Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Etikus-e, ill. vannak-e jogi...

Etikus-e, ill. vannak-e jogi vonatkozasai, hogy volt ferjem es a gyerek tanitonoje osszejottek? A valoperben a gyerekelhelyezessel kapcs. Ban nyilatkozott a tanitono, ove volt az egyeduli negativ veleny az anyai kepessegeimrol ill. pozitiv apukarol.

Figyelt kérdés
Azota is folyamatosan leveleket kuldozgetett es minden aprosagot neveledi hibakent tuntetett fel (pl az angolkonyv is bentmaradt a taskaban, nincs is ma angol, tul nehez a taska). Most derult ki, de 1.5 eve egyutt vannak.

#apa #válás #etikus #Gyaerekelhelyezes
2016. márc. 24. 06:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kozos felugyeleti jog miatt csak az en alairasommal nem lehet iskolat valtani, mindenhez ex engedelye kell...
2016. márc. 24. 09:30
 12/19 anonim ***** válasza:
57%
ajaj.. azért gondoltam az iskolaváltásra,hogy szegény gyerek ettől az egész botrányos helyzettől megmeneküljön...
2016. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Nevelési hibaként ált. azért súlyosabb dolgokat szoktak tényleg elfogadni... túl nehéz a táska meg bentmaradt az angolkönyv... hova rohanjak. "Pedagógusi szakvélemény"... persze... inkább viszket a nuni, és a volt férjednek próbál segíteni / bizonyítani. Az már sztem inkább nevelési hiba, hogy apuci a gyerek tanárával jött össze, ez baromira nem etikus semmilyen irányból sem. Én is iskolát változtatnék azonnal...
2016. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
14. És a volt férjednek is meg kellene értenie, hogy miért nem jó, ha a gyereket a mostohaanyja tanítja. Előbb-utóbb a gyerek bele fog rokkanni, mert kivételezni fog vele a nő, a többiek meg utálni fogják.
2016. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem tudtok megegyezésre jutni, közös felügyeleti jognál is fordulhatsz a gyámhivatalhoz, és ők döntenek, a gyerek érdekeit szem előtt tartva. Mindenképp bemennék hozzájuk tanácsot kérni, hogy mit lehet tenni ebben a helyzetben.

Kezdeményezhetsz etikai eljárást a tanárnő ellen:


[PDF]Etikai kódex - Független Pedagógus Fórum


Egyúttal panaszt tehetsz az igazgatónál, kérve, hogy órarend-átszervezéssel biztosítsák, hogy a tanárnő nem kerül kontaktusba sem veled, sem a gyerekkel. A média bevonása jó ötlet, nyugodtan süsd el, hogy ha nem hajlandók együttműködni, szívesen kitálalsz országos médiának is (ez most nagyon nem jönne jól a pedagógusoknak.) A felügyeleti jog megvonása az apától necces, nyomós indok kell hozzá, viszont a gyámhatóságra támaszkodhatsz.

2016. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
19%

"szívesen kitálalsz országos médiának is (ez most nagyon nem jönne jól a pedagógusoknak.)"


igen, basszus, fenyegetőzz, hogy rossz hírbe fogod keverni azokat, akik a gyerekek jövőjéért küzdenek ebben az országban...

2016. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

Hogy jön ehhez a dologhoz a padagóguslázadás? Most akkor minden tanár megtehet etikátlanul akármit, és ne teregessük ki a szennyest, mert az egész tanártársadalmat érinti?


Ez nem így van... A tanárok is egyénekből állnak, és ha egy tanár etikátlanul viselkedik, igenis vállalnia kell a következményeit. Én simán teregetném a szennyest a helyi médiának. De első körben mindenről tájékoztatnám az iskola igazgatóját és a fenntartóját.

2016. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
nem ez a lényeg, nyilván lehessen teregetni, ha valaki etikátlanul viselkedik, de amikor kárörvendően írja valaki, hogy belerángatja a pedagógustüntetést, az kicsit úgy hatott, mintha jogosnak tartaná, hogy egy hülye tanár miatt lejárassa az összeset...
2016. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

Én írtam, és azért, mert úgy vélem, ebben a helyzetben még jobban használható a nyilvánosság, jobban cselekvésre sarkall.

A gyerekem jövőjéért pedig én küzdök, senki más, hagyj már a lózungokkal! Helyeslem a pedagógusok megmozdulását, ki is fejeztem a szolidaritásomat, de többgyerekes anyaként gyűjtöttem velük épp elég tapasztalatot ahhoz, hogy tudjam (mellesleg volt, aki kendőzetlenül el is mondta), miről szól elsősorban a történet. A demagógiából nem kérek, köszönöm.

2016. márc. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!