Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a láthatási időn kívül van...

Ha a láthatási időn kívül van egy iskolai családi napi rendezvény, onnan van joga kitiltania az anyának az apát?

Figyelt kérdés
Csak, hogy ártson nekem.

2016. ápr. 22. 07:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%

Én rögtön ügyvéddel mennék. Megéri azt a 10-20e. Ft-ot, hogy ott rögtön helyre tegyék anyukát.

Szerintem a pedagógusok nem fognak fellépni ellened, mert túl sokat vesztenének. Persze csak akkor, ha nincs eltiltás ellened, de gondolom, ha látogathatod, akkor ez nem áll fenn.

2016. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel előre az igazgatót és beszélj vele, hogy ott leszel, úgy higgadtabban meg lehet beszélni. Ne a helyszínen legyen balhé egyszerre mindenkivel.
2016. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég bunkó dolog ez szerintem.
2016. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg beszélj előtte az igazgatóval vagy a tanárnővel. Csak hogy ne legyen később valóban botrány. Bár lehet csak azért üzent a gyerekkel a volt feleséged, mert így lehet hogy nem mész el. Különben meg nem tud semmit tenni. Sajnálom! Legfőképpen a kislányt.
2016. ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon okosan kell csinálni, mert nem balhézhattok a gyerek előtt, akárki is generálta a balhét. Abból sosem jössz ki jól, te leszel az agresszor szülő a szemtanúk előtt. Ne feledd, a különélő szülő mindig nagy hátrányban van ilyen értelemben, mert nem ő van akár napi kapcsolatban a gyerek környezetével. Ilyen mértékű rosszindulat esetén valószínűsítheted, hogy már mindenféle bűnözőnek, drogosnak, alkoholistának, munkakerülőnek és csapodárnak el vagy mondva mindenki előtt, ez szokott a fő fegyver lenni. Mindig jól jön ez akkor, amikor gyámügyi eljárás során megkérdezik a gyerek közvetlen környezetét, akik aztán készségesen mondják vissza mindazt amit a rosszindulatú szülő terjesztett, függetlenül attól hogy valaha vizsgálták -e annak valóságtartalmát.

A higgadtság kulcsfontosságú, nem veszítheted el a fejed akkor sem, ha tényleg távoznod kell a rendezvényről. A jog és a hideg fej az egyetlen esély ilyen helyzetben, és ezen nem szabad spórolni. Beszéljenek a tények. Érvelés, őszinteség, a gyerek előtérbe helyezése, ezek minden eljárás során jó pontot jelentenek, míg az erőlködés, agresszivitás és a folyamatos, a másik felet ostorozó panaszáradat rosszat. A birkatürelem a legjobb stratégia.

2016. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Az igazgatónő nem támogat ilyet. Nekunk anno az első szülői elmondtak, hogy nincs olyan, hogy márpedig apuka/anyuka nem viheti el a gyereket, vagy nem érdeklődhet felőle : aki ilyet akar, mutassa be a jogerős birosagi iteletet a szülői felügyelet jog megszüntetéséről és a gyerekkel való kapcsolattartastol való eltiltasrol.
2016. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Én is előre beszélnék az igazgatónővel. Ne ott legyen belőle botrány.

De ha engem el akarnának küldeni, tuti kihívnám a rendőrséget. Panaszt tennék az önkormányzatnál az iskola ellen, stb.

Csak szegény gyereket sajnálom, hogy ilyen anyja van :(

2016. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%
Ha a suliból kell elmenned, az a gyerekben örök nyomot hagy. Én a helyedben már előtte felkeresném az igazgatót, ha nem támogat, írásban kérném, utána azzal a papírral mennék a gyámügyre.
2016. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%

A helyedben rogton a gyamhivatlba mennek.

Undoritoak az elvallt anya!

2016. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%

Elvált nőként mondom, nem tudom felfogni az ilyet, azt külön elítélem, hogy ráadásul a gyereket kényszeríti, hogy ezt mondja az apjának.


Ebben az esetben máris támadhatsz vissza, bizonyítékod van rá, hogy az anyja ellened neveli a gyereket, és akadályozza a kapcsolattartást.

Azonnal!! kezdeményezd a gyermek védelembe vételét!


Tanulságos cikk, mentsd el!

[link]


Sőt, elküldheted a kedves exfeleségednek is, hátha érti a célzást...


Onnan indulok, hogy NINCS JOGA akkora fájdalmat okozni annak a szerencsétlen gyereknek, ha ő akarja, hogy az apja ott legyen, azt megtiltja, és még neki is kell ezt elmondani a telefonban. Hát roh.adjon meg az ilyen, az nem anya. :(

Mi sem váltunk el békében és barátságban, vannak időszakok, mikor kanál vízben tudnám megfojtani, de ehhez a gyerekemnek semmi köze, ez az én bajom. Évzárón, évnyitón, karácsonyi ünnepségen mindketten részt veszünk (de nem kell egymás mellett állva jópofozni, elég ha jelen vagyunk), anyáknapjára is jön a volt anyósom, mert a gyerekek nagymamája. Ez van, ezt kell, szeretni.


A gyereknek NEM ÉRDEKE, hogy ez történjen, sőt, nagyon is rossz számára, és ha tetszik az anyának, ha nem, a GYEREKNEK joga van apjához.

És innentől tök mindegy, hogy mihez van joga a szülőnek.

2016. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!