Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagynátok, hogy gyereketek...

Hagynátok, hogy gyereketek szenvedjen esztétikai betegség és/vagy osztálytársai zaklatásai miatt?

Figyelt kérdés
Esztétikai betegsége miatt mondjuk visszahúzódó, depressziós lenne és ezt osztálytársai észreveszik, kikezdik, kiközösítik. Ez miatt bezárkózik teljesen, szenved.

2016. máj. 10. 18:05
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
64%
Hát ha ilyen értetlen vagy, akkor nem tudunk segíteni :)
2016. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
44%
gondolom te vagy a gyerek, és anyádéknak nem akarják a beavatkozást..
2016. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
79%
Már írták: nem mindegy, hogy MI a probléma - mert lehet komoly és lehet tinihülyeség, másrészt nem midnegy a család anyagi helyzete, mert nem feltétlen megoldható ilyen sok pénz elköltése ilyen célokra.
2016. máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

A kérdés természetesen általánosságban értendő minden gyereket hátrányosan érintő betegségre, elváltozásra.

Múltbéli eset velem történt meg, egyébként középosztálybeli család voltunk. Lehet sokan kinevettek majd, grízek jelentek meg a szemem környékén, ez miatt nehezebben teremtettem kapcsolatot, általában kerültem is a szemkontaktust. Szüleim évekig hagytak ebben az állapotban, közben depresszióba is estem, osztálytársaim elkönyveltek gyökérnek úgy is kezeltek, végül a több éves szenvedésnek a várólista kivárása és kénytelen osztályváltás vetett véget.

2016. máj. 10. 18:26
 15/45 anonim ***** válasza:
67%
Ez a problémától függ, hogy valóban gond-e vagy csak kamaszos hisztiről van szó. De mivel nem akarod elárulni a problémát, itt senki nem fog neked tudni válaszolni.
2016. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Nem értem az agresszív válaszolókat, még le sem írtam miért érdekelne a dolog, máris támadnak.
2016. máj. 10. 18:27
 17/45 anonim ***** válasza:
74%

De számít, hogy mire gondolsz. Senki sem tökéletes.

Az írásod alapján nem az "esztétikai betegséged" miatt, hanem a visszahúzódó, depressziós viselkedésed miatt kezdenek ki, ezt pedig pszichológus gyógyítja. Egy műtét nem oldja meg, majd jön helyette másik problémád.

Persze, ha a harmadik füled a homlokod közepére nőtt, az más dolog.

2016. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
96%
én a grízt nem találom olyan problémának, amivel ne lehetne együtt élni, vagy kivárni az sztks várólistán a sorod. Nekem nyúlajakkal született osztálytársam volt, őt megműtötték, de a heg ott maradt, és senki se csúfolta. Ha kancsal lenne, vagy nagyon elállóak a fülei, esetleg hatalmas orra, akkor más lenne a helyzet. Én pl a grízt észre sem szoktam venni senkin.
2016. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Leírtam a dolgot
2016. máj. 10. 18:29
 20/45 anonim ***** válasza:
95%
Ez szerintem viszonylag könnyen megoldható probléma. Ha azt mondaná a gyerekem, hogy ezen szeretne változtatni, segítenék neki. Bár fogalmam sincs, hogy ezzel hova kell menni? Bőrgyógyászat vagy szemészet? És miért volt évekig tartó várólista? :S Nálunk van több szakrendelés is. Van ahol hónapokat kell várni, de van, ahol már következő hétre van időpont.
2016. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!