Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tolerálnád, vagy mit...

Hogyan tolerálnád, vagy mit szólnál hozzá, ha a lányod sokkal szegényebb párt választana magának, mint amilyen egzisztenciával ti rendelkeztek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, gazdag és sikeres emberek vagytok a házastársaddal, felső tízezerhez tartoztok, mindenetek megvan, Rózsadomb, 5 kocsi, minden, ami szem-szájnak ingere.

Van egy egyke, huszonéves, fiatal, egyetemista lányotok, akinek alig volt eddig kapcsolata (pedig gyönyörű), mert nem talált magának párt, és annál sokkal okosabb, hogy bolondokkal összeálljon, és mindig azt hangoztatja, hogyha valakivel kapcsolatba kerül, ahhoz nagy eséllyel hozzá is fog menni.

Viszont most megismert egy olyan férfit (szintén huszonéves egyetemista), aki nem rendelkezik közel sem olyan egzisztenciával, mint a te családod.

Míg ti a felső tízezerhez tartozok, addig ő kis átlagember, vagyon nélkül, a szülei is egyszerű kétkezi munkások.

A kérdésem az, hogy mit szólnál a kapcsolathoz? Megpróbálnád lebeszélni a lányodat róla, megfúrni a fiút, elűzni tőle valahogyan? (Akár szemtől szembe, akár passzív módon)


Mielőtt kiakadnának vehemensebb emberek a kérdésemen, megkérek mindenkit, gondoljon bele a helyzetbe, ez csak egy elméleti kérdés.


2016. máj. 5. 22:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
Arról azért szeretnék meggyőződni, hogy nem a pénzéért van a lányommal.
2016. máj. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, általában felfordul a gyomrom az anyagias emberektől, nem valószínű tehát, hogy pont a saját gyerekemnél ez másként lenne... szóval azt gondolom, hogy egyfelől az ő döntése, másfelől örülök, hogy emberi értékrenddel bír.

#6 "Azok a válaszadók, akik örülnének, azok tuti 20 év körül vannak, és lila fingjuk nincs a dolgokról még." - megnyugtatásodra 52/F ...

2016. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Annyiból nehéz a kérdés, hogy "mindenkitől" kérdezed, pedig jó eséllyel azoknak a véleménye számít, akik jó anyagi helyzetben vannak vagy legalább át tudják érezni azt, hogy az anyagiak fontosak.


Szerintem fontos az, hogy a párkapcsolatban a felek hasonló értékű pluszt adjanak bele (hasonlítsanak egymásra), de az anyagi egzisztencia csak az egyik pillére az értékeknek.


Teljesen egyetértek az egyik korábbi válaszolóval, aki azt írta, hogy az illető jó eséllyel legalább olyan okos, ha ugyanarra az egyetemre tud járni, mint a gazdag szülő gyermeke, aki megengedhette magának a különórákat.


Egy kicsit egyet értek a provokatív árokásó-Józsis válaszolóval is, nyilván szeretne az ember rendes társat a lányának, viszont az, hogy az illető mennyire gazdag most (illetve a szülei mennyire tudják segíteni), nem túl fontos.

Az sokkal fontosabb, hogy mekkora potenciál van benne. Mennyire ambíciózus, mennyire tud tanulni (pl az üzleti dolgokról) - illetve az is fontos, hogy mennyire tud jó párt alkotni a lánnyal, mennyire tud jó társa lenni.


Ha az illető jó képességű, akkor az egzisztencia hiánya csak átmeneti állapot.

2016. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
A lány szülei tehetősek, nem a lány. Ergo a lánynak és a fiúnak is van még lehetősége jól fizető munkát találni és a saját egzisztenciájukat megteremteni.
2016. máj. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy egy kétkezi munkások gyermeke, aki eléggé alulról kezdte: [link]


Az "életpálya" részt olvassátok el.

2016. máj. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%
Elméleti kérdésed azért marad meg elmêleti síkon mert a nagyon gazdag, elkényesztett, egyke, modellkülsejű úri babák a náluk szegényebb fiúkat/ férfiakat emberszámba nem veszik. Suba subával, guba gubával ahogy a mondás tartja. És ha mégis van 1-2 kivétel azok sem jutnak el messzire mert egy idő után kiütközik a társadalmi és anyagi különbsêg. Ezek a gazdag lányok is gazdag fiúkat/ férfiakat keresnek. Szép az elméleti felvetés csak maximum a szappanoperákban valósul meg( kivétel van de nagyon ritka).
2016. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%

Való igaz, hogy alapvetően fontosabb az, hogy egy ember önmagától is képes legyen előre jutni és jövőt építeni - ahogy a mondás is tartja, elmarad a vagyon, megmarad a majom, a pénzcsináláshoz kell érteni, örökölni nem nagy érdem, azt meg is kell tudni tartani -, de valljuk be. a mély szegénységből kitörni, és onnan jó egzisztenciát kreálni, a semmiből, nem 60 éves korra, hanem esetleg azelőtt, amikor még kiélvezni is van idő...Nos, nem ez a jellemző!

