Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a lányotoknak,...

Megengednétek a lányotoknak, ha csak erre gyűjtött idáig?

Figyelt kérdés

17 éves lányom eddig csak azért dolgozott, hogy lehessen kutyája, mivel mi a férjemmel nem igazán léptünk, nem jutottunk dűlőre, ezért egy vita után kijelentette, hogy jó, ha mi nem veszünk kutyát majd vesz ő. Kb másfél éve kezdett dolgozni, mostanra elég pénz összegyűlt neki ahhoz, hogy fajtisztát vehessen, illetve az oltásokra, illetve az első időszakokra van pénze, ami a játékokat, kaját illeti.

A kutyát bent kell tartani, talán ez jelenti a legnagyobb akadályt, a férjem nagyon nem akart benti kutyát, mert az kintre való, egyet is értek, de megesett rajta a szívem, szerintem teljesen összetörne, ha másfél évnyi munka után közölnénk vele, hogy bocsi, nem jöhet a kutya.

Ti mit tennétek?



2016. máj. 24. 22:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
93%

Ha 1,5 éve dolgozott,akkor miért nem mondtátok neki akkor,hogy gyűjtögethetsz kislányom, de attól még nem vehetsz kutyát amíg itthon laksz..

Nem lett volna egyszerűbb időben közölni vele?

Most ha 1,5 évig dolgozott és van pénze fajtatiszta kutyára meg oltásokra stb, akkor elég görénység lenne most nem engedni neki.

Szerintem tök jó,pozitív,hogy spórolt és gyűjtögetett. Sok kamasz képtelen spórolni ,ha van egy kis pénzük egyből elköltik.A ti lányotok viszont takarékoskodott, ha jól értem minimum 200 ezerje van tisztán.Ez nem semmi 17 évesen,diákmunkából, suli mellett.

Én megengedném neki a kutyát.De előbb át kell vele beszélni,hogy az a kutya elél 15-20 évig is.Magyarul ha 2 év múlva végez a középiskolával/gimivel akkor mi lesz vele? Megy továbbtanulni a lány?Ha nincs a városotokban egyetem,akkor nyilván kolis vagy albérletes lesz.Egyikben sem lehet kutyát tartani(csak nagyon elvétve).

Ha nem megy tovább tanulni,vagy a városotokban van egyetem, akkor szerintem semmi akadálya nincs a kutyának.

Én sem helyeslem annyira,hogy panelban tartsanak ilyen nagy helyigényű állatot..De tény,hogy a lakásban tartott kutyákkal többet foglalkozik a gazda, mint a kertben tartottakkal. Kertvárosban élet.Eboltáson kívül soha nem látok senkit kutyát sétáltatni. Mert nem sétáltatják, nem játszanak vele, hiszen hát ott van neki a kert,rohangáljon ott. De az a sokadik évben már annyira ingerszegény a kutyáknak..és nem túlzok ha azt mondom,hogy egész nap ugatnak a szomszédságban a kutyák..unatkoznak, annyi öröm éri őket,amíg a postás bedobja a levelet,vagy valaki elsétál a kapu mellett..Az a véglet sem jó a kutyáknak.

Míg a panelos környékeken rengeteg kutyaséltáltató embert szoktam látni.Ott legalább éri új inger a kutyát,foglalkoznak vele,játszanak,lefárasztják.

Úgyhogy hiába kisebb helyen van a kutya a nap nagyobb részében, ha többet foglalkoznak vele,akkor nem biztos,hogy rosszabb neki mint a kertes házas kutyáknak..


De mondom, a lányoddal alaposan tárgyaljátok meg,hogy rendszeresen vigye sétálni a kutyát és ha elköltözik otthonról pár éven belül,akkor kutyával együtt tervezzen. Nem hiszem,hogy vissza fog riadni ,ha már évek óta gyűjt rá, csak utána olvasott.

2016. máj. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

A kutya érdekeit is kell nézni. Csak akkor szabad kutyát vinni a családba, ha ezt minden családtag el tudja fogadni. Olvassatok, járjatok utána, hogy mivel jár egy kutya a lakásban, azon belül is a kölyökkutya.

Lányod is gondolja át, hogy lesz-e 12-15 éven keresztül mindennap ideje a kutyára.

Mindennap minimum háromszor sétálni vinni (amíg kölyök, addig sokkal többször)? Állatorvosi költségekre lesz-e elég pénz?

Nagyon gondoljátok meg, mindenre készüljetek fel.

