Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a lányotoknak,...

Megengednétek a lányotoknak, ha csak erre gyűjtött idáig?

Figyelt kérdés

17 éves lányom eddig csak azért dolgozott, hogy lehessen kutyája, mivel mi a férjemmel nem igazán léptünk, nem jutottunk dűlőre, ezért egy vita után kijelentette, hogy jó, ha mi nem veszünk kutyát majd vesz ő. Kb másfél éve kezdett dolgozni, mostanra elég pénz összegyűlt neki ahhoz, hogy fajtisztát vehessen, illetve az oltásokra, illetve az első időszakokra van pénze, ami a játékokat, kaját illeti.

A kutyát bent kell tartani, talán ez jelenti a legnagyobb akadályt, a férjem nagyon nem akart benti kutyát, mert az kintre való, egyet is értek, de megesett rajta a szívem, szerintem teljesen összetörne, ha másfél évnyi munka után közölnénk vele, hogy bocsi, nem jöhet a kutya.

Ti mit tennétek?



2016. máj. 24. 22:59
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan ezért írtam, hogy el kell vele beszélgetni erről, hogy úgy tervezze a jövőjét, ahogy azt te leírtad.

Szerintem te valamit félre értettél, én azon az állásponton vagyok, hogy megvehesse a kutyát, ha tud felelősséget vállalni érte :)

2016. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
34%
Ne engedjétek, verjétek láncra és zárjátok be a pincébe, azon kívül rúgdossátok addig, ameddig le nem mond a kutyáról és bármi másról is amit a saját pénzén akar venni. Vegyétek el tőle a pénzt és parancsoljátok meg neki, hogy boruljon térdre előttetek mert ti vagytok a szent szülei. És egész életében parancsolgassatok neki, mindenben engedelmeskedjen nektek és ha ki mer jelenteni bármit is, akkor verjétek dagadtra ameddig el nem ered az orra vére!Ez a Szentlélek üzenete a felelősségteljes szülők számára, így kell eljárni, hiszen nem Európában élünk, hanem a sötét középkorban mamlukok és eunuchok között! Minden gyerek ezt érdemli aki kutyáról álmodik! Tömjetek narancsot a szájába és bottal verjétek véresre, ameddig össze nem esik! Még ilyen rettenetesen szörnyűséget és bűnös dolgot! Ki hallott még ilyet, hogy egy gyerek kutyája legyen? Ez a sátán csábítása! Persze, hogy szabad, mi rossz van abban, ha kutyát szeretne? A kutyák nagyon szeretetreméltó, okos és bölcs élőlények és az egész család hamar meg fogja szeretni, még a börtönfelügyelő apuka is. Néhány kutya rendkívüli dolgokra képes, sokszor szinte már egy ember fejével gondolkodnak s be tudnak illeszkedni a legborzalmasabb körülmények közé is. Tudnak az emberekkel értelmesen kommunikálni szemkontaktus és más jelzések útján. Egy kutya egyetlen dologra képes: szeretetet adni a gazdájának és megóvni Őt a külső ártalmaktól.
2016. máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:
0%
Miért van Ennyire oda egy kutyáét?
2016. máj. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
87%

Én is mindig nagyon szerettem volna kutyát, pénz is lenne rá. De anyám nem engedi. Az egyetlen dolog ami egyelőre visszatart attól, hogy hazahozzak egyet az, hogy 1 éven belül elköltözök innen és tudom, mennyire nehéz állattal albérletet találni. Azt is meg kell értetni a lánnyal, hogy az a kutya azon a héten is kutya, amikor ő épp nyaralni menne, és 10 év múlva is kutya lesz, mire már karrierje/saját családja lesz. Szerintem egyébként ezt a részét a legnehezebb felfogni.

Bennem anyám mindig tudatosította, hogy nem akar kutyát. Előre tisztázni kellett volna a dolgot.

2016. máj. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
40%

Ha megengeditek, el kell viselnetek azt a kényelmetlenséget, hogy ott lesz egy kutya. Ha nem engeditek meg, el kell viselni azt, hogy a lányotok álma füsbe megy, borzasztó nagyon szomorú lesz, emellett súlyosan csalódik bennetek, és szavahihetetlennek fogja tartani a saját szüleit.


Szerintem engedjétek meg, hogy megvegye azt a kutyát. Ráadásul még az is lehet, hogy ti is megszeretitek.

2016. máj. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim válasza:
0%

Próbáld esetleg el venni a kedvét tőle. Egy kutya tartása sok hátránnyal is jár.

Arról nem is beszélve hogy jópár dolgot maj széttép/rág majd a lakásban.

2016. máj. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
29%

Nem, de alapból megmondtam volna, hogy semmiképp sem.


Anyukám mindig azt mondta a húgomnak, ha elindította a "kutyát akarok" lemezt, hogy ha majd nyerünk a lottón, lesz. (Akkor lesz pénz kertes házra.)

2016. máj. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
46%
Mi aban az akadály ? Vanak nagyon pici kutyák is mint yorki .én engedném ha ilyen kitartoan szeretné hogy pénzt is összegyüjtöte rá.
2016. máj. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
54%

Nem igazán tisztességes dolog most kijelenteni, hogy nem engeditek, mikor másfél éve gyűjt rá, akkor kellett volna megmondani, hogy hozzátok nem hozhat kutyát.

Egyébként én sem veszek lakásba kutyát. Nagyon szeretem őket, mindig is volt kutya körülöttem, Anyáéknak most is van kettő, de a szüleim kertes házban laknak, én meg lakásban. Saját, tehát akkor hozhatnék kutyát, amikor akarok, de 4 fal közé nem szeretnék. Sokat utazunk a férjemmel együtt, rapszodikus a napirendünk, van, hogy hajnaltól késő estig nem vagyunk itthon, és állandóan megyünk. Persze, ha nagyon akarnánk, meg lehetne oldani, de minek szenvedtessem azt a szegény kutyát, ő is csak társas lény, igényekkel! A lányod már 17 éves. Miért nem vár addig, amíg elköltözik, és ha már olyan élete van, amit ő alakít, akkor szerezhet kutyát. Azért ez eg y10-15 éves elköteleződés. Továbbtanul? Mi a szándéka a kutyussal, ha meg is engeditek? Koliba, albérletbe nem fogják engedni; külföldön akar majd tanulni? Kankutyát vagy szukát szeretne? A kan, ha olyan, összepisil mindent (megjelöli a területét), a szuka meg tüzel. Ezt lakásban? Amíg kicsi, rág, sőt, van, amelyik utána is. Bizony láttam már fotókon a család kincsének nyomait a hipermodernül felújított lakásban az ajtón, a szekrényen...kb mindenen ami olyan anyagból volt, amit meg lehet rágni,hiszen, amíg a háziak dolgoztak, egyedül volt, így nem tudtak a sarkában lenni egész nap :) Az csak egy álomkép, hogy ha veszel neki játékot, majd azzal van el, azt rágicsálja. És ezek csak apróságok, amelyek egy kutyatartóval előfordulhatnak. Erre fel van készülve?

2016. máj. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem akarok kutyát, nem számít, hogy a gyerek mennyit gyűjtött, mit tett érte, az én hazamba nem hoz kutyát.

Mellesleg az étel se ingyen van, az oltás se, orvos, hasonlók. ...

2016. máj. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!