Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ért már bántás a származásod...

Ért már bántás a származásod miatt?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és az édesapám külföldi ami rajtam egy picit meg is látszik.

Még év elején az egyik tanárom nagyon megbántott ezzel, és nekem nagyon nagyon rosszul esett!

Az addig szeretett tantárgy, most év végen 3as lesz. Utálom, már az is rossz ha a folyosón meglátom.

Elmondtam anyáéknak, beszéltek vele még elején, persze a tanárnő elmondta, hogy konkrétan nem rám gondolt, de a gyerekeknek tisztában kell lennie a mai helyzettel és az életre kell felkészíteni őket.

De többször is rám nézett és az osztálytársaim szerint is utál engem.

Anya azt mondta hogy meggondolja hogy átviszi másik suliba, de most megmondta hogy nem fog :(

Az életben fognak még érni ilyen dolgok amiket meg kell tanulnom kezelni.

De én nem akarok ide járni, és nem is tudom, hogyan és mit kellene kezelnem.

A többi tanár és az osztálytársaim is szeretem, de heti 4 nap van vele órám.

Lany vagyok, nem hangoskodóm órán a magatartásom 5ös.

Mit csináljak, hogy másik suliba vigyenek anyáék?


2016. máj. 5. 11:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos a magyar társadalomban vannak hülye emberek akik másokat a származásuk miatt bántanak. Ezzel sajnos meg kell tanulnod együtt élni. Nem ez volt az utolsó konfliktusod az életben.

Emiatt ne valtoztass iskolát!

Unokaöcsém arab-magyar családba született. Még a gimiben is voltak kellemetlenségei. A magyartanár nem kedvelte, aztán az érettségit jobban irta meg mint a mélymagyarok. Most meg már másodéves az orvosin. Ott már nincs probléma.

Kitartást a sulihoz!

2016. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos az életedben nemcsak egyszer fogod ezt megtapasztalni. Védőpáncélt kell növesztened, hogy megtanuld letojni ezeket magasról. Persze, életedben először találkozni ezzel nehéz... de sajnos meg kell szoknod, mert az emberek félelme és rasszizmusa sokszor nem ismer határt az ésszerűségben. Nem biztos, hogy más osztályban jobb lesz neked, lehet, hogy ott a diákok fognak kikezdeni :(.


Nekem is volt félig arab származású osztálytársam, akkor még azt hitték, rá cigány, ezzel b.tatták az utcán. Mondjuk neki szerencséje volt, hogy 190 centi volt és nem kis darab srác... de attól még neki se esett jól. Megtanulta kezelni.

2016. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
51%
Milyen nemzetiségű apukád német,spanyol,lengyel?
2016. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Iráni perzsa az NEM ARAB, ez is idegesít, hogy folyton araboznak.
2016. máj. 5. 11:58
 5/34 anonim ***** válasza:
79%
Szüleid helyében az igazgatót megkeresném, hogy történt egy ilyen eset és szólva lett a tanárnak, de mélyen benned maradt és nem tudsz túllépni rajta. Lehet, hogy egy személyes beszélgetés az igazgatóval vagy (és) a tanárral megnyugtatna. Van lányom és annak ellenére, hogy magyar, be fogom íratni önvédelemre. Neked hatványozottan ajánlom.
2016. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

a fő kérdésre válaszolok, igen. apám erdélyi származású, rendszeresen románozták őt, és minket is, és rendszeresen bevándorlóznak is, most, hogy van ez a bevándorló ellenes közhangulat. egyszer azt is mondták, szép a kiejtésem magyarul, pedig erdélyi vagyok...


mit mondjak, nem esik jól.:/

2016. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%
Igen, kiskoromban sokszor kiraboltak és megvertek a cigányok. De fiatal felnőttként is néha "lecsicskamagyaroznak", pedig egyetlen bűnöm hogy magyar vagyok.
2016. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

"Sajnos a magyar társadalomban vannak hülye emberek akik..."

Már megint a magyar társadalom! Ha nem ismered a külföldet, ilyen butaságokat ne írj.

A hozzászólóhoz hasonló megjegyzéseket naponta kaptunk a származásunk miatt és nem Magyarországon. Ez ott napi dolog volt. Túl kell élni.

2016. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Minden népnél jelen vannak ezek a dolgok. Nekem pl volt egy Iráni barátom, aki a magyarokkal nem volt ellenséges, de az amerikaiakkal nagyon durván. Teljesen elborult az agya már az USA szó hallatán is. Szóval ilyen mindenhol van és lesz.
2016. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mert anyukám cigány, én meg ugyebár így félcigány vagyok. Gondolhatod, hogy mit kaptam ezért - ráadásul egy olyan településen, ahol kifejezetten utálják a cigányokat, mivel régen egész "telepek" voltak itt, sok problémával. (Természetesen ilyesmihez véletlenül se volt semmi közünk, de ez nem is számított a gúnyolódóknak...)
2016. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!