Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék hogy mindenkinek...

Mit tehetnék hogy mindenkinek jó legyen és a kapcsolatunk se romoljon meg?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nem rég lett vége a kapcsolatomnak a párommal. Igaz elég csunyán! De én még mindig szeretem! Ő magyarországon lakik én külföldön és szeretném újra megpróbálni vele és hazaköltözni hozzá, viszont mivel itt kint édesanyámmal élek igy elég nehéz a dolog, mert ő ellenzi a kapcsolatunkat és azt mondta ha visszamegyek a volt barátomhoz elfelejthetem egy életre! Ezt pedig nem akarom, nem tudom mit tehetnék hogy mindenkinek jó legyen! Mert anyukám elég nehezen fogadja el hogy már felnőttem és saját életet akarok, szeretné a mai napig ő irányitani az életem minden egyes percét!
2016. máj. 9. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon csúnyán az mit takar? Szerintem nem véletlen ellenzi ezt Anyukád!
2016. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A volt párod is szeretné, hogy hazamenj hozzá? Beszéltél erről vele? Elég egyoldalúan írtad le, azért kérdezem... Gondolom okkal szakítottatok, szóval tisztázni kellene azt is, hogy képesek vagytok-e mindketten változtatni valamin, ami ahhoz kell, hogy működjön. A hazaköltözés megoldaná? A "hiányzik" még semmi valós problémát nem oldott meg és az sem, hogy te egyedül megpróbálod helyrehozni azt, amit ketten rontottatok el. Még ha 95%-ban a te hibád volt, akkor is ott az az 5%, ami nélkül simán összeomlik újra az egész.


Ha meg bírtatok mindent beszélni, együtt, közösen megoldásra jutni, akkor beszélhetünk arról, hogy mi legyen anyukáddal. Én nem hagynám, hogy anyukám irányítsa az életem... Felnőtt vagy, ha haza akarsz jönni, akkor gyere haza, csak gondold végig, hogy lesz-e itt is munkád és meg fogtok-e élni, mert sokan nem jó kedvükben költöztek külföldre.

2016. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem próbálunk meg újra egy csődbe ment kapcsolatot. Csak időpazarlás. Édesanyád csak óvni akar.
2016. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

èn elhiszem, hogy csak vèdeni akar, de sokszor már túlzásokba esik!

ès szerintem 50-50%-ban vagyunk hibásak mind a ketten, mert nem tettünk a kapcsolatèrt hanem csak vártuk hogy majd magától helyre jön, ès így már csak akkor jöttünk rá, hogy mit hagytunk veszni, mikor már szakítottunk! ès nem egy rövid távú kapcsolatról van szó, hanem egy 5 èvesről, ő volt az első barátom..

2016. máj. 13. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs jövője egy fiatalnak, úgyhogy édesanyád a jövődet szeretné megalapozni, amit kár lenne elrontani egy rossz kapcsolat miatt. Én már 40 bőven elmúltam, és tudom, hogy az újrakezdésnek semmi értelme, mert 99%-ban pár hét/hónap után megint ugyanaz lesz, mint volt, és mehetsz vissza anyuhoz, aztán hallgathatod az "ugye, én megmondtam" szöveget. 5 év sok idő, az is sokat jelent, hogy első volt, de épp az első kapcsolatok nem szoktak sikerülni. Ez már csak megszokás, és inkább szenvednétek tovább együtt, mint új kapcsolatot keressetek, mert féltek az ismeretlentől, pedig lehet, hogy 2 év múlva tényleg szembejön az igazi. Most nem azt mondom, hogy fűvel-fával stb., de több embert meg kell ismerni, hogy egyáltalán magadat is megismerd. Lehet, hogy az egy rossz kapcsolat volt, de igazából azt sem tudod még, hogy milyen egy jó kapcsolat, mert nincs viszonyítási alapod. Én már csak szép emléknek tartom az első kapcsolatomat, de akkor belebetegedtem a szakításba, de így 27 év elteltével azt is látom, hogy borzasztó rossz házasság lett volna, ha erőltettük volna tovább. Nézd meg a sok fiatal házast, akik már 5 év után alig tudnak ránézni is egymásra. Szerintem erre meg kell érni, meg kell tapasztalni sok mindent, de mivel a fiatalságod ráment erre a kapcsolatra, az érési folyamat megakad nálad. Tanulj, dolgozz, alapozd meg a jövődet, közben ismerkedj új, érdekes emberekkel, élvezd a fiatalságodat, és minden bizonnyal egy szebb, boldogabb életed lesz, mintha feladnál minden egy ember miatt, akivel egyszer már megégetted magad.

Bocsi, hogy ezt mind leírtam, de én is sok lehetőséget kihagytam 1-2 kapcsolat miatt, amit életem végéig bánni fogok, és a leírásod alapján te is hasonló hibát készülsz véteni.

2016. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szèpen köszönöm a válaszokat! felnyitottátok a szemem! :)
2016. máj. 18. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!