Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megromlott a családommal a...

Megromlott a családommal a kapcsolatom. Jogilag milyen úton-módon tudnék elhatárolódni tőlük?

Figyelt kérdés
22 éves egyetemista vagyok, az egyetem mellett nem áll módomban dolgozni, mert nincs rá időm, de szeretném magam önellátóként megjelölni, mert otthonról semmiféle anyagi támogatást nem kapok, és nem is áll szándékomban tovább élni velük egyéb súlyos problémák miatt. Van ennek valami jogi megoldása, hogy kereset nélkül valami kis juttatást kapjak, amiből el tudnám látni magam? Szociális ösztöndíjra minden félévben pályázok, de nyáron ugye azt nem kapom. Mik lennének a lehetséges megoldások?

2016. ápr. 19. 12:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de nálunk az egyetemen az ösztöndíj igényléséhez meg kell adni az egy háztartásban lakó embereket, és azok jövedelmét, jövedelmének típusát. Ha minden igaz, a jegyzőnél kérhetsz olyat hogy külön háztartás vagy, vagy más állandó lakcímre iratkozol át, ugye akkor a népességnyilvántartó nem írja rá a papírra, hogy veled egy házban laknának, így meg tudod adni hogy önellátó vagy, és nem szüleid/nagyszüleid tartanak el.

Hogy ez alapján jár több pénz? Nemtudom. De az alacsonyabb egy főre jutó jövedelem miatt előrébb leszel a listában. Esetleg ennek a nem támogatásnak eredményeként igénylehetsz rendkívüli ösztöndíjat, esetleg megnézheted, hogy a városod nem-e biztosít valamilyen ösztöndíjat (szoktak).

Legalábbis nekem a jelentkezési rendszer és tájékoztatók, meg a körbekérdezés alapján ez jött le.

2016. jún. 12. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!