Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van, aki utálja a...

Más is van, aki utálja a saját anyját? én igen, de mégis hogy fogadjam el, ha folyton belém rúg?

Figyelt kérdés

sosem voltam jóban az anyámmal, már évek óta próbálkozom, gyúrok azok ,hogy javítsak a kapcsolatunkon... a bökkenő csak az ,hogy ez nem egy oldalú dolog, neki is tennie kellene a jobb kapcsolatért.. de én meg pont úgy érzem , mintha, ő nem a jobb kapcsolatra gyúrna, hanem a rosszabbra... én hiába igyekszem, elnézem a hülyeségeit, és ennek ellenére is próbálok közeledni felé, de mindig hátba szúr még egyszer és még egyszer.... És nekem már elegem lett, megutáltam a saját anyámat.

Én próbáltam közeledni felé, de én úgy látom ez felesleges, mert ha ő nem változtat, akkor sajnos a kapcsolatunk ilyen marad, vagy még rosszabb lesz. Már annyi fájdalmat okozott nekem, hogy most nagyon haragszom rá. Olyan, mintha szándékosan akarna rosszat a saját anyám... én már nem tudom őt szeretni.


Azt szeretném kérni ,hogy rossz indulatú, kötekedő válaszolók ne írjanak! Köszönöm!


2016. márc. 21. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem utalom (most mar), teljesen kozonyos vagyok vele szemben, evente egyszer beszelunk kb.

Nem reszletezem miert, de alapos okom volt, hogy ne legyunk joban, meg tudom erteni, ha masnal is hasonlo a helyzet.


Ami nekem bevalt: nem eroltettem tovabb a jo kapcsolatot, sot, oszinten szolva semmilyen kapcsolatot sem (elkoltoztem 2000+ kilometerre, vissza se neztem), inkabb teljes mertekben levaltam rola erzelmileg.

2016. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező szeretned, sem elfogadnod.

A leírtak alapján azt mondom, hogy hagyd a csudába, éld a saját életed!

De nem mindeg hány éves vagy, külön vagy együtt laktok.

2016. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Két történet egyik az enyém, én sem vagyok jóba nyummal, sokat vitázunk, mihelyt lediplomáztam másnap elköltöztem, de egyetemi évek alatt amennyit lehetett távol voltam, néha meglátogatom, akkor szent a béke abba a fél napba, utána facebookon ir, vagy személyesen összeveszünk és hetekig nem megyek. Sajnos az ember az anyját nem tudja megválasztani, már nemegyszer kitagadott, pedig én mentem segiteni a ház körül, amikro kéri a kocsit is oda adom neki és testvéremnek, hogy ne busszal intézzék as nagybevásárlást, nem iszok, nem dohányzok, nincs károsszenvedélyem, barátnőm mindennek lehordja, tehát tudnék mesélni, elviselem, sőt ujra és ujra próbálkozok, mert az anyám és próbálok valamilyen kapcsolatot fenntartani.

Barátnőm apukáját emliteném meg 52 évesen és édesanyját, na most pár infó milyen az anyja, mindent a mási ktestvérnek adott, pénz, földek stb.. gyerekkorába csokit nem kapott, de még cuktor sem, ő megért engem, milyen egy rossz anya bár ezt nehezen mondja ki az ember. De télen hidegbe ment befűteni neki, vitte a fát ingyen, meglátogatta stb..

én is hányszor nagyon összevesztem anyámmal, de nem tudok mit tenni meglátogatom segitek ha ugy van. Vannak emberek akik mindenkit eltaszitanak maguktól. Tehát nem utálom az anyám összeségében, elfogadom és közlöm vele, hogy minden lehetne más, ha ő is más lenne.

2016. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem barátnőm szidja anyám, hanem anyum szidja barátnőm ezt elirtam :)
2016. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha családban élsz, 3+ fővel melletted, akkor mindig lesznek konfliktusok. Ilyen az élet, ilyen az ember. Azonban, ha ezek az esetek minden naposak, és egy-egy fél szinte kiharcolja, és hergeli a többit, akkor ott nagyon kemény közösségbomlás van kialakulóban.


Egy közösség elhidegülése, szétrobbanása senkinek sem jó, kivéve annak, aki ezért felelős.

Ha nincs meg a "MI" tudat, akkor összeomlik minden, klikkesedés vagy beburkolózás várható. Egy család olyan, mint egy nemzet. Egyik hergeli a másikat egy harmadik ellen, ebből óriási problémák adódnak, stb.


Szülővel, nagyszülővel élni nem egészséges. Ha te így állsz, akkor szedd a sátorfádat és költözz. Bárhova, máshova. Ha ő nem akar változtatni, akkor így járt.


Ne veszekedj vele, zárd magadra az ajtót, hagyd faképnél, esetleg egy lekezelő válasszal elmondhatod neki, hogy " Anya, én próbltalak elfogadni olyannak, amilyen vagy és nagyon szeretlek, akrmilyen undok ember vagy. De te nem vagy képes engem elfogadni és már nem is érdekel.. Csinálj amit akarsz, felőlem akár fortyoghatsz a saját dühödbe, utálatodba és nyomorúságodba.!" Ezután ne szólj hozzá, ha kiabál veled akkor sem.


