Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek megérdemeltem,...

Szerintetek megérdemeltem, hogy kitagadott anyám?

Figyelt kérdés

Anyám egyedül nevelt engem és a húgomat. Ha őszinte akarok lenni, akkor soha nem ragaszkodtam anyámhoz, inkább a nagyszülőknél szerettem lenni, minthogy anyám közelébe. Nem tudom miért, de egyszerűen nem szerettem anyámat kiskoromtól kezdve. Neki meg mindig a húgom volt a mindene. Most 25 éves vagyok, 18 éves koromba be is jelentkeztem a nagyanyámhoz lakni, mert nem akartam otthon maradni.

3 évvel ezelőtt anyámnak volt egy autóbalesete, 5 hétig kómában volt, de túlélte. Ma már teljes életet él. Akkor amikor megtudtam, hogy balesete volt, nem éreztem semmi bánatot, egyszer mentem be hozzá a kórházba, többet nem is. Ezek után anyám még végrendeletet is írt, hogy mindene a húgomé legyen, mert ha ennyire nem akarok hozzá tartozni, akkor a halála után se legyen semmim utána. Értem én valahol őt is, de azért mégis csak az anyám.

Mostanában próbáltam javítani a kapcsolatunkon, de mindig elhajott. Csak a húgomon keresztül tudok róla. Tudom, hogy soha nem leszünk puszipajtások, de azért köszönőviszonyba lehetnénk..... De ő képes átmenni az utca túloldalára, ha meglát.

Voltatok már hasonló helyzetbe, mint én? Hogy egyszerűen nem szeretitek valamelyik szülőtöket? Nehéz megmondani miért, egyszerűen szerintem zsigerből nem szerettem soha.


2016. márc. 17. 15:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben lesülne a bőr az arcomról....
2016. márc. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
20!nem biztos nem tett meg mindent.Ha nem szerette volna a lányát,oda is adhatta volna apának.De nem ő felnevelte.A legnehezebb szülőnek lenni,hiszen az is emberből van tévedhet.lehet azt gondolta,nem erőlteti a dolgokat,majd a lány beérik.Nem ért be.Az viszont,hogy átmegy az út túl oldalára is ne kelljen a lányával találkozni..hát lehetnek nagyon mély sebei.Gondolom jól szíven vágta az is a saját lányától akár fel is fordulhat annyira nem jelent számára semmit.Bizonyára ugy van már vele,amilyen az adj isten...Kérdezö téged meg ha nem érdekel se anyád,se az örökség akkor miért fájlalod anyád a húgodra hagy mindent? Talán keresd meg ne hagyd magad elhajtani.rendezzétek le a dolgokat,amig teheted.
2016. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Az un. koteles reszbol, ha jol tudom 25 % nem tagadhat ki csak akkor ha meg eleteben mindent a hugodra irat.Az en anyam ezt csinalta de engem nem erdekel mert nekem tobbszor annyi a vagyonom mint az ove, es igy legalabb az orokosok dolga hogy torodjenek vele nem az enyem. szoval ne izgasd magad ha eljon az ido szepen igenyelheted (es meg is fogod kapni) a koteles reszt. ne torodj azzal hogy ki mit mond ha szeretett volna teged akkor nem a nagyszuleidhez ragaszkodtal volna.
2016. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
22 es. az orokseg mindenkinek jol jon, felesleges ilyen alszentnek lenni hogy ha nem szerette az anyjat akkor ne kelljen az orokseg se. a baratnom 45 eve nem latta az apjat amikor az oreg meghalt es a baratnom megbizott egy ugyvedet es fel ev utan szepen megkapta az orokseg 25 szazalekat mint koteles reszt. Igaz a csalad nagyon huzta az orrat de ez ot nem zavarta abban hogy felvegye azt ami neki jogilag jar. es igaza van.
2016. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még kérdezni kell, hogy megérdemelted-e? Ez számodra nem teljesen egyértelmű???
2016. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Megérdemelted.
2016. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bezzeg jó anyád és akkor már jó pofizol vele , ha az öröksége kell,mi?


Én sem állnék szóba ilyen rokonnal, akinek egy jó szava nincsen, csak neheztelés van és amíg kiderül, hogy hoppá én még sem kapok örökséget, akkor hirtelen elkezdik jó pofozni. Undorító a viselkedésed.

2016. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha így is érzel anyád iránt, akkor legalább abba gondolj bele és próbáld meg értékelni benne, hogy ő felnevelt, etetett, ruháztatott titeket, ha betegek voltatok, ő vitt kórházba titeket miközben a mihaszna apád rátok sem bagózott.

Az ilyen érzéseidet legalább titkold el és ne hangoztassad mégis csak az anyádról van szó és nem egy jött-ment vadidegenről.

Ha anyád egy szörnyeteg lett volna, aki bántott volna téged, akkor még meg is érteném ezt a viselkedést, de a leírtakból nem ez tűnik.

A baj ott van, hogy te már eldöntötted rég, hogy nem szeretheted anyádat, nem is akartál ezen változtatni és anyád erre rájött. Nem csodálkozom, csak azt kaptad, amit megérdemeltél.

2016. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!