Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Drasztikus vagy helyes az apa...

Drasztikus vagy helyes az apa cselekedete?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm története.


Érettségi után,nem talált melót,illetve talált,de vagy kilépett gyorsan vagy kirúgták. Elkezdett zülleni,pia,cucc,balhék. Ez így ment 2-3 évig,majd az apja egy napon,mikor az anya elment dolgozni belépett a srác szobájába. Egyik kezében egy nagy boríték meg egy toll,a másikban egy vizes törcsi. Lerakta a tollat és a borítékot,majd szólt a fiúnak,hogy felállni,majd amikor az felállt ököllel arcon csapta. A srác feltápászkodott és ki akart rohanni,de az apja elkapta és az ágyra dobta. Ezután az arcába vágta a törcsit és közölte vele,hogy a borítékban lévő papírokat töltse ki,vagy csomagoljon.


A srác kitöltötte és 2 hónappal később már egyenruhában volt. Ennek lassan 7 éve,és azóta is Isteníti az apját.



2016. márc. 17. 12:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
Egy ismerosom fia ugyan így lezullott. Oktoberben temették el 19 évesen. Bár ot is jol pofán vágták volna korábban.
2016. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
Az ütést leszámítva helyes. Ellenben a pofozkodásból nekem nem az jön le, hogy megnevelni akarta a fiát, hanem így adta ki magából a frusztrációját, amiért huszonakárhány évig bszott nevelni a fiút és ez lett belőle.
2016. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%
Drasztikus, de célravezető.
2016. márc. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
27%

nem tartom helyesnek, de elismerem, hogy működött.

jobbat sajnos nem tudok...

2016. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

Ha a szép szavak hasztalanak, akkor igen is helyes! Mert mit tennétek ti? Megsimogatnátok a fiatok/ lányotok buksiját, hogy " ügyes vagy, büszke vagyok rád, idd/drogozd magad halálra? Legyél egy semmirekellő, egy utca kölyök? Mert hosszútávon ez volt a jobb megoldás. Inkább akkor egy pofon, mint aztán éveken keresztül nézzem a gyerekem szenvedését, míg benem következik a végkifejlett. Drasztikus volt, de megérte, és mind a két részről. Igen helyes cselekedet az apától, és igenis érthető, hogy a srác azóta isteníti az apját! Mert akkor lett belőle ember, amikor apa pofáncsapta. Az apának sem lehetett könnyű.

Nem vagyok az erőszak híva, de lehet hogy fordított helyzetben, kétségbeesésemben nem cselekedtem volna másként!

2016. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
Magyarán a kedves szülők b..tak nevelni a gyereküket, aki ennek ellenére (valószínűleg a rendkívűl színvonalas oktatásnak köszönhetően) mégis elcsúszkált az érettségiig, de amint kikerült a valóságba, elindult a züllés. Kedves szülők megintcsak b..nak foglalkozni a kölyökkel, majd végül az agresszív fater megveri és elküldi katonának, hogy végezzék el a munkát, amit nekik kellett volna húsz év alatt. Szép kis család.
2016. márc. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

És mit csinál az okos apuka ha a fia nem alkalmas katonának önhibáján kívül?

Sosem értettem mit várnak a szülők. 18 évig az ő felelősségük a gyerek, amit szeretnek is hangoztatni, de amint elmúlt annyi, levan a gond, a gyerek rázza magát és legyen tökéletes? Az a valami ami előttük áll egy hosszú folyamat eredménye, az ő munkájuk eredménye! Nem is a szomszédé! Szóval ha valami nem tetszik akkor tessék tükörbe nézni.

2016. márc. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon is helyes! Sajnos a sok libsi szülőtől hiába vársz megerősítést. Szerintük az apának inkább prédikálni kellett volna és könyörögni. Utána meg csodálkoznak, ha mehetnek temetésre. Nekem is halt meg osztálytársam, később ismerős gyereke. A széltől is óvták a gyereket és még egy pofont sem adtak soha. Én adtam és elítéltek érte. Nem én járok temetőbe.
2016. márc. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
30%
16. és 17. válaszoló mindent leírt, amit gondolok a témáról.
2016. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
29%

Drasztikus és az oda vezető utat sem találom helyesnek.

Komolyan, a 21. században van még ember, aki azt hiszi, hogy egy érettségi bármire is jó? Naná, hogy nem tud mit kezdeni magával, hiszen semmihez nem ért. Szerintem a szülők ott rontották el, hogy érettségi után kiengedték a munkaerőpiacra a gyereket.

Az erőszakot pedig semmilyen formában nem tartom elfogadhatónak. A leírtban meg pláne. Értelmetlen, apuka csak az indulatát vezette le. Elég lett volna annyit mondani hogy vagy ír, vagy pakol.

2016. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!