Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elmenni egy pszichol...

Szeretnék elmenni egy pszichológushoz, de a szüleim nem vesznek komolyan. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem bírom már elviselni amit magammal csinálok/és ami bennem van.

Nem hiszem,hogy egyedül is megtudok ezzel küzdeni,ezért szeretnék végre elbeszélgetni valakivel,de a szüleim nem vesznek komolyan.

Betudják a kamaszkori lázadásnak,és annyi.


2016. ápr. 14. 15:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az egyik problémám az,hogy volt egy év ami számomra az eddigi legrosszabb évnek tudható be,és azok legfőbb eseményei folyamatosan lejátszódnak a fejemben,a képzeletemben.

Teljesen hirtelen pillanatban.

Nevetek egy társaságban,aztán csak elárasztanak a rossz emlékek és már a sírás kerülget,elmegy mindentől a kedvem.

Már unom,hogy folyton előjön,nem akarok rá gondolni,de valamiért mégis akaratlanul eszembe jutnak,minthogyha újra élném az egészet.

A másik pedig a rendrakás,hogy folyamatosan igazgatok mindent,mindennek szépnek kell lennie,egyenesnek,és már annyira unom,hogy nem tudok egy helyben ülni,mert folyamatosan figyelek minden kis apró tárgyat,hogy ez jól van-e itt,ez nem egyenes..

És még vannak azok a gondolatok,hogy példa:múltkor vizet főztem,és éreztem,hogy a forró vízbe én belefogom tenni az egyik ujjam,és beleraktam,de ugyanígy vagyok a hajvasalóval/vasalóval.Érzem,hogy megfogom vele magam égetni,és megteszem,holott nem akarom,de megteszem,mert úgy érzem,hogy meg kell tennem.

Oké,lehet ehhez nem kell pszichológus,de akkor meg hogy szokjak le ezekről a dolgokról?Vagy mit tegyek egyáltalán?

2016. ápr. 14. 19:52
 12/14 A kérdező kommentje:
nálunk nincs iskolapszichológus
2016. ápr. 14. 19:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia ! Ezzel tényleg menj el akár a háziorvoshoz,pszihológushoz,vagy ideggyógyászhoz.A rendrakási kényszer kényszer betegség.Minnél előbb menj el orvoshoz ! Hogy legyen erőd leírom az én egyik esetemet röviden.Elutaztam munkaválalásból egy távoli városba.Leütöttek,és kiraboltak.Pánikbetegségem vsn amire xanaxot szedek.Minden nélkül ott voltam egy idegen városban.Aztán kérdeztem hogy hol a legközelebbi korház.Egy idős néni elmondta,és elmentem a korházba,és az ideggyógyásznál kopogtam.Kijött egy nővér és elmondtam az igszat,hogy kiraboltak és nincsen gyógyszerem.Várnom kellett 10.percet,és egy kedves 55-60-év körüli doktornéni meghalgatott.Felhívta azt a kórházat amihez tartozom,meglett a tajszámom így és maximálisan megértő volt velem.Kiírta a gyógyszert is,és ki is váltotta ! Akik ilyen szakmát választanak mint a pszihológus vagy az ideggyógyász azok megértik az olyan embert mint amilyen te vagy és engem is ! Fel a fejjel ! :-)
2016. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 te tudod mit csinál az ideggyógyász?

Az, hogy dilibogyót szedsz, amiből pénzt kap az orvos, attól együtt érez veled?

Egyáltalán mi a hasonlóság te és a kérdező között?

neked se hat a xanax

2016. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!