Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintem nem jó ha egésznap...

Szerintem nem jó ha egésznap otthon van, igazam van?

Figyelt kérdés

Van egy lányom 23 éves és okj (szakma) végzetsége van.

Két éve végzett a suliba, utána több mint egy évig dolgozott, ez alatt az idő alatt ismerkedett meg a párjával, lassan két éve vannak együtt és egy ideje együtt is élnek.

A lányom munkahelye megszunt, a végzetsége miatt csak olyan munkát talált ahol hétvégén is kellene dolgoznia (heti 5 nap, de többnyire hétvége, vendéglátás).

A párjának ez nem tetszik, ezért próbálja rábeszélni a lányomat, hogy ne dolgozzon.

A fiú diplomás, 27 éves és valóban jól keress, de engem ez nem nyugtat meg!

Szeretném ha dolgozna és fizetné tovább a megtakaritásait ( lakáskassza, egészségpénztár....) mert egy fizetésből megélnek ugyan de ezekre már nem marad ( a fiú szerint nem fontos, mert ha előléptetik..)

Szóval eltulzom a dolgott és nem is akkora tragédia ha otthon marad ilyen fiatalon ahelyett hogy dolgozna és a jövöt építené?


2016. ápr. 25. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát, ezt nehéz eldönteni...egy biztos - tanácsot adhatsz neki, utána pedig majd eldöntik mit csinálnak. Ha konkrétan beleszólsz a dolgaiba és irányítani próbálod azzal csak az ellenkezőjét éred majd, mint amit szeretnél.


Kívülállóként nehéz rendesen átlátni a helyzetet, abban viszont talán nekik adok igazat, hogy jobb kevesebb pénzből élni, minthogy a kapcsolatuk menjen rá arra, hogy sosem találkoznak, mert minden hétvégén dolgozik.


Ez viszont nem jelenti azt, hogy fel kell adni és otthon ülni, ha kitartóan keres egész biztos talál majd olyan munkát is, ami megfelel az igényeiknek. Nem muszáj a végzettsége alapján elehelyezkednie ha talál mást. Sőt, ha már úgyis otthon van akkor tanulhat is valamit, hogy több lehetősége legyen válogatni a munkák között.

2016. ápr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Igazából az ő dolguk, de szerintem nem a legnyerőbb dolog egy kapcsolatban eltartottnak lenni.

Ha mindössze arról lenne szó, hogy ameddig neki megfelelőbb munkát nem talál, addig nem dolgozik, abban nem látok semmi kivetni valót. De ha arról, hogy gyakorlatilag háztartásbeli, eltartott legyen, és erre rendezkedjen be, annak számtalan hátulütője lehet.

Az, hogy nincs TB-je, érthető, hogy miért rázós dolog. De mi lesz vele, ha majd nyugdíjas lesz? Oké, hogy addig még rengeteg víz lefolyik a Dunán, és nem is biztos, hogy a jelenlegi nyugdíjrendszer élni fog akkor, de nem a legvidámabb dolog az életének utolsó pár évét nyomorban eltölteni.

Na meg mi van, ha egyszer véget ér a kapcsolat? Mi van, ha újra dolgoznia kell? Jól fog mutatni az önéletrajzában, hogy 10 éven át munkanélküli volt? Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben borzasztó nehéz visszarázódni a napi munkavégzésbe.

Na és mi lesz, ha netán a srác is munkanélküli lesz? Majd ketten nyomorognak egy segélyből?

Másrészt meg nem hat ez negatívan az önbecsülésére? Nem rossz érzés, hogy önmaga semmit nem fog elérni? Ez ráadásul kiszolgáltatottá is teszi őt a párjával szemben.

2016. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Igazat adok neked, a nem kereső fél idővel teljesen ki lesz szolgáltatva anyagilag a keresőnek. Minél több idő telik el így, annál nehezebb, és nem tudni mit hoz a jövő. Minden egyes elvesztett évvel tolódik ki és csökken a nyugdíj, hogy aztán 50 évesen elváljon az ember és ne legyen se munkaviszonya, se megtakarítása.

Már az se kellemes, ha az embernek zsebpénzt kell kérnie a párjától, ha venni akar valamit. Szerintem ez 2016-ban őrültség, bármennyit is keres a párja.

2016. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen igazad van, kérdező!

Anyagilag ki lesz szolgáltatva a párjának. És amelyik férfi ezt akarja, az sok esetben vissza és él utána a kiszolgáltatottságával!

