Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen döntöttem vagy sem?

Helyesen döntöttem vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet hogy nem beszélek apámmal egy ideje mert már nem bírom idegekkel. Tudni kell hogy 3 éves koromban elhagyta anyámat egy másik nőért és elköltözött elég messzire fizette a gyerektartást,de semmi több aztán született egy öcsém lett neki egy cége szóval jól alakult az élete. Az öcsém miatt egyre többet jártak ide és elkezdett utánam érdeklődni elvitt öcsémmel ide oda bowlingozni meg néha amikor ment valahova (Itt ahol mi lakunk) mindig vitt Öcsémmel persze!Aztán becsődölt a cége vagy mi és megromlott a kapcsolata az öcsém anyjával és felköltözött Pestre. Innentől kezdődtek a gondok hogy ide került vissza a közelembe, Azelőtt nem nagyon méltóztatott jönni csak ha öcsémnek volt valamije (szülinap,névnap ilyenek). Általában akkor keresett ha valamiben kellett neki segíteni ha nem akartam akkor minden szarnak elmondott meg hogy eljön értem és szájba rúg és hasonló kedves szavakkal méltatott. Egyszer nem hallottam tőle hogy szeretlek fiam vagy hasonlók. Mikor 17,5 éves lettem elkezdte erőltetni hogy legyen jogsim csináljam meg ő kifizeti én mondtam hogy nem akarom suli is van meg még nem érzem úgy hogy szükségem van rá hogy legyen egy autóm. Erre felhív suliban hogy beíratott és hogy délután 3ra kell ott lennem és nem lehet már visszamondani. Megcsináltam a jogsit aztán rá vett egy autót állítólag nekem és a nevemre íratta. Persze hogy örültem de volt bennem egy olyan érzés hogy hú bakker jó meg minden de ezt nem én szereztem meg magamnak. Meg is lett az eredménye a kocsival kb durván ha összesen mentem 5x az autóval állandóan ő járt és én csak elkérhettem tőle. 18. szülinapom előtt elegem lett már abból hogy állandóan csak akkor hív ha kell valamit neki dolgozni vagy segíteni és mondtam neki hogy nem megyek ekkor történt megint hogy szájba rugdos,eljön értem és a hajamnál fogva visz el stb. Innetől nem beszéltem vele. 18, szülinapomon felhívott hogy fussunk már össze. Én naív azt hittem hogy békülni akar adott is egy csokit felköszöntött majd adott egy lapot. Egy ajándékozási szerződés volt amiben neki ajándékozom az autót amit állítólag nekem vett. Megint nem beszéltünk. Néha keres néha nem sokszor összeveszünk általában miatta mert sokszor elszalad vele a ló és akkor csak hív hogy dolgozni kéne neki. Ja természetesen a munkáért amit neki csinálok azért semmi pénzt nem kapok nehogy ezt higgyjétek hogy büdös a munka vagy ilyesmi mert az egész nyarat végig melóztam hogy összekaparjak pénzt autóra és hogy fenn tudjam tartani. Próbáltunk vele beszélni de nem hat rá mamáék is próbáltak a nénikém is próbált egyszerüen mindenki és az a baj hogy jó ez neki hogy nem dolgozik csak néha amikor nagyon megszorul a családtagjai pedig támogatják folyton,állandóan csak ígérget mindenkinek hogy pl mamáméknál épít magénak emeleten egy kis házrészt amit 2 éve épít szétverte a mamáék padlását alig csinál valamit rajta. Pénze sosincs de öcsémnek 20ezer Ft-ért vesz egeret a gépéhez engem meg fel se köszönt Ezen kívül csinált egy gyereket nem rég Pesten egy nőnek de azt is otthagyta és most a húgom az isten öcsémnek meg megvesz kb mindent. februárban beszéltem vele utoljára amikor segítettem kipakolni neki egy utánfutót mert ő épp Pécsen volt és nem ért rá majd este hívott hogy ha holnap fel bírnék kelni akkor menjek neki segíteni. Este elmentem bulizni és másnap nagyon fáradt voltam szóval nem mentem erre hallom unokbátyámtól hogy olyanokat mondott hogy rám nem lehet számítani meg hogy ő is így fog nekem segíteni bármibrn is és hogy mekkora szar ember vagyok. Itt mondtam hogy elég és nem beszélek vele többet engem felejtsen el. Barátnőm is mondta hogy hülye vagyok és már hamarabb kellett volna így döntenem. Ma felhívott a Mama hogy kéne neki segítenem,de mondtam hogy szó nem lehet róla nem akarok róla hallani,de a mama ideges lett és kicsit összevesztünk. Nagyon sajnálom a mamát mert látom rajta hogy rossz neki hogy a fia így viselkedik a gyerekével meg hogy ilyen életet él ezért most bűntudatom van hogy nem mentem. (Apám ott hagyta a középsulit és elvégzett inkább valami mélyépítős szakmát. Ebből merítek rőt hogy én többre akarom vinni. Túl vagyok a Középiskolán Most épp technikumot csinálom aztán megyek egyetemre Tervben van nyárra nyelvvizsga)


Szerintetek jól döntöttem hogy most nem mentem neki dolgozni?



2016. ápr. 4. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy a mama azért hívott hogy apámnak kéne segíteni. Apám nem tud hívni engem mert letiltottam mikor utoljára összevesztünk :P
2016. ápr. 4. 22:50
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem beszéld meg a mamáddal,hogy ö bármiben számíthat rád,de apád nem.Ën elé állnák és megkérdezném szeret e,és a szemébe mondanám,hogy nincs apám.Mert az ilyen nem apa.Ebbe a hiba csak annyi,hogy ha egyszer úgy hal meg,hogy nem beszéltek,neked lesz büntudatod meg lelkiismeret furdalásod.Így jártam a mamámmal..Tudom,hogy nem tudtam segiteni.Minden jót.
2016. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted, ge.nyláda egy apád van, már ne haragudj.
2016. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor holnap beszélek a mamámmal erről csak az a baj hogy ők mindenféleképpen békésen akarják mindig megoldani és általában rávesznek hogy béküljek de most már nem fog menni szóval kénytelenek lesznek beletörődni nagyon köszönöm a válaszokat mégegyszer :) 2. Tudom,de nem tudjuk sajnos megválasztani a szüleinket/családunkat.:(
2016. ápr. 4. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem apukám ugyan ilyen volt.14 éves koromban megszakítottam vele a kapcsolatot rá Pár évre a második házasságából született öcsém ugyan ezt tette.most 29 vagyok és egyetlen egyszer nem bántam meg, hogy így döntöttek.A mamának segits ha szüksége van rád, de ne engedd, hogy befolyásolja a döntésedet
2016. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, mamámmat nagyon szeretem mivel mindig mellettem volt es próbált nekem es anyának is segíteni vele mindent megtudok beszelni szóval best mama es apám helyett fizeti anyámnak a gyerek tartást mert apámnak ugye erre sincs pénze es azt mondja hogy régen amikor jól ment a cége akkor mindig többet küldött anyámnak es hogy most ezért nem érti hogy anyám miert ideges mert nem küldi kiderült az a több 5000 forint volt. Köszönöm a válaszod :)
2016. ápr. 5. 09:04
 7/8 A kérdező kommentje:
UPDATE!!! Most üzenget hogy jó akkor fizessem vissza a jogsit meg ilyenek. Mit csináljak?
2016. ápr. 5. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit.mondd meg neki, hogy számtalanszor dolgoztál neki ingyen, így legalàbb egálba lesztek
2016. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!