Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok, ti belemennetek ebbe?

Szulok, ti belemennetek ebbe?

Figyelt kérdés
Ugy volt, hogy a lanyotoknak vesztek az iden a szobajaba butort, agyat... A lanyotok erre azt mondana, hogy abbol a penzbol inkabb kocsit vegyetek neki, egy kisebb 2 ajtosat, amivel jobban boldogul. Adna bele o is penzt(pl a havi 7.000-8.000 Ft zsebpenzet felaldozna minimum 1 evig, osztondijat is ideadna, valamint nem kellene neki az iden szuletesnapjara, karacsonyra es egyebb alkalmakra ajandek.) A tankolast pedig ugy oldana meg, hogy a maradek zsebpenze(szinte 7-8.000 havonta azt beleadna). Nem jar maskulonben sem napi szinten az autova, hetvegen szokott csak menni...
2016. márc. 19. 14:10
1 2 3 4
 21/34 gömbicica ***** válasza:
38%

Ha annyira el vagytok eresztve, hogy kocsit vesztek a gyereknek, vegyétek meg.


Hány éves ez a lány, hogy 7-8000 zsebppénzt kap???

Az én gyerekem szakmunkásként is tudott pénzt keresni, a másik pedig egyetem mellett! soha nem álltak elő ilyen követelésekkel.



gondold már végig mit irtál? adna bele ő is pénzt. havi zsebpénzét, egy évig ez 12x8000Ft.

odaadná az ösztöndiját

aztán nem kér ajándékokat

a tankolásra szintén a 7-8 ezer zsebpénzt emlegeted.


napi szinten nem igényli az autót, csak hétvégére!


Én ugy érzem Te már eldöntötted, hogy megveszed ezt az autót!!!


aztán ez a leányzó miből fogja a további nem kis költségeit fedezni? mert gondolom, ha ilyen óhajai vannak kozmetikus,fodrász, körmös, szoli.... rendszeres az életében.


+ ajándékokat sem kéri ( nem tudom, nálunk nem volt sose szokás a százezres ajándék, mert pár ezerből sose jönne össze ugye az autó ára)


Majd gondold át ezeket a dolgokat mondjuk 10-20.. év mulva. megéri,megérte e?


Én nem venném meg. maradna minden a régiben, a butor árát odaadnám, aztán spórolja össze amit tud. Aztán ha megvan az összes pénze, akkor keressen magának autót.

2016. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
88%

"Adna bele o is penzt(pl a havi 7.000-8.000 Ft zsebpenzet felaldozna minimum 1 evig, osztondijat is ideadna, valamint nem kellene neki az iden szuletesnapjara, karacsonyra es egyebb alkalmakra ajandek.) "


AKkor tegye félre ezt a pénzt 1 évig, és utána tárgyalunk.

2016. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%

Hát én nem mennék bele. De hát ahol a gyereknek nincs bútora, mégis egy kocsit tart fontosabbnak, ott már eleve beteges értékrendet neveltek bele...

Ha nem fér bele bútor mellett is, akkor nincs elég pénzetek még egy kocsira. Egy lerobbant tragacsot nem vennék a gyerekemnek. Az árát mégegyszer rákölthetitek záros határidőn belül. Egy normális autónál meg nagyon aranyos, hogy egy évi zsebpénzről lemondana...

Kezdő jogsival az éves kötelezője majd százezer lesz. Átíratni, 50-60 ezer kapásból. Használt autónál átvizsgálás, esetleges alkatrészcsere, olajcsere, új ablaktörlők, stb alap.

Meg csak hétvégékre? Elég nagy luxus.

Spóroljon, dolgozzon, aztán ha szüksége lesz autóra, akkor majd megveszi. Addig meg hétvégén lesz szíves előre bejelenteni az igényét az autóra, vagy használni a tömegközlekedést. Nem fog lekopni a lába. Majd vegyen autót, ha fel tudja mérni, hogy 7-8 ezer az nagyon csekély összeg a kérdéskörben.

2016. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Onnan van penze, hogy nyaron ja dolgozni, illetve rokonoktol mindig kap...
2016. márc. 19. 16:37
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg nem bantasbol mondom, de ez a lany azt hiszi, hogy a mamahotelben el... Ennyi idosen illene sokkal onallobbnak lenni anyagilag is es tobb felelosseget vallalni.
2016. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Erre alapozni egy autót, hogy majd nyáron dolgozik meg a rokonoktól kap pénzt.... elképesztő ötlet, számomra legalábbis.

Tudod mit? Ha te vagy az édesanya/édesapa, vedd meg neki az autót. Aztán kezdj el spórolni arra, hogy a felmerülő költségeket kifizesd, mert a lányod zsebpénze arra nem lesz elég.

2016. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
23 Nekem kezdő jogsival évi 33 ezer a kötelezőm, a többivel egyetértek és hülyeség autót venni a kérdezőnek, vagy a szülőknek (nem tudom ki tette fel a kérdést).
2016. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
73%
25-os voltam. En 20-21 evesen koltoztem el otthonrol, szulok 0 tamogatasaval. Alberletben laktam, eltartottam magam, es a nehezsegek ellenere is kitanittattam magam, mert tudtam, hogy ez az egyetlen idotallo modja az elorejutasnak. Erdekelt is, de valojaban a tanulas az igazi befektetes. Tobb diplomat is szereztem, erdekes allasom van, nem keresek rosszul. Az autot osszetorod, aztan nem marad semmid. Furcsa, h egy 21 eves ezt nem meri fel.
2016. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
93%

Örülök, igy a harmadik oldalon lévő kommentek alapján, hogy nem csak én tartom az ötletet kicsit irreálisnak.

És én még az alapszükségleteket fel sem hoztam amúgy :)

2016. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
24%

Többiekkel ellentétbe, bele mennék. Nálunk sincs bútor, sőt amik voltak kidobáltuk. Pár minimálisat vettünk csak.

Kocsi viszont minden családtagnak van. Itt írják, milyen nagy összegeket kell rákölteni. Én eddig még nem vettem észre. Na persze, nem roncsot kell megvenni.

Jogsi lett fiamnak, lányomnak, vettem nekik kocsit.

Az azért egyértelmű, a kocsi a világ legrosszabb befektetése.

2016. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!