Egyelőre ez egy szimpla együtt lakás. Nem házasok, nincs is tervbe véve (legalábbis nem írtad) és az sem, hogy közös gyereket akarnak. Lehet, hogy a következő veszekedés után a párja kidobja, ő meg ott áll minden jövedelem nélkül, ahol a part szakad.

Én a helyedben a következőt tanácsolnám a lányomnak:

Az állást fogadja el! Ha van állása, attól még keresgélhet jobbat, megfelelőbbet. Ha talált, akkor váltson.

Ha ez a munkarend összefügg a végzettségével, akkor megfontolandó a pályamódosítás. A vendéglátóiparban elég egyértelmű, hogy este és hétvégén van nagyüzem, nem hétfőtől péntekig nyolctól négyig. Erre nem gondolt a pályaválasztáskor?

Ha nem dolgozik, akkor mellesleg nem lesz TB-finanszírozott sem. Ha beteg lesz, baleset éri, mi lesz vele? Nem fog szolgálati éveket sem gyűjteni a nyugdíjhoz. Idős korukban egy nyugdíjól fognak élni? És ha párja hal meg előbb (feltéve, hogy életük végéig együtt lesznek, ami manapság eleve nem biztos), akkor párja halála után mehet koldulni az utcára. Valóban ezt akarja?

2016. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Én is ennyi idős vagyok, vendéglátásban dolgozom, párommal élek. Az elmúlt héten pl minden nap dolgoztam, vagy déltől 20-20:30ig vagyok beosztva, vagy reggel 7től 15ig. A barátom minden hétköznap dolgozik reggel 7kor elmegy, este 6-7 óra körül ér haza. Szombaton is maszekol általában, vasárnap van itthon. Én biztosan nem maradnék itthon, egyrészt az én fizetésemre is szükség van, másrészt úgyis egyedül ülnék itthon :) egy kapcsolat azért nem attól megy tönkre általában, mert mindkét fél dolgozik.

Ha a lányodnak nem tetszik a vendéglátós munkaidő, akkor keressen olyan munkát, amiben határozott munkaidő van, reggeltől délutánig, hétfőtől péntekig. Attól, hogy nem ez a végzettsége, találhat, én sem a szakmámban dolgozom, csak ilyen lehetőség volt éppen. Mindenképp dolgoznia kéne, hogy ne csak egy eltartott legyen.

2016. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Én erre csak egy kedves volt kolléganőm életének leírásával tudok válaszolni. Jó képességű, okos nő, akit fel is vettek egyetemre, de a partnere, aki akkor orvostanhallgató volt, lebeszélte, hogy elmenjen tanulni. Mondván, hogy körzeti orvosi jövedelemből is vidáman megtudnak majd élni. Kolléganőm erre alapozta a további életét. Elment laborasszisztensnek, majd férjhez ment, vidéken lett a férjének egy jó megélhetést biztosító körzeti orvosi állása, szolgálati lakás, külföldi nyaralások. A feleség a férj mellett orvosirnokként dolgozott Született egy gyerekük. Majd a férjet elcsábította egy fogorvosnő. El is váltak, szolgálati lakásból ki kellett költözni, visszajött a gyerekkel Budapestre az anyjához és elhelyezkedett laborasszisztensként. Hasztalanul próbált partnert keresni, nem talált, mert mindenkit a volt orvos férjhez hasonlított, ami kapcsolata lett, az is félresikerült, átverték. Gyerek egyre nagyobb lett, tanulását támogatni kellett, másodállást is kellett vállalni, mert özvegyi nyugdíjas nagymama mellett meg kellett élni valahogy. Továbbtanuláshoz lelkileg gyenge volt, lényegében elpocsékolta az életét. Most közel a hetvenhez él egyedül asszisztensi nyugdíjból, lánya férjhez ment időközben és férjével Németországba költöztek. Szóval, volt kolléganőm él teljesen egyedül, bezárkózva (egy valamikor okos, értelmes nő) és a múlt kevés jó emlékéből él.
2016. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindenáron háztartásbeli akar lenni a lányod, akkor házasodjanak össze. Élettársi kapcsolatban htb-nek lenni óriási lutri. Ha a srác vesz egy lakást, együtt élnek 20 évig, aztán szakítanak, akkor a lányod mehet az utcára. Ha házasság után veszi, akkor legalább közös tulajdon lesz.
2016. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

az egy dolog hogy a pasi mit akar, de a lányod?!

mert hiába akarja a párja, hogy ne doglozzon, ha ő akar. ha meg amúgy sem akar...

2016. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!