Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tolerálnád, vagy mit...

Hogyan tolerálnád, vagy mit szólnál hozzá, ha a lányod sokkal szegényebb párt választana magának, mint amilyen egzisztenciával ti rendelkeztek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, gazdag és sikeres emberek vagytok a házastársaddal, felső tízezerhez tartoztok, mindenetek megvan, Rózsadomb, 5 kocsi, minden, ami szem-szájnak ingere.

Van egy egyke, huszonéves, fiatal, egyetemista lányotok, akinek alig volt eddig kapcsolata (pedig gyönyörű), mert nem talált magának párt, és annál sokkal okosabb, hogy bolondokkal összeálljon, és mindig azt hangoztatja, hogyha valakivel kapcsolatba kerül, ahhoz nagy eséllyel hozzá is fog menni.

Viszont most megismert egy olyan férfit (szintén huszonéves egyetemista), aki nem rendelkezik közel sem olyan egzisztenciával, mint a te családod.

Míg ti a felső tízezerhez tartozok, addig ő kis átlagember, vagyon nélkül, a szülei is egyszerű kétkezi munkások.

A kérdésem az, hogy mit szólnál a kapcsolathoz? Megpróbálnád lebeszélni a lányodat róla, megfúrni a fiút, elűzni tőle valahogyan? (Akár szemtől szembe, akár passzív módon)


Mielőtt kiakadnának vehemensebb emberek a kérdésemen, megkérek mindenkit, gondoljon bele a helyzetbe, ez csak egy elméleti kérdés.


2016. máj. 5. 22:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim sem örülnek - pedig nekem két gyerekem van már, egyedül nevelem őket - tehát társkeresésben abszolút "fogyatékosnak" számítanék igy. Nekem konkrétan semmim sincs, de azért szerintük olyan társat kéne találnom, aki majd segít minket anyagilag. Az, hogy a jelenlegi párom imádja a gyerekeimet és ez abszolút kölcsönös + emberileg messze a legkorrektebb, akit valaha ismertem (becsületesség, őszinteség), az nekik annak ellenére keveset számít, hogy vallásos szülőkről beszélünk.

Azért nem egy hajléktalan csöves a párom, de nehogy már egy "idegennek" kelljen fizetnie a gyerekeim dolgát meg nekünk lakást, mikor a saját biológiai apjuk 500 Ft-ot sem ad egy hónapban....

2016. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna,mert nem nem nekem kell megfelelnie a srácnak,hanem a "lányomnak" ! Ha ő szereti meg viszont szeretik,megbecsülik stb akkor nekem mi közöm van az ő anyagi helyzetéhez?Semmi!
2016. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
90%

Persze az ember a gyerekenek mindig a legjobbat akarja de nem csak a penzbol! Ha en gazdag vagyok, van egy lanyom es valaszt egy szegenyebb fiut aki szereti es megbecsuli stb.. Oszinten akkor inkabb o mint egy elkenyesztetett uri ficsur.. Ha en gazdag vagyok megtehetem hogy megadjak a lanyomnak mindent! Attol hogy szegenyebb partnere van attol meg meglehet mindene altalam, meg persze sajat maguk altal is. Mindenhogyan segitenek. Nyilvan a gyerekemet nem hagyom nelkulozni. Vannak jo vagyoni szerzodesek hazassag eseten. Es igy boldog is es megvan mindene ami kell.

Amugyse tudni hogy majd a fiu mire viszi...

Inkabb amugy meg amiatt elmeleti kerdes mert a gazdagabb szulok nem preferaljak a "prolikat" hiszen micsoda szegyen lenne a felso tizezer koreben..

2016. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
71%

Én tolerálnám ebben az esetben, mert egyetemistáról van szó, tehát tanul, fejleszti magát, van jövőképe, ambíciói (remélhetőleg). A hozzáállás fontosabb, mint az épp aktuális anyagi helyzet.


Akkor nem örülnék, ha vmi munkanélküli segílyen tengődő, napi szinten söröző-cigiző de közben a gazdagokat szapuló egyénnel jönne össze, akinek büdös a munka, de közben beképzelt és önző.

2016. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Gondolom főleg attól függene, hogy milyen családból jöttem én magam. Hogy honnan indult az én családom.


Mert azért ég és föld, ha az én családomban generációk óta csak ún. értelmiségiek voltak, vagy én magam vagyok az első nem ún. egyszerű kétkezi munkás.


az biztos, hogy megnézném a családot jó alaposan.

2016. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Először zavart, hogy a lányom egy szegényebb családól származó fiúval jött össze. Persze soha nem mutattuk a lányunk felé azt, hogy nekünk nem nagyon szimpatikus a választottja. De megismertük mi is a fiút. Nagyon illemtudó, kedves, intelligens. Bármit megtenne a lányomért, és nekem ennél több már nem is kell. Ma már úgy vagyok vele, hogy Ő nem tehet róla hová született. 6 éve vannak együtt. Augusztusba lesz az esküvőjük. A fiú az egyetem elvégzése után kapott egy nagyon jól fizető állást. Anyagilag támogatja a szüleit. Mi is ott segítünk nekik ahol tudunk, bár nem szívesen fogadnak el anyagi segítséget. Merthogy szeretnének ketten megélni.

Szóval én nem ellenezném a helyedben.

2016. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Valódi értelmiségi családban ez a kérdés fel sem merülhet, ha a lány odaviszi az egyetemi évfolyamtársát bemutatni. Ez csak ott probléma, ahol a gazdag család a Hyppolitban szereplőhöz hasonlatos.:-)
2016. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Kétkezi munkások a szülei. Ez mit jelent? Hogy becsületesen dolgoznak. Szereti a lányomat? Igen, ennél több nem is kell. A társadalmi rang, meg ilyenek meg már közömbösek.
2016. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!