Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a lányotoknak,...

Megengednétek a lányotoknak, ha csak erre gyűjtött idáig?

Figyelt kérdés

17 éves lányom eddig csak azért dolgozott, hogy lehessen kutyája, mivel mi a férjemmel nem igazán léptünk, nem jutottunk dűlőre, ezért egy vita után kijelentette, hogy jó, ha mi nem veszünk kutyát majd vesz ő. Kb másfél éve kezdett dolgozni, mostanra elég pénz összegyűlt neki ahhoz, hogy fajtisztát vehessen, illetve az oltásokra, illetve az első időszakokra van pénze, ami a játékokat, kaját illeti.

A kutyát bent kell tartani, talán ez jelenti a legnagyobb akadályt, a férjem nagyon nem akart benti kutyát, mert az kintre való, egyet is értek, de megesett rajta a szívem, szerintem teljesen összetörne, ha másfél évnyi munka után közölnénk vele, hogy bocsi, nem jöhet a kutya.

Ti mit tennétek?



2016. máj. 24. 22:59
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
42%
Én engedném a lányomnak a kutyát, viszont a férjed egy gyökér és fogalma sincs a kutyákról, miatta kétszer is meggindolnám, hogy minek teszem ki szegény állatot.
2016. máj. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
80%

Én 17 éves korom otaa könyörögtem(3 évet) majd gürcöltem ,hogy mindene meglegyen mig nem egy menhelyi kutyust hoztam akiért 120km ert utaztam oda vissza . Én engedném .az meghogy a lakásban lenne az én cssaládomat is zaavarta azota mindenkivel egyágyban alszik :) Saját maga gyüjtögetett s várja igy gondját is fogja viselni .

5# én egyetlen egyszer hagytam itt aa kutyámat a családra 3 hétig mig külföldön voltam mert még nem vihettem magammal .. miután hazaa jöttem már mindenhová magammal viszem . Ez olyan dolog ha a kutya nem jöhet én sem megyek én vállaltam az én felelösségem és szerintem ezt egy 17 éves már tudja .

2016. máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
99%

Mi lett volna, ha normalis emberekhez melto modon mar az elejen kozoltetek volna, hogy nem lesz nalatok kutya ahelyett, hogy ezzel a f aszsaggal hitegettetek ("majd meglatjuk")? Ti is tudtatok, hogy ezzel remenyt ebresztetek szerencsetlen lanyban. Meg azt is hagytatok, hogy masfel evig dolgozzon csak emiatt. A helyetekben buszke lennek arra, hogy ha akar valamit a lanyom, azt el is eri onerejebol. Ezt kellene honoralnotok a kutyaval, ha nem teszitek, biztosan megcsappan bennetek a bizalma. Hogy lehet igy szorakozni a sajat lanyotokkal? Ez undorito, hogy ilyen donteskeptelenek vagytok es o szivja meg.


23N

2016. máj. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Eszter76 ***** válasza:
36%

Másfél éve ezért dolgozik, és ti nem mondtátok neki, hogy nem engeditek? Ne haragudj, de szerintem ez nagyon nem fair. Egy életre elveszíthetitek a bizalmát!


De azt is megértem, hogy nem szeretnétek benti kutyát... kertetek nincs? Nekem egy törzskönyvezett, fajtatiszta törpeuszkárom van, de köszöni szépen, tökéletesen elvan a hatalmas kertben, és boldog a fedett teraszon a pad alatti kosarában is - persze nincs pudlira nyírva, csak "téli" meg "nyári" bundája van (télen úgy néz ki, mint egy puli). Nagy viharban és -10 C fok alatt bejöhet a garázsba. Szóval miért kellene bent tartani a kutyát?

2016. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
99%

Én abszolút megértem, ha nem akartok a házba kutyát. Én sem szeretnék, az biztos.

Viszont azt nagyon rossz húzásnak tartom, hogy ezt nem azonnal közöltétek vele, hanem hagytátok, hogy másfél évig abban a hitben dolgozzon valamiért, hogy azt van esélye elérni... Most pedig közölnétek, hogy mégsem.

Ez így elég borzasztó lesz neki, egy nagy pofon, csalódás.

Ha előre megmondjátok neki, hogy nálatok a lakásban nem szeretnétek, hogy kutya legyen, akkor tiszta sor, ez a ti döntésetek, és persze el kell fogadnia. Akkor majd lesz kutyája, ha külön él. De így... Miért hitegettétek?


