó képet vágni akkor is, ha éppen máshol szeretne lenni. Ez is a szocializálódás része.

2016. márc. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%

Csajos lány vagyok, de ha azt kellett volna néznem, miben főztek, belefojtom magam a kondérba.

Imádtam a dinoszauruszokat meg a rovarokat.


Igen, itt ismerni kell a saját gyerekedet. Csak szerintem úgy vannak vele, hogy illik. Illik látni ezt meg azt, illik festményeket nézni, pedig lehet, hogy a gyerek színházba járna.


Egyébként én láttam már L'Art Pour L'Art előadáson 8 év körüli gyereket. Nem volt durva, de a kétértelmű szexvicceket nyilván nem értette, úgy meg mi értelme.

2016. márc. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
36%
Toy Story meg a többi animációs film rossz példa. Tele van pop culture utalásokkal, amit egy kicsi nem ért. Neki az a vicces, hogy elesik, nem az, hogy a Keresztapára utalnak a viccel.
2016. márc. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%
Igen és gondolom épp azért vannak benne a keresztapás utalások, hogy a szülő se aludjon be, ha ott ül a moziban a 8 éves gyerekkel. És nem is azt írtam, hogy feltétlenül vidd el a Toy Storyra, hanem hogy épp elég gagyi gyerekprogramon állnak helyt a szülők is. Nem tudom, mik futnak mostanság, mert a gyerekem még pici hozzájuk, én meg épp ezért nem járok ilyenekre és csak ez jutott eszembe. Nem is tudtam, hogy már 4. része is készül egyébként.
2016. márc. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!