Egyébként szerintem is lehet lakásban tartani kutyát, de ha a férjed nagyon nem akarja, abból csak a vita, konfliktus lesz, aminek a kutya fogja meginni a levét.

Na annak alapján dönts, hogy a lányod kikészülne-e. Hozzatok felelős döntést, mert ez a döntés tizenvalahány évre szól, és mindegyik családtag életét megváltoztatja.

2016. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

"nem jelentettük ki, hogy hogyha megveszi magának lehet kutyája, annyit mondtunk, hogy majd ha úgy látjuk, hogy rendet tart maga körül (ez megvalósult egyébként), és képes felelősséget vállalni érte, ha nem tesz túl rajta két nap alatt."


ti feltételhez kötöttétek a kutya tartást, mint írtad a feltételeket teljesítette, szóval úgy igazságos, ha lehet kutyája!

mondjuk a feltételben nem volt benne, hogy kinti vagy benti, szóval erről még beszélgessetek el...


23F

2016. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
61%
Most mar egy maradt hatra, megenni amit foztetek, masfel evig huztatok az idot. En bentre semmikepp se engednem, de ezt az en gyerekem mar regota tudna...
2016. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
87%
Az én kutyám 13 éves korig élt, már nagyon öreg volt amikor kilehellte a lelkét, nagytestű kutya volt, mégis az ölemben szenderült örök álomra... Soha életében nem rágott szét semmit sem, pedig bejáratos volt a lakásba a kertből, bármikor bejöhetett, ha ahhoz volt kedve. Nagyon illemtudó és kultúrált kutya volt, pedig még kutyaiskolába sem járt, néhány ember példát vehetett volna róla. Lány volt különben, bár nem születtek kölykei, de már megbántam, hogy nem vittem el pároztatni... Néha úgy viselkedett mint egy ember, egyből, egy pillanat alatt kiszúrta, ha rosszkedvűen értem haza és akkor azonnal jött oda és egész este mellettem volt, máris nyomta oda az orrát, hogy cirógassam. Egy kutya néha többre képes mint a legjobb pszichológus, ami itt sem ártana néhány embernek. Több mint 8 évig az egyetlen barátom volt, nem hiába mondják, hogy a kutya az ember legjobb barátja és ez teljesen igaz is. Ha Ő nem lett volna, valószínűleg már nem élnék, mert Ő segített túllenni egy nagyon komoly szakításon, ami egy kilenc évig tartó kapcsolat után következett be.
2016. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
91%
Igen, mert megígértétek neki. Az már ígéret, ha azt mondjátok, hogy ha rendet tart maga körül, akkor lehet róla szó. Ha nem gondoljátok komolyan, miért hitegetitek? Ez elég aljas, szemét módja annak, hogy rávegyétek a takarításra, spórolásra.
2016. máj. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
39%
Meg kell engedni, a férjed majd megszokja
2016. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

amúgy mindenféle rosszindulat nélkül mondom pár kommentelőnek,hogy a jól nevelt kutya nem rág szét semmi olyat, amit nem lenne szabad.

rengeteg rágóka van már direkt kutyáknak. meg lehet tanítani,hogy mást ne rágjon meg.

2016. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem jófogásról nézte, azért is várt idáig, hogy normális helyről vehessen. Kertes házban lakunk egyébként, csak iszonyatosan ragaszkodik a tacskóhoz, azt pedig nem lehet csak kint tartani, tudja, hogy nem szeretnénk benti kutyát, de nem igazán foglalkozott ezzel. Van egyébként egy 12 éves húga is, (ő is szeretne kutyát), és a városban tanulna tovább. Férjemnek és nekem is volt a háznál kutya kisebb korunkban, de most igazából úgy vagyunk vele, hogy hogyha vigyáztunk más kutyusára élveztük, de nem volt hiányérzetünk ha elment, nem éreztük hogy akkor azonnal venni kéne, megvagyunk nélküle. Talán az a legnagyobb probléma, hogy mindjárt egyetemre megy, ki tudja mi jön, mikor költözne el, nyilván megszeretnénk a kutyát és tudnánk rá vigyázni, de mégiscsak az övé lenne, ha lenne, és úgymond elég bizonytalan a jövője.

2016. máj. 25. 17:13
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akartok kutyát, azt másfél éve kellett volna közölni. Ha én másfél évig képes lennék teljes döntésképtelenségben vacillálni valamin, akkor örülnék, ha lenne egy olyan ember is a családomban, aki legalább tudja, mit akar.
2016. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!