Ez olyan, mint amikor egyes szülők mindent megígérnek a kisgyereknek, aztán sosem tartják be, mondván, úgyis elfelejti majd... ("Persze, majd elmegyünk az Állatkertbe, ha jó leszel" - aztán valahogy sosem jutnak el...)

2016. máj. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
77%

Annyira tudtam hogy ez megint elmegy a szaporítók kontra tenyésztők irányba.

A menhelyről hozott kutyák szülei sem voltak tesztelve, akkor is ott van a rizikó, hogy beteg lesz. Azt még sem mondja senki, hogy ne fogadjon örökbe. Pedig ha keverék kutyát viszel haza, támogatod azokat, akik nem ivartalanítják a kutyáikat, mert gondolják, hogy valakinek majd úgyis kellenek. Hidd el, nem egyszer mondták ezt nekem, amikor egy doboznyi 8 hetes kiskutyával odaállítottak a menhelyre, ahol 5 évig dolgoztam. Ráadásul az ingyen kutya sokszor még annyit sem "ér", mint az olcsó, őket meg aztán végképp sajnálják ivartalanítani, oltani, chippeltetni, sőt, sokszor etetni is. Nem értek egyet a szaporítással sem, de a globális problémát a keverékek adják. A fajtamentők közel sincsenek annyira túlterhelve, mint a menhelyek, hasra ütés szerűen azt mondom, hogy minden kétszázadik kutya szaporítótól származó fajta jellegű, akit kidobnak a gazdáik, tehát az otthon nélküli kutyák 0.5%-a. Tudomásom szerint erről nem állnak rendelkezésre statisztikai adatok, ezt csak a több éves tapasztalatom alapján tudom elmondani, biztos vannak olyan helyek, ahol magasabb ez az arány, de még úgy is elenyésző. És akkor még nem beszéltünk azokról a kölykökről, akiket születésük után rögtön eltesznek láb alól. Szaporítóknál legalább ilyen nincsen.

Ez egy olyan globális probléma, amit ivartalanítási kötelezettséget előíró törvénnyel lehetne csak visszaszorítani. Az optimális nyilván az lenne, ha mindenki tenyésztőtől vásárolna, de ha menhelyről viszel kutyát, azzal is ugyan azt a problémát támogatod, mintha szaporítótól vennél. Ezért nem ítélhető el egyik sem.

Elnézést az offért!

A kérdésre válaszolva: ha már egyszer reményt ébresztettetek a kislányban, és hagytátok, hogy 1,5 évig spóroljon rá, akkor erősen illene engedni neki. Előtte természetesen el kell vele beszélgetni a felelős állattartásról, és hogy mi lesz a kutyával, ha egyetemre megy, vagy dolgozni kezd.

2016. máj. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
34%
Miért, egyetem mellett nem lehet kutyát tartani?
2016. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
76%

#16

A menhelyről megmented a kutyát. A szaparitótól azt a mocskos embert támogatod aki így még tovább fog szaporítani. Nem ugyan az.

2016. máj. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
30%

Miért, szerinted a szaporított kutya hova fog kerülni, ha nem veszi meg senki? De, pontosan ugyan az.

A menhelyről hozott kutyával pedig azokat a mocskos embereket támogatod, akik szerint fölösleges ivartalaníttatni a keveréket, mert úgyis örökbe fogadják őket.

Nyilván lehet egyetem mellett kutyát tartani, de az emberek többsége nem abban a városban szerzi meg a diplomáját, ahol lakik. Ha hetente-kéthetente tud csak hazajönni a koleszból, akkor valakinek addig foglalkoznia kell vele. Az olyan albérlet pedig sajnos még mindig ritka, ahol engedélyezik az állattartást.

2016. máj. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
69%

Az olyan albérlet pedig sajnos még mindig ritka, ahol engedélyezik az állattartást."

De mivel a gyerek kutyát akar, felelősségteljes döntést hoz és a ritka nem egyenlő a ninccsel, ezért ez ugye nem is probléma, mert vállalta, hogy olyat keres, ahová viheti az ebet - már, ha egyáltalán akar menni egyetemre, egyáltalán ő is messze kerül stb.

2016. máj. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!