Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megromlott a családommal a...

Megromlott a családommal a kapcsolatom. Jogilag milyen úton-módon tudnék elhatárolódni tőlük?

Figyelt kérdés
22 éves egyetemista vagyok, az egyetem mellett nem áll módomban dolgozni, mert nincs rá időm, de szeretném magam önellátóként megjelölni, mert otthonról semmiféle anyagi támogatást nem kapok, és nem is áll szándékomban tovább élni velük egyéb súlyos problémák miatt. Van ennek valami jogi megoldása, hogy kereset nélkül valami kis juttatást kapjak, amiből el tudnám látni magam? Szociális ösztöndíjra minden félévben pályázok, de nyáron ugye azt nem kapom. Mik lennének a lehetséges megoldások?

2016. ápr. 19. 12:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

El kell menni dolgozni! Más megoldás nincs.

Nem értem, mire fel kapnál bármiféle juttatást, különösen ha kapsz szociális ösztöndíjat? Tanulmányi ösztöndíj, munka!!

2016. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én csak egy valamit nem értek.

HA otthonról semmiféle anyagi támogatást nem kapsz, akkor már most is önellátó vagy, nem?

HOgy tudsz elhatárolódni? nem mész haza. Megteheted, nagykorú vagy.

Ja, hogy mégis kapsz anyagi támogatást, csak az nem kp formában???


A kérdést sem értem. Nem szeretnél velük élni. Elköltözöl, és ennyi. Önellátó lettél. Nem kell ehhez semmi jogi dolog.


Én 17 évesen költöztem el anyámtól, és igen, nekem kellett intézni a gyámságomat, amit nővérem vett át. De az is csak a nagykorúságomig szólt (pedig utána is tanultam nappalin). És én már középiskola mellett is tudtam dolgozni, szóval ne mond, hogy nincs rá módod...

2016. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk egy orvosi egyetemet nehéz összeegyeztetni a munkával főleg az első 3 évben. Szerintem. De jelentkezzen, akinek már sikerült csúszás nélkül.

Köszönöm a válaszokat.

2016. ápr. 19. 14:20
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
Akkor mégiscsak kapsz anyagi támogatást otthonról, nem??????????
2016. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Otthonról már egy forintot nem kapok jó pár hónapja. Csak a kis kevés megítélt szociális ösztöndíjból élek, ami 19 000 Ft. És így nagyon nehéz.
2016. ápr. 19. 14:22
 16/21 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem felháborodás volt, kedves utolsó.
2016. ápr. 19. 14:23
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"ösztöndíjból élek, ami 19 000 Ft"


nyilván kapsz otthonról anyagi támogatást, mert ma Magyarországon nemhogy orvosira nem járnál, de éhen is halnál, ha csak havi 19.000 ft-ból élnél.


Szóval hol laksz? Mit eszel? Ki mos rád? Hol fürdesz? Ki fizeti a villanyt, vizet, fűtést amit használsz?Honnan netezel???

Szerinted nem támogatnak anyagilag???

2016. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

kérdező orvosi mellett pont hogy sokan dolgoznak az első ápológyakorlat után. illetve sokan elsőéven gyorsan megcsinálják az oxi vizsgát, aztán a mentőst és mennek. plusz koli... Nekem is van személyes ismerősöm, aki otthagyta a fenébe a szüleit, és azóta már kutató, pedig első félév után dolgozott... Orvosi mellett ponthogy szoktak dolgozni, van aki ha párra talál egyetem alatt szül, mert tudja később macera, úgy van nappalin... Még párosszobák is vannak koliban, szakkoli, stb. Ott a diákhitel... Ápolónak mentősnek bármikor elmehetsz műszakokat bevállalva. hajrá.


ha ennyire fogalmad sincs a papirmunkáról... komolyan ilyen életképtelen egyetemisták vannak?? vagy csak bekamuztad ezt az orvosi dolgot... Ott a dékáni hivatal, meg a diákönkormányzat, ott kéne intézned, a gyakorin mit vársz??


Igen amúgy nehéz az orvosi mellett melózni, de azért mivel pont hiányterület az egészségügy, így épp nem lehetetlen... Igaz vinni kell a könyveidet, a tanulnivalót. De igazán mindegy, hogy a mentőspihenőben vagy az ágyadon fekve tanulsz... ezt nekem is orvosisok mesélték. Akik nem ingyen ellátást vártak mondjuk...

2016. ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves #17-es. Ha hiszed, ha nem ebből élek. 19000-et kapok szociális ösztöndíjként, kollégiumban lakom, aminek a díja 9320 Ft mindennel együtt. Van egy betegségem, amire a gyógyszer 3500 Ft / hó + 3450 a bérletem, hogy utazni tudjak egyik egyetemi épületből a másikba. A maradék pénzből tudok kaját venni, illetve van egy szintén egyetemista párom, aki kölcsön szokott adni, ha megszorulok, de tőle nem várhatom ezt el állandóan, meg nyilván úgyis visszaadom neki a nyári munkával keresett pénzemből.

Kedves #18-as! Először is köszi a választ.

1. Hát az én évfolyamomon vajmi kevesen dolgoznak, mert 3 nehéz szigorlat mellett másodévben nem vagyunk épp időmilliomosok.

2. Szívesen mentem volna mentőzni első év után, de azt mondták, lányok nem lehetnek mentőápolók, mert nehezet kell emelni.

3. Én is hallottam azt, hogy egyetem alatt érdemes szülni, de úgy, hogy nincs megteremtve a megfelelő körülmény egy gyereknek, mivel keresetünk sincs (és még a szülőktől sem lehet elvárni mindent), nem lenne fair. Én meg azért tartanék tőle, hogy nem tudnék a tanulmányaimra koncentrálni. Persze a fiúk részéről ez könnyebb lenne.

4. Nem kamuztam be. Azért írtam ide is ki a kérdést, hátha kapok normálisnak tűnő választ, mert a DJB már egy hónapja cseszik válaszolni az többszörösen elküldött emailemre. A fogadóórájukra pedig eddig nem tudtam bemenni, mert sűrű az órarendem, mindig akkor van órám, és nem vagyok az a lógós fajta.

Köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 19. 18:09
 20/21 kovpet ***** válasza:
19 ezer mínusz a felsorolt tételek, azaz havi 2730 forintból eszel, ruházkodsz, öltözködsz és veszel tisztálkodószereket? Én is szegény voltam fiatalon, de ez még az akkori árak szerint sem ment volna, pedig azóta semmi nem lett olcsóbb...
2016. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!