Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám és a párom anyukája...

Anyukám és a párom anyukája rendmániás, és emiatt minden családi összejövetel kész rémálom. Ez már mindig így marad?

Figyelt kérdés

Anyum külföldön él, és ha hazajön, az összes szabadnapját sikálással, pakolással, átrendezéssel tölti. Nekem feleslegesnek tűnik ennyi takarítás, ráadásul én is mindig megkapom, hogy rendetlen vgyok, és folyik a szemét.

Mostanában már csak összepakolok, mert egyszerűen semmi sem elég jó neki, úgyis mindent lebont és elölről kezd.

Nagyon nagyon idegesítő. Párom anyukája dettó ilyen, de ő simán csak finnyáskodik és kritizál, ő nem áll neki takarítani, csak a saját otthonában. Akkor viszont még ebéd közben is nyomja. Ráadásul párom nagymamája dettó ilyen. Nem lehet őket leültetni.

Na most így minket is bestresszelnek, fél óra sem telik el, és vita van belőle.

Mi a megoldás? Beszállni a nonstop takarításba, vagy hagyni, hogy morogva takarítsanak?

Nem értem ezt a kényszert, és nem szeretnék én is ilyenné válni, de folyton behúznak...

Nem lehet a takarítás a közös programunk banyek :D

26L


2016. márc. 20. 12:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
*több férfi is
2016. márc. 20. 13:17
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
De van. Ellenben ha egyszer is eszébe jutna nálam ramolni, szólnék neki, hogy Kösz nem. A következő alkalom után pedig kereshetne másik szállást
2016. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Talán közöld édesanyáddal, hogy vgy normális emberként viselkedik vagy menjen lakni hotelba és nem kell néznie, hogy folyik a szemét. Minimális erőfeszítéssel már rendet lehet egy lakásban tartai, szóval nem tudom elképzelni, hogy olyan kegyetlenül elviselhetetlen mocsok lenne nálatok, kérdező.

Nálunk nagyanyám ilyen, ha bírná még, egész nap valamit suvickolna. Ez már nálam is bőven a beteges kategória.

2016. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Anyám és anyósom is nagyobb rendet és tisztaságot tart, mint mi. Semmibe nem telik kinyalni a lakást úgy, hogy tényleg makulátlan legyen.. Az hogy folyik a szemét... hát basszus, ezért nem ők az igényesek, hanem te vagy igénytelen.


Persze értem, lehet ezt túlzásba vinni, ha belenéz a szekrényekbe és nincs minden élére állítva. Vagy nincs lemosva az ablak, mert azt mi se szoktuk hetente.. Szezononként egyszer és kész. Ha ezekre beszólnak, akkor megmondom nekik, hogy hagyják abba, és ne takarítsanak.


Egyébként meg mindig letörölgetek, felporszívózok, felmosok, ha jönnek. Elmosogatok, még az edényeket is elrakom, ne legyen kint semmi. Leviszem a szemetet és kicsit illatosítok. Vágott virágot is veszek, ha jönnek, mert sokkal kedvesebb hangulata van a lakásnak. Szarul is érezném magam, ha koszos, rendetlen lakásba érkeznének. Pedig mi aztán tényleg nem vagyunk tisztaság mániásak..


Ha szólnak, hogy 1 óra és itt vannak, mert a környéken járnak, akkor azonnal nekiállok és mindent megcsinálok, amit az előbb mondtam. 1 óra lég is rá, hogy a 70 nm-es lakásunkon végig menjek.


Szóval állítsd le őket, hogy ne takarítsanak, rendezkedjenek, te meg takaríts ki normálisan mielőtt jönnek. Azért ez nem bonyolult.


Én még a fürdőt is mindig megcsinálom, kádat, mindent, akkor is ha nem alszanak itt..elég hogy látják, ha koszos.

2016. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát van ahol lehet közös program. Nálunk az idősebb korosztály mindig összegyűlik és közösen takarítanak egymásnál. Ha anyukád csak ritkán jön haza, akkor lehet, hogy 1-1 alkalommal belefér, hogy átjöjjön hozzád valaki takarítani, és ekkor még ha anyukád pampog a rendetlenség miatt, mondhatod, hogy bocsi, de állítólag ő a legjobb takarítónő a városban. Ha meg tényleg rumli volt, akkor rend lesz. :D
2016. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Jó isten, a folyik a szemét édesanyám szófordulata. Eddig eszembe sem jutott, hogy ezt valaki komolyan veheti. Szerinte folyik a szemét, nem szó szerint, emberek.


De köszönöm a válaszoat!

2016. márc. 20. 21:41
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
A saját otthonában mindenki annyiszor és úgy takarít, ahogy szeretne, de a saját otthonomban nem engedném, hogy másvalaki takarítson. Ha koszosnak találják a lakásotokat, anyuka keressen szépen hotelt amíg hazajön, anyós meg ne jöjjön, ha nem gusztál neki a "mocskos" ház.
2016. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 17-essel. A saját otthonában mindenki azt csinál, amit akar. Én ezt tiszteletben tartom és ezért elvárom, hogy az én otthonomat, szokásaimat is tartsák tiszteletben.


Mondd meg anyukádnak, hogy ha megint elkezd nálatok takarítani, akkor lesz szíves hotelbe menni. Anyósodnak meg mondjátok meg, hogy nem muszáj nálatok enni a mocsokban.

2016. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!