Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek volt igaza? Apám alkohol...

Kinek volt igaza? Apám alkoholizált, és mikor hazaértem este kérdőre vont hol voltam, majd pofon ütött. De tiszta erejéből. én bekattantam és én is, de én kivertem az egyik beültetett fogát :S

Figyelt kérdés
szal kiütöttem apámat. 16 éves vagyok, 80 kiló és 176 centi. anyut örököltem. apám 80-90 kiló és 186 centi. nem hittem hogy ennyi erő van bennem :S meg is ijedtem, mert azt hittem apám erősebb.... de nem. kicsit aggódom is a dolog miatt mert nem akartam ártani neki, de megütött és bekattantam és elborult az eszem... :S
2016. ápr. 30. 21:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%

"mikor hazaértem este kérdőre vont hol voltam, majd pofon ütött."


Kissé hazudós vagy! Mi lenne, ha elmondanád az igazat??

Mert a kérdése és a pofon között, valószínűleg volt egy lekezelő flegma válaszod, és azért kaptad a pofont. Nem véletlenül??

Amúgy 16 évesen még kiskorú vagy, és ő felel érted, még, ha marha erősnek is érzed magadat!!

2016. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
15%

1. Most gondolom, hogy rendkívül büszke vagy magadra, de arra nem gondoltál, hogy mégis csak az apád?

2. Azt meg nem kódolták beléd, hogy szülőt, nőt stb... NEM ütünk meg?!

3. Amúgy te rosszabb vagy mint ő, mert ő részegen ütött meg -ami nem mentség-, de te viszont szín JÓZANUL tetted ugyanazt.

Vagyis neked már innod sem kell ahhoz, hogy 16 évesen ugyanolyan agresszív legyél józanul, mint az apád részegen.

(Vagy lehet, hogy te is ittál??)

4. Mit szólnál ahhoz, ha elzavarna hazulról, vagy betenne egy nevelőotthonba ahol lehet, hogy esténként -a 80 kilód ellenére is- te leszel majd az új lány, a hozzád hasonlóan agresszív fiúcskák nagy örömére??

2016. máj. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, és akkor mi van, ha az apja? Miért kéne tisztelnie? Mert meg tudta dugni az anyját, amiből a kérdező lett?! Tényleg ekkora idióta vagy?!

SENKIT nem kell tisztelni, csak a kora miatt, mert sok idős (és sok szülő-nek nevezett emberfajzat) NEM érdemli meg.


Egyébként, ha a te apád ütne meg csak úgy - hidd el, nem kell flegmának lenni, hogy valaki csak úgy lebxszon egyet - tapasztalat, mostohaanyám pl. mindenért üvöltött, meg ütött -, akkor is ezt mondanád? Örülj, hogy normális családban nőttél fel, nem olyanban, ahol vernek, vagy épp minden nap azt kell hallgatnod, mekkora szr ember vagy.

2016. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
Neked volt igazad,ez önvédelem volt.
2016. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Eszter76 ***** válasza:
60%

Szegénykém. :-( Nincs semmi baj, ne legyen lelkifurdalásod. :-( Sok családban, ahol alkoholista az apa (és agresszív) eljön a pillanat, amikor a nagyfiú megvédi az anyját, a testvéreit vagy éppen saját magát. Csak te legyél erős és ne kövesd a példáját az alkoholizmusba! Mind a két végletre tudok példát közvetlen környezetemből - olyat is, ahol aztán a srác is alkoholista lett és ütötték egymást, amíg el nem költözött. :-( Meg olyat is, ahol a "fiú" (most már túl a 40-en) az alkoholnak még a szagától is rosszul van, és még a marhapörköltet sem tudja megenni, ha vörösbor van benne.

Az agresszió persze nem jó... ha bírsz vele, inkább fogd le, vagy lökd arrébb, de ne üsd. Itt sajnos neked kell a férfinak lenni - mert egy agresszív alkoholista minden, csak nem férfi. :-( Kitartás!

2016. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%
Azt irta alkoholizalt az apja nem azt hogy alkoholista .. mert lehet havi 1x iszik de ha ti olyat olvastok hogy alkoholizalt mar biztos hogy alkoholista.. meg az apja meg kerdezte a fiat aki 16 eves es este ert haza hogy hol volt es lehet a kisfiu nagynak erezte magat es flegmazott az apjaval de mar mindenki az apukat nezzi le . Èn apum is lekevert volna gy pofont ha ugy beszeltem volna vele mint akit a s.ggembol rangattam volna elő. Meg mar utana a nagyfiu irkalta hogy mennyivel erosebb apucinal .. szoval a kismenonek az apja szerintem nem alkoholista csak ritkan iszik.. es megutotte a fia ugy h kitort a beultett foga .. persze hogy fel idegesedet. A masik meg alkoholistak nem foglalkoznak a fogukkal es biztos nem lenne beultett foga ha az ..☺
2016. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

1 , nem mondtam hogy alkoholista, csak azt hogy alkoholizált amit heti 1x-2x megtesz...


2, "Mert a kérdése és a pofon között, valószínűleg volt egy lekezelő flegma válaszod, és azért kaptad a pofont. Nem véletlenül??

Amúgy 16 évesen még kiskorú vagy, és ő felel érted, még, ha marha erősnek is érzed magadat!!"


tök mind egy, nincs joga egy szülőnek sem megütni a gyerekét, hiába akarod ezt bemesélni. se törvényileg se erkölcsileg nincs joga. Én nekem sem volt jogom, de ő ütött először és azért ha valakit megütnek akkor az a valaki jogosan elveszti sztem a fejét....


ma láttam apámat, amikor hazamentem anyut felköszönteni. be van dagadva a fél arca és habár jogosnak érzem hogy visszaadtam, azt azért bánom hogy ekkora erővel. nem kellett volna. de nem tudtam hogy ekkorát fogok ütni.


Amúgy akik őt védik azoktól kérdezek valamit. Mit kellett volna tennem? Jobb lett volna ha kihívom a rendőrséget, feljelentem a gyámügyön és akár sok százezerre vagy börtönre ítélik??? gondolkodjatok már...

2016. máj. 1. 18:06
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

Azt írtad, hogy önvédelem. Tehát akkor én kérdezlek meg téged:

ha anyád ütött volna meg, annak is kiverted volna a fogát??

2016. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
97%
Az biztos hogy soha nem emelnek kezet apamra akinek az eletem koszonhetem, de az is biztos, hogy ha igy megutne, akkor az eletben nem latna tobbet, es nem erdekelne hogy reszeg volt.
2017. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!