Az elméleti kérdésben nem szereplenem részletek, nem mindegy, hogy a kis vagyontalan átlagember mit jelent. A kétkezi munkás szülők düledező egyszobás putriban próbálnak vegetálni, a gyerek meg tanulás helyett már fiatalon elsüllyed a kétkezi munkás világban, ahonnan esélye sincs kitörni, mert hiába a jó és keresett szakma, legfeljebb más alatt gürizhet, mint annak a segédje, mert önállóságra nincs pénze, saját műhelyre, eszközökre soha nem is lesz vagy dolgos szülök, szerény életvitel, diákhitel mellett jár pl. orvosi egyetemre, tehát lesz belőle valaki, társadalmi megbecsüléssel és nem túl jó kezdő fizetéssel, de aztán megnyílhatnak a kapuk, csak sok idő kérdése. Csak egy szélsőséges példát írtam.

Azonban tegye a szívére a kezét mindenki, és ne legyen ennyire álszent: a gyerekének a legjobbat akarja. A legjobb pedig általában az, akivel nagyjából passzolnak, azonosak a lehetőségeik, a képességeik. Tudjátok, hasonló a hasonlónak örül, suba a subához. Vannak dolgok,a miket át lehet hidalni, de vannak, amelyek t nem . Na, ha ég és föld a különbség a társadalmi státusz, a neveltetés, az egzisztencia és a háttér között, akkor max valami romantikus hollywood-i maszlag köde az, ami az ilyen kapcsolatot fenntartja, ami egy szellő hatására el is fog illanni, és hosszú távon több kárt okoz, mint amennyi öröm származik belőle.

2016. máj. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

Csak egy kérdésem volna: fordított helyzetben nagyon is tetszene a dolog, igaz? Ti vagytok a kétkezi munkások, ők pedig a vagyonosok! Gondolom, úgy már okés volna a frigy!

Megmondom őszintén, hasonló helyzetben vagyok, mint a lányotok... eddig minden barátom "szegényebb" volt tőlem, de ez soha sem zavart. Valamiért nem is vonzódom a gazdag manusokhoz, számomra túl beképzeltek.

Igaza van az egyik válaszadónak: tessék őket is a húsos fazékhoz ültetni. Nem minden a pénz!!!! Anyukám szokta mondogatni, hogy szerelemből nem lehet megélni, azt nem lehet megenni. Ez igaz. Ilyenkor azt szoktam visszakérdezni, hogy az jobb volna, ha a kőgazdag férjem az aranygyűrűs kezével ütne meg, mert ő megteheti alapon?! (TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!)

2016. máj. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a felállás hasonló mint a kérdésedben vázolt család, az én oldalamról. Nem mondom azt, hogy a felső tízezerhez tartozik a család, de van 3 autó, medencés családi ház, saját vállalkozás, minden gyereknek saját autó stb. Összegezve a városban igen csak az első 5 gazdag ember közé tartoznak a szüleim. 3-an vagyunk testvérek, lányok, viszont a szüleink sosem szóltak bele a párválasztásunkba. Nekem is volt olyan párom, aki gyárban dolgozott a soron, miközben én egyetemre készültem, volt szakács barátom minimálbérrel, de sosem ezek számítottak sem nekem, sem a családomnak. Egykoron a szüleim sem így kezdték, hanem bizony gyárban, és bányában dolgozak, kétkezi munkát vállaltak, piacon sütöttek, és árultak hétvégente mellette, később pedig édesapám elment külföldre dolgozni évekre, hogy legyen saját lakás, és tőke egy kis bt.-re. Aztán az évek alatt a Bt.-ből Kft. lett, ami egyre nagyobb lett és több vevőt hozott magával, a lakásból pedig családi ház stb. Mi is éltünk albérletben, és bizony 2 évente költöztünk, volt, hogy 3-an testvérek 1 félszobában laktunk. Nekünk és a szüleimnek is mindig az volt a fontos, hogy valaki akarjon dolgozni és becsületes legyen. Előrébb tartok egy férfit aki hiába gyárban dolgozik pl. de akar dolgozni, tisztességgel végzi a munkáját, és látom benne, hogy vannak céljai, akar valamit az élettől és nem csak teng-leng. Végül az én férjem autószerelő, és abban is dolgozik, én a szüleim családi vállalkozásában dolgozom. A szüleim nagyon szeretik a férjem, a férjem kb jobban szeret náluk/velük lenni mint a saját szüleivel, és nem az anyagiak miatt, hanem a hozzáállásuk miatt, szinte saját fiukként tekintenek rá. Szerintem kérdező nem minden olyan fekete és fehér ahogyan látod, mert hiába egy milliomos srác lenne a lányod mellett, ha amúgy az értékrendje 0. Szerintem elég okos ahhoz a lányod, hogy el tudja dönteni, kit szeretne maga mellé társnak, és nagyon helyes, hogy nem az anyagiakat nézve keresi a párját.
2016. máj. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
19-es vagyok, azt én is hozzáírnám, hogy pl a férjem nem azért autószerelő mert nem lehetett volna jobb állása stb., hanem a szülei sajnos annyira beszűkültek és primitíven állnak a világhoz, hogy akkoriban 20 éve ráerőltették, hogy autószerelés, meg szakma, (mert az apja autómániás) és nem bíztatták, hogy megtalálja önmagát. Pedig egy borzasztó intelligens, okos férfiról van szó, aki azonnal megtalálja mindenkivel a közös hangot és mindenhez hozzá tud szólni, mindenkivel el tud beszélgetni, legyen az egy cégvezető, vagy egy takarító, tehát tök mindegy.
2016. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!