Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miután elköltöztetek a szüleit...

Miután elköltöztetek a szüleitek elvárták tőletek, hogy hazajárjatok segíteni takarítani?

Figyelt kérdés
Az én édesanyám elvárná, hogy hazajárjak minden héten segíteni takarítani. Ha nem megyek jön a szövegelés, hogy lusta vagyok, nem számíthat senkire, és sajnáltatja magát, hogy ha majd nem lesz, akkor vissza fogom sírni stb.

2016. ápr. 12. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit költséges lenne haza menni a világ másik végéről, azért hogy segítsek takarítani. :D Főleg meg hetente. 3 éve nem voltam Magyarországon. És még egy pár évig nem is valószínű, hogy hazatudok menni.

Szerintem nem normális, hogy hetente elvárja, hogy segíts neki. Hisz ha külön élsz neked is kell háztartást vezetni. Takarítani, főzni, mosni, esetleg dolgozni menni. És mikor szabad időd lenne akkor menni kell a szülői házba takarítani. Persze ha nagytakarítás van, vagy ablakot kell pucolni, akkor segíthetsz. De szerintem ha nincs olyan betegsége ami mellett nem lehet házimunkát csinálni, akkor nyugodtan ő is feltud porszívózni, felmosni, vagy a polcokat letörölgetni.

2016. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Velem is ezt csinálta anyukám egy darabig, de erre számítottam, ő évente 2x (karácsony és húsvét) takarít, ráadásul mániákus gyűjtögető (semmit nem dob ki szinte, a ruhamániája pedig olyan méreteket öltött, hogy már le sem lehet ülni szinte a házban), amíg otthon laktam mindent én csináltam helyette, nem mintha lett volna választásom. Állítólag semmire nincs ideje/energiája, mindez úgy, hogy félmunkaidőben dolgozik és egész napra le szokott ragadni a TV előtt.


Szóval én teljesen bűntudatmentesen osztottam ki, amikor jött a "lusta, hálátlan, nem lehet rád számítani" szövegeléssel, azóta (ennek már sok sok éve) nem jött ezzel. Amikor nagy ritkán hazalátogatok, elborzadok a kupleráj mértékén (pedig nem vagyok tisztaságmániás), de nem érzem úgy, hogy ez az én felelősségem lenne.

2016. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 klopusz ***** válasza:
100%

Mondjuk, nálunk fordítva volt, anyukámék vettek házat maguknak, én maradtam a lakásban :)

Soha nem várta el, hogy takarítani vagy bármit segíteni átjárjak hozzájuk. Annyi volt, hogy szombatonként meghívott és náluk ebédeltem.

2016. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem várta el. Én is takarítok otthon a saját lakásomban.

Viszont az nem derült ki a leírásodból, hogy anyukád segítségre szorul-e, pl. idős és/vagy beteg.

2016. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Beszéld meg vele! A férjemnél pl. volt ilyen gond, ő koliba ment egyetemre, hétvégente hazajárt és az anyja simán elvárta, hogy a saját szobáját takarítsa ki (amivel egyébként én is egyet értek), illetve egyéb helyeket is kijelölt: fürdő, nappali bizonyos részei, ez baromság szerintem. Nyilván ennek csak egy eredménye lehet, a férjem nem csinálta meg, anyuka meg egy idő után belátta, hogy vagy megcsinálja ő, vagy sosem lesz kitakarítva. Elszakadni képtelen szülők szokták egyébként ezt igényelni, hogy segítsen takarítani a gyerek, ebből úgy érzékelik, hogy a gyerek is odatartozik a szülői házhoz, szóval ennek inkább lelki okai vannak és nem az, hogy a szülő nem tudja megcsinálni. Persze ha arról van szó, hogy beteg és kell a segítség, akkor nyilván segíteni kell.
2016. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ne már! Ennyi erővel Te is elvárhatnád, hogy ő meg hozzád járjon át takarítani.

Más tészta, amikor a szülő, nagyszülő már idős, és nem bír annyira, akkor szívesen segít az ember, de nyilván akkor sem utazik haza senki minden héten csak azért, hogy kitakarítson. Mi a húgommal a nagyihoz ugrunk be évente kétszer nagytakarítani, de ő sem várja el, csak segíteni szeretnénk neki. Vagy esetleg olyan volt még hogy haza mentem látogatóba, és anyu még nem végzett a szokásos szombati takarítással, és abba besegítettem. De ha csak ültem volna a fenekemen, és végignéztem volna ahogy takarít, akkor sem hordott volna le mindenféle lusta dögnek.

2016. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyumék már nem élnek, de anyósékról tudok írni. Nem vàrja el, még a nagytakarítàsnál sem. Mindenkinek van saját hàztartása. De ha meszelnek, akkor azért jól jön nekik a segítség, pl bútorok pakolásában. Vagy nekik nagy kertjük van, a fiainak nem, szóval anyósékhoz van ültetve több minden. A kertet saját maguk tartjàk rendben, de szüretkor, betakarítàskor, befõzéskor természetesen kell segítség, hiszen nem csak magának csinálja.
2016. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Azért szerintem az teljesen más, ha valaki egyetem miatt költözik el, akár koliba, akár albérletbe, de hazajár minden hétvégén. Amikor én tanultam másik városban egyetem miatt, ugyanúgy segítettem otthon a házimunkában, mosásban, és minden egyéb dologban mint előtte.

Miután befejeztem az egyetemet, rá fél évre elköltöztem otthonról, onnantól én sem mentem azért, hogy takarítsak éppen. Nem is várták el, hiszen külön háztartásban voltunk onnantól, mindenkinek meg volt/van a maga dolga a saját otthonában. Én nem foglalkoznék anyukáddal, szerintem hirtelen rádöbbent, hogy mostantól egyedül kell ezeket megoldania, és pont, hogy ő a lusta.

2016. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Ja és mi meg most költözünk sajàt lakásba, pici babàval, felajánlotta h jön segít a nagytakarításban.
2016. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy várja el, minden hétvégén megyünk, ott ebédelünk és ennyi.

Ha elvárná hogy takarítsak nála akkor közölném hogy akkor jöjjön ő is takarítani hozzám...

2016. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!