Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Tényleg őrültség vagy anyukám szigorú?

Figyelt kérdés
19 éves békéscsabai lány vagyok. Idén érettségizek és szeptembertől Budapestre megyek egyetemre. Szeretnék az érettségi után nyáron felköltözni a fővárosba. Úgy gondoltam bérelek egy szobát és közben dolgozok fix helyen és/vagy diákként. Ahogy számoltam 40-45e a szoba rezsivel, 25e a kaja, 10e egyéb háztartási dolog. Ennyim pedig minimum lenne munkából és egyéb forrásból. Anya nem akar elengedni, pedig szeptembertől átmennék koliba és nem hagynám ott az egyetemet. Ti mit gondoltok?

2016. márc. 24. 09:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Hát bevallom addig nem sem tetszene az ötlet amíg csak az van, hogy "keresek munkát"

Előbb keress melót, és ha már van annyi pénzed, hogy kezdésnél kitudod fizetni a szoba kaució árát is, akkor komolyan venne. Mert ugye tudod, hogy a kezdet mindig több pénzzel jár?

2016. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy kell kezdőtőke. Csak az zavar hogy ezt nem tudom vele megbeszélni mert reflexből ellenzi és azt mondja nem vagyok tisztába a dolgokkal. Úgy szeretném hogy akkor megyek fel amikor van 2-3 szoba és állásinterjú amire számíthatok.
2016. márc. 24. 09:44
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is butaság azért felmenni,hogy dolgozz,aztán több fizetéses amúgy sem lesz,mint amit így kifizetsz,akkor meg minek? Menj inkább Balatonra dolgozni,ahol szállást,kaját biztosítanak,és még a fizetéses is megmarad. Ha itt ilyen állásinterjúkról fantáziálsz,akkor valószínűleg nem is diákmelót akarsz,így meg pár hónap erejéig úgy sem tálalsz semmit.
2016. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

munka és 'egyéb források'?

én nem adnék pénzt, hogy csak úgy felmenjen a 18 éves lányom szórni a pénzt.


egyébként ha szeptembertől úgyis ott fogsz lakni, hova sietsz? elég lesz az a 3-4 év, amíg csinálod a sulit.

2016. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

Jó dolog, hogy dolgozni akarsz csak nem gondoltad végig, és ez az anyud gondja.

Azt írod, hogy csak akkor mész fel ha van 2-3 szoba és állásinterjú.

Tegyük fel, hogy kaptál állást mondjuk július 1-től. Tegyük fel szoba is van.

Kérdezem: Mégis miből élnél a teljes júliusi hónapban ha számításaid szerint kapásból van 80.000 forint kiadásod + 30.000 forint kaució. Vagyis júliusi hónapban elköltenél havi 100-120.000 forintot. Az első fizetésedet csak augusztusban kapnád?

Bevallom a 40-45.000 forint szoba bérlés rezsivel is vagy csoda ha találsz ilyet Pesten vagy nagyon rossz környéken, borzalmas szobát kapsz..Nem igazán tudom az albérleti árakat de szerintem heti 20.000 forint reálisabb szoba bérlésnél, és ebben nincs benne a rezsi.

2016. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

Elhiszem, hogy félt anyukád, rengeteg rossz dolgot hallani manapság, ebben igaza van.

De így fogsz talpraállni, és a jövődet megalapozni.

Csináld így, csak vigyázz magadra ebben a tetű világban. :(

2016. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A célom vele az hogy magam legyek és sokszor voltam pesten, tetszik hogy rengeteg lehetőség van minden téren ezért szeretnék mihamarabb felmenni. Tudom hogy pénzt nem tudok ezáltal félre tenni de tapasztalatot annál többet szerzek.
2016. márc. 24. 10:01
 8/26 anonim válasza:
96%
2 hónapra nehezen találsz olyat, aki szobát ad ki neked. Amúgyis nyáron rengetegen lesznek a helyedre, akik hosszabb távra írják alá a bérleti szerződést, 2hónapossal senki sem foglalkozik szívesen, és ez csak az egyik tényező, ami miatt hülyeség.
2016. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, pesten olyan könnyű munkát találni? Persze, több a lehetőség, de sokkal több a jelentkező is. Pláne a jól fizető helyekre. Még egy 4 órás eladói melóra is 200+ jelentkező van, pedig az csak 40 ezret fizet. Az albérlet ugyanez a kategória. 2 hónapra senki nem fog szobát kiadni, mikor az egyetemisták kiveszik egész évre.

Anyukádnak van igaza.

2016. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazuk van a többieknek.

Szerintem maradj otthon és ott keress munkát. Így az egyetemre lesz egy kis pénzed, felesleges lenne albérletre elszórni.

2016. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!