Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek ha kitagadott...

Mihez kezdjek ha kitagadott anyám?

Figyelt kérdés

Tegnap este világosan közöle velem, hogy többet be ne tegyem a lábam a lakásba és felejtsem el, mert beteggé tettem és nem akar miattam körházba kerülni. Azt mondta költözzek oda páromékhoz, mert nekem már ők a családom, otthon már nincs senkim. Anyu egyedül nevelt fel, amiért tisztelem és becsülöm is, de az én boldogságomat képtelen volt elfogadni. Ki nem állhatta a jelenlegi barátomat, ugyanis az exem szépen bemártotta őt, anyám meg elhitte a hazugságokat. Volt idő, mikor azt hittem rendben lesz minden, de amikor a barátom feljött hozzánk, anyám majdnem csak kitette a lakásból. Megkértem a páromat akkor, hogy onnantól kezdve ne foglalkozzon az én családommal, anyám meg már úgy állította be a dolgot, hogy a párom nem fogadja el az ő családját, akkor el lehet takarodni, és vigyen engem is, mert teljesen a saját képére formált. A legfájóbb dolog, hogy anyám ezt tette velem, hiszen rajta kívül nincs senkim. Megkaptam azt is, hogy szégyen, hogy eldobom a beteg anyámat (cukorbeteg, egyik szerve sem 100%-os de ápolni nem kell) holott ő mondott le rólam. Mégis mihez kezdjek így? Karácsonyozzak a családom nélkül?


20/L


2014. dec. 2. 08:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*kórházba
2014. dec. 2. 08:35
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Ha leülnétek mindhárman, és higgadtan átbeszélnétek a dolgot, az nem segítene?
2014. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. :( Próbáltuk már nem egyszer, anyám mindig elzárkózott a beszélgetéstől.
2014. dec. 2. 08:51
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Dolgozol már? A társaddal mennyire komoly a kapcsolat? Közös jövőt terveztek? Ha igen, akkor alakítsátok ki a saját életeteket. Ha anyád hajthatatlan, és inkább egyedül marad, akkor maradjon. Ha időközben mégis meggondolja magát, akkor te még mindig engedhetsz neki és megbocsáthatod neki, hogy kitett. Elég, ha csak az egyik fél csökönyös.
2014. dec. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Ebben az esetben én írnék egy levelet neki, beleírva minden gondolatot, érzést és odaadnám neki, hogy olvassa el, utána pedig beszéljünk.
2014. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Sok lehetőség nincs.

1. leültök együtt, és megbeszélitek

2. leírod levélben, és utána megbeszélitek

3. Ha az 1 és a 2 lehetőség kizárva akkor tudomásul veszed anyád döntését. Szépen összepakolsz, hogy a boldogság után mész. Vagyis a barátodhoz költözöl

4. Ha a 3-as sem oldható meg, akkor keresel egy szobát és odaköltözöl.


Békülni lehet később is. Akár évek múlva.

2014. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

A sok válasz alapján akkor én túl büszke voltam ahhoz, hogy visszamenjek, amikor anyu kidobott?

Mivel én, amikor kiejtette a száján, hogy pakoljak össze nyugodtan, aztán pedig menjek ahova tudok/akarok, akkor összepakoltam és elmentem. Nem láttam értelmét beszélgetni, úgyis csak veszekedés lett volna belőle!


Talán te is tegyél így, ahogy én, mert ennek sohase lesz vége, csak akkor, ha kilépsz belőle.


(18 és fél voltam, amikor anya kidobott)


20/L

2014. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, szerintem, ha megpróbáltátok a normális kommunikációt, és nem ment, akkor lépjél, és kész. Vannak emberek, akikkel nem lehet normálisan, felnőtt módon együtt élni, és úgy tűnik, anyukád ilyen...

Persze azzal kalkulálj, hogy ha tényleg lépsz, akkor meg valószínűleg az ügyben fogja előadni a lelki terrort és zsarolást, hogy te milyen hűtlen módon ott hagytad, mert félreértés ne essen, neki nem az a célja, hogy tényleg lelépj, hanem, hogy rád tudja kényszeríteni a saját értékrendjét és akaratát - természetesen "csak a te érdekedben"... ahogy írod is a végén...

Egyébként meg természetesen ne a "családod nélkül" hanem a PÁRODDAL karácsonyozzál - érted a különbséget?

2014. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Én lezárnám a dolgot.

Mondjuk már alapból kiakadnék azon, hogy az exemnek fenntartás nélkül hisz, nekem meg nem. Micsoda anya az ilyen???

2014. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Menj a párodhoz. Anyád hamar rá fog jönni, hogy ő járt rosszabbul. A karácsonyt kibírod nélküle.
2014. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!