Volt egy barátnőm, akinek az anyja őt hibáztatta mindenért. Bármit tett, bármit csinált semmi sem volt jó. A csaj ezért pszichés beteg lett, az anyja konkrétan kicsinálta. Érzelmileg zsarlta őt állandóan. Mártírkodott, sajnáltatta magát egyfeszt, de egy idő után már nem sajnálta. A csaj anyjának nagyon komoly feltűnési viszketegsége volt, senki nem foglalkozott vele, senkit nem érdekelt mikor megöregedett. A lányt hibáztatta ezért is, hogy ő csúnya lett, a lánynak végig kellett hallgatnia naponta amit összehordott minden hülyeséget. Végül elköltözött, az anyjával ugyan tartja a kapcsolatot, de a kapcsolatuk sosem lesz tökéletes.


Jó a meglátásod. Egy jól működő kapcsolathoz két ember kell, mert egy kevés.

A távolság sokszor helyrehoz dolgokat, máskor viszont nem. A te életed, te döntésed mennyit tűrsz és meddig. Egy biztos, ha nem javul a helyzet, és nem akarsz megkattanni, akkor le kell lépni..

2016. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi sem vagyunk puszipajtások anyukámmal, de nálunk ez azért romlott meg, mert ő pszichés beteg, és nagyon nehéz vele, miközben a családot megszólják a kívülállók, akik csak annyit látnak/hallanak, hogyan viselkedik, de nem tudják, miért.


Anyukám szintén nincs jóban az anyjával, de ott más a helyzet, nagyanyám egy kötekedő típusú ember, és anyámban rengeteg a sérelem mamám miatt. Nagyanyám a szüleim házasságát is fúrta mindig. Most már ritkán látogatjuk mamámat, ő meg szégyelli a faluban mások előtt, mikor kérdeznek rólunk.

2016. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló..

amit leírtál egy lányról és az anyukájáról--- hát fúúú, ez tökéletesen igaz rám is... mármint, hogy az én anyám teljesen ilyen.... Folyton mindenért mást hibáztat... elmondom őszintén nem csak nekem van már elegem belőle. hanem már a saját férjének is.-apának, és a tesóimat is biztosan nyomasztja a viselkedése... Anyámnak nincsenek nagyon barátai. Anyám azt éri el ,hogy egyszer csak mindenki elfordul tőle, már a végén családja sem lesz, ha így folytatja... apám megmondta: mikor mi elmegyünk, akkor ő sem marad vele, mert nem bírná elviselni...

Viszont, ha mi elköltözünk, apám is elköltözik, akkor anyám tönkre menne idegileg, lelkileg... és lehet mégis csak maradt bennem némi szeretet, mert nem hagynám őt egyedül... persze haragszom rá, de én jót akarok neki.. de mivel csak hátráltat engem is mindenben, lehet ,hogy valóban túl kell tennem magam rajta és úgy kell tennem mintha nem lenne... és új életet kell kezdeni... mert vagy mellette maradok és tönkre tesz engem is idegileg, lelkileg teljesen, vagy többé nem beszélek vele és próbálok nélküle boldogulni....

Nehéz kérdés ez a dolog, hisz mindenki számára fontos az ANYA... nehéz dolog ez.

amúgy 19 éves vagyok, még a családommal élek. csak pár év múlva lesz lehetőségem a költözésre, addig ki kell bírnom...

2016. márc. 21. 15:44
 8/14 A kérdező kommentje:
vagyis , bocsánat, utolsó előtti válaszolónak szólt!
2016. márc. 21. 15:45
 9/14 A kérdező kommentje:
egyébként az én anyámra is ráférne egy pszichológus, vagy pszichiáter, csak nem képes ezt belátni..
2016. márc. 21. 15:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám se kutya! Amikor otthon voltam mindig piszkált, meg 17 évesen a házból sem engedett ki,pedig a többieknek lehetett csak nekem nem. Én nem megútáltam,inkább azt mondanám,hogy már nem szeretem. Nagyon sokszor megvert, kék zöld arccal mentem iskolába.... Aztán a 18ik születésnapom elôtt egy héttel az utcára tett,nem érdekelte mi lesz velem. Na de persze utána sírtam neki,hogy hagy menjek vissza,mert én nem akarok az utcán aludni. Vissza mentem, de pont a születésnapomot összepakolta a cuccaimat és elküldött a háztól azzal a szöveggel,hogy most már nagykorú vagyok, mehetek... Gondolhatod hogy kiakadtam!!!! Rokonokhoz sem tudtam menni,hisz egy fillérem nem volt. Így maradt a hajléktalan szálló. A 18ik születésnapomat azzal töltöttem,hogy beköltözzek a szállóra. A páromhoz meg nem mehettem, mert a szülei így is szûkösen voltak.... 3 hónapot töltöttem ott,majd elmentünk dolgozni külföldre. A sulit sem tudtam befejezni,mert kollégista voltam és anyám még a családimat is zsebre tette folyton! Aztán késôbb munka mellett tudtam letenni az érettségit is. Engem azóta anyám nem érdekel. Néha hiányzik, meg jó lenne ha lenne a gyerekeimnek egy nagyanyja,de egy ilyen embert nem engedek közel hozzájuk! Túl kell élni,menni kell tovább. Sajnos vannak ilyen menthetetlen emberek!
2016. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!