Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek megérdemeltem,...

Szerintetek megérdemeltem, hogy kitagadott anyám?

Figyelt kérdés

Anyám egyedül nevelt engem és a húgomat. Ha őszinte akarok lenni, akkor soha nem ragaszkodtam anyámhoz, inkább a nagyszülőknél szerettem lenni, minthogy anyám közelébe. Nem tudom miért, de egyszerűen nem szerettem anyámat kiskoromtól kezdve. Neki meg mindig a húgom volt a mindene. Most 25 éves vagyok, 18 éves koromba be is jelentkeztem a nagyanyámhoz lakni, mert nem akartam otthon maradni.

3 évvel ezelőtt anyámnak volt egy autóbalesete, 5 hétig kómában volt, de túlélte. Ma már teljes életet él. Akkor amikor megtudtam, hogy balesete volt, nem éreztem semmi bánatot, egyszer mentem be hozzá a kórházba, többet nem is. Ezek után anyám még végrendeletet is írt, hogy mindene a húgomé legyen, mert ha ennyire nem akarok hozzá tartozni, akkor a halála után se legyen semmim utána. Értem én valahol őt is, de azért mégis csak az anyám.

Mostanában próbáltam javítani a kapcsolatunkon, de mindig elhajott. Csak a húgomon keresztül tudok róla. Tudom, hogy soha nem leszünk puszipajtások, de azért köszönőviszonyba lehetnénk..... De ő képes átmenni az utca túloldalára, ha meglát.

Voltatok már hasonló helyzetbe, mint én? Hogy egyszerűen nem szeretitek valamelyik szülőtöket? Nehéz megmondani miért, egyszerűen szerintem zsigerből nem szerettem soha.


2016. márc. 17. 15:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem szereted mit érdekel, hogy kitagadott?

Szerintem igaza van, és így fair a tesóddal szemben is.

2016. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Jaaa, hogy az örökség azért kéne, mi? :D
2016. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Megértettelek addig, amíg el nem olvastam az örökségről szóló részt.
2016. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem tehetsz az érzelmeidről, de nincs abban semmi igazságtalanság, hogy ugyanazt kapod vissza. Főleg ha csak azután erőltetnéd a jó viszonyt, hogy hallottál a végrendeletről...
2016. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megérdemelted.

Illetve hülye szó a "megérdemelted", de nem szereted, mit törődsz vele?

Ő se szeret valószínűleg.

Én se szeretem anyámat, a házrészemet ráírattam, ill. odaajándékoztam neki, amúgy is ő volt a haszonélvező, legyen az övé, engem meg hagyjon békén!

Annyi rosszat kaptam anyámtól gyerekkoromban, hogy nem kell tőle semmi, de semmi.

Csak hagyjon most már békén.

Szerintem te se akarj tőle semmit, elvégre nem szeretitek egymást, ne kelljen akkor semmi tőle!

Ez így tiszta.

2016. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
99%

Nem ő tagadott ki téged, hanem te tagadtad ki őt.


Nincs ezzel semmi gond, jogod van hozzá, de akkor az örökségért se tartsd a markodat.

2016. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
99%

"de azért mégis csak az anyám. "


Nos, ezt te nagy ívből leszartad, amikor kórházban volt és élet halál között lebegett. Most mi változott?! Az örökség?! Hát így jártál.

2016. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagyanyád szült h annyira ragaszkodsz hozzá. És amúgy elég bunkóság volt h anyádhoz nem mentél be a korházba csak egyszer. Az örökség aha kéne mi.. Más meg örülne ha lenne anyukája:(te meg leszarod . Nem hogy támogatnád mindenben hogy egyedül nevelt titteket .
2016. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
majd nagyanyád örökségét megkapod. jogosan tette anyukád, nem voltál vele mikor a legnagyobb szüksége lett volna rád, akkor se legyél, ha pénzt remélsz
2016. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 acelsziv ***** válasza:
95%

Elég nevetséges és hálátlan embernek tűnsz. Ráadásul egy pénzéhes kis pondró is vagy. Érdekes, hogy csak aztán kezdesz el pedálozni miután "kitagadott"

Amúgy, hogy megnyugtassam azt a mohó, pénzéhes lelkedet: kötelesrész így is járni fog. A rendes örökrész fele, hacsak anyád észbe nem kap és közjegyző előtt ki nem tagad hivatalosan érdemtelenség okán. Vagy rá nem irat mindent a húgodra 15 évvel a halála előtt.

De azt most megmondom: Akár kapsz örökséget akár nem ilyen hitvány emberként soha nem leszel boldog.

2016. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!