Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok, ti belemennetek ebbe?

Szulok, ti belemennetek ebbe?

Figyelt kérdés
Ugy volt, hogy a lanyotoknak vesztek az iden a szobajaba butort, agyat... A lanyotok erre azt mondana, hogy abbol a penzbol inkabb kocsit vegyetek neki, egy kisebb 2 ajtosat, amivel jobban boldogul. Adna bele o is penzt(pl a havi 7.000-8.000 Ft zsebpenzet felaldozna minimum 1 evig, osztondijat is ideadna, valamint nem kellene neki az iden szuletesnapjara, karacsonyra es egyebb alkalmakra ajandek.) A tankolast pedig ugy oldana meg, hogy a maradek zsebpenze(szinte 7-8.000 havonta azt beleadna). Nem jar maskulonben sem napi szinten az autova, hetvegen szokott csak menni...
2016. márc. 19. 14:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%

Azért az utolsó mondatod kicsit ütött kérdező. 21 éves lány vagyok, van családi autónk, nekem is megvan két éve a jogsim, azt használom.

Nagyon pöpec kis autó amúgy, de érdekes megoldás ez amit ő akar. Az egy dolog hogy egy évig lemond a zsebpénzéről. És akkor miből tankolja ha az egész zsebpénzt odaadja?

Én nem magyarországi vagyok bár, de nagyonis tisztában vagyok az ottani árakkal, mert elég sűrűn járok át.

És hozzáteszem hogy dolgozom, tehát lazán megtehetném hogy járkáljak autóval, de akkor alig maradna pénzem egyéb fontosabb dolgokra (mint pl rezsi vagy szórakozás).


És ne haragudj kérdező, de az utolsó mondatodból kifolyólag én csak azért nem venném meg neki a kocsit, mert neki vagánykodásból kell.

És ha neki tényleg arra kell, akkor annak szép baleset lesz a vége. Minden ilyen felvágósos autós kisasszonynak és úriembernek az a vége. Nem feltétlenül kell abba belehalni, elég az ha hazavágja a kocsit rendesen.


21/l

2016. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
50%
realtiv a nagy összeg költése a kocsira kinek mi a nagy. Egy jó minőségü, autóra ha ujonnan veszi az ember kötelező szervizekre rámegy egy évi 100.000 mert a márka szerviz jó drágán dolgozik, a használt autó alatt meg kell cserélni egy kipufogó sort 5-10 éves kora közt 4 csillapitót de lehet 4 rúgó is egy komplett vezérlést egy gyertya sort se árt, egy kuplung tárcsa és egy fékbetét garnitura se árt bele. Ha szerencsétek van évente mást mást kell csinálni, ha nincs 1 évre jön össze minden.
2016. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem mennék bele, mert a bútor (!) alap dolog, az a furcsa, hogy ha nincs valakinek, nem is értem eddig miért nem volt. Ráadásul szerintem ezt a szülőnek illik fizetni, hogy legyen ágya a gyereknek, csecsemőkorától kezdve. Az autó egy másik kérdés, sokkal kevésbé fontos, mint az ágy. Ha hétvégén elviheti a családi autót a gyerek és nincs rá komolyabban szüksége (miért is lenne, mivel nem kell azzal járnia dolgozni és a nagyobb bevásárlásokat sem ő intézi) akkor semmi szüksége autóra. Majd ha nagy lesz és dolgozik, vehet autót, vagy ha egy családnak van olyan sok pénze, hogy egy normális, biztonságos autót tudjon venni egy gyereknek az is oké, de ahogy elnézem itt nem ez a helyzet. Magyarul ha nincs egy rakás pénzetek, tök felesleges kettő autót fenntartani, vegyetek bútort!
2016. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
40%
Hát, az autó sem lenne feltétlenül szükséges, ha ti is odaadjátok neki, és csak hétvégén használja. Viszont 200-300ezret költeni bútorra még feleslegesebb, főleg, mert pár éven belül úgyis el fog költözni.
2016. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
92%
Ja és a másik, hogy egy autó költségeinél nem lehet teljes mértékben előre kalkulálni, egy olcsó használt autóban általában tönkremennek a dolgok, egy 100-200 ezres alkatrészcserét nem lehet zsebpénzből finanszírozni, ahhoz fix jövedelem kell. A férjemnek 30 éves koráig nem volt autója éppen emiatt, pedig neki vettek volna a szülei, csak a 20-as éveiben nem volt olyan összegű a fizetése (egyetem, gyakorlat, stb.), ami mellett úgy gondoltuk volna, hogy az autó fenntartása is beleférne.
2016. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
47%
A 11-es nagyon írígy válaszoló. Az autó a te lányodnak a szabadságot jelentené, hogy akkor és oda tud menni ahova szeretne engedélykérés nélkül. Nektek kell eldönteni hogy mit láttok helyesnek. Nem rossz a lány elgondolása, de költségekkel jár az autó. Ezt most kell elgondolni hogy miből kívánja fedezni.
2016. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
43%
A lakas ugy jon ide, h egy autovasarlassal nem csak jogokat, hanem anyagi felelossegeket is rahelyeztek a gyereketekre. Ui. ha a tovabbiakban torlesztenie kell onallo jovedelem hijan, nem sokmindenre marad majd penze. Lehet, h 25 evesen mar sajat otthonra fog vagyni, es azon az auto nem sokat segit. En azert elmondanam beki, h gondoljon at par hosszutavu projektet is, mert egy auto egy egyetemistanak ide-odarobogasra minden, csak nem hosszutavu befektetes. Ha kesobb megis eladna az autot, mar nem fog annyit kapni erte, mint amennyiert megvettetek.
2016. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
60%
16 Miért te csak autóval tudsz közlekedni? Autó nélkül éppen ugyanúgy el lehet menni bárhova, max. igazodni kell kicsit a menetrendhez. És ezt úgy mondom, hogy van autóm, mégsem esem kétségbe, ha tömegközlekedéssel kell mennem valahova.
2016. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
95%
Es meg egy: ha az osztondijat es a zsebpenzet is odaadja, mibol el? 100%-ban eltartott? Akkor nem o veszi a kocsit...
2016. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen okból, hogy "a többi ember lássa, hogy neki van", nem vennék autót.


Az autót karban is kell tartani. Max 3-4 évente gumicsere, pár évente az ablakmosó cseréje, olajcsere.


A kötelező biztosítást és az adót is fizetni kell, de nem árt legalább félcasco-t is kötni, ami szintén nem olcsó.


A havi 7-8.000-re még jócskán rá kell számolni azért. Nem beszélve arról, hogy ez nem egész egy fél tank egy kisautónál. Kb. 200-250 km-t tudsz elmenni vele, ami lópikula.

2016. márc. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!