Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy szakot váltottam?

Figyelt kérdés
Sziasztok 23 éves vagyok másfél éve szakot váltottam mert nem akartam évet ismételni az elmaradt vizsgáim miatt, meg nem is szerettem egyáltalán a sok kémia miatt. Azért jelentkeztem arra a szakra mert keresztanyám erre küldott akkor még sajnos nem volt annyi eszem, hogy nemet mondjak. Keresztanyám fizeti az egyetemet és mindenrol be kell szamoljak neki, ha nem sikerult egy vizsgam akkor kezdte hogy en vagyok a család szégyene, hogy csak szorakozok es költöm a pénzt, kihasznalom a szüleim stb. pedig én mindent megtettem de egyszerüen nem ment.Szakot váltottam de nem mertem el mondani mert féltem amit sajnálok, viszont mostmár el szeretném mondani, de nem tudom hogy fogjak neki és hogy vajon megfognak utálni érte? Az idén végeznék már lenne is ahol dolgozzak és szeretnék mesterizni amitmajd a saját keresetembol fizetnék. Szerintetek mekkora baj lesz belole?

2016. márc. 24. 19:11
 1/6 A kérdező kommentje:
amit majd * Elnézést a hibákért :)
2016. márc. 24. 19:12
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem várd meg, amíg végzel és lesz kereseted, hogy ha a keresztanyád visszaköveteli a pénzét legyen miből fizetni. Irányításmániás típusnak tűnik.
2016. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

hát ez elég necces. illett volna már akkor elmondani, amikor váltottál.

én inkább lemondtam volna arról,hogy ő fizessen,mint hogy így irányítgasson.

szóval valamilyen szinten érthető a reakciód,hogy nem merted elmondani. de szerintem te is tudod, hogy hiba volt.. én mindenképp elmondanám a helyedben, úgyis kiderül, leghamarabb a diploma osztón:D

hogyha szereted a mostani szakot és jól megy, szerintem nem lesz bajuk vele. max az, hogy az utóbbi években miért hazudtál a szemükbe.

2016. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

2: aki nem akarja, azt nem lehet irányítani. Meg kellett volna mondani, hogy köszönöm, nem kell a pénz, megoldom magam az életem.

Csodás család lehet, ahol másfél évig nem tűnik fel, hogy a gyerek mit tanul. Nálunk pl téma, hogy miből vizsgázik, stb.

2016. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyjábol a tantárgyak hasonloak voltak csak konyebbek :) mások a tanárok is sokkal jobb a közösség is, nem a család hibája az enyém, hogy nem mertem a talpamra álni
2016. márc. 24. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

A keresztanyád picit meg lesz zuhanva. :) Évekig abban a hiszemben fizeti a tandíjad, hogy x végzetséged lesz erre... titokban már nem is azt végzed... kemény.

Egyébként lehet szidni ezt a "keresztanyát", de én még nem igazán hallottam ilyenről, hogy egy keresztanya ennyire odafigyel (és anyagilag is támogatja) a kersztgyereke jövőjére. Tisztelet ezért neki.

2016. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!