Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiamat miért nem érdekli...

A fiamat miért nem érdekli semmisem? Se sport, se tanulás?

Figyelt kérdés
15 éves fiú, és nem érdekli semmi. Megkérdeztem hogy írnak-e valamiből még így az utolsó hetekben, a válasz az volt hogy igen. Megkérdeztem, hogy mikor fog rá tanulni erre annyit mondott, hogy nem fog mert ha esetleg 1-est fog kapni akkor is meglesz a kettes. Minden tantárgyból csak kettes, egyáltalán neme hajt a jobbra, teljesen megvan elégedve az "eredményeivel" Szomorú vagyok, amiért ilyen motiválatlan:(. Mit lehetne tenni?

2016. jún. 1. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Beszélgess vele! Mik a tervei, a céljai az életben, mit szeretne csinálni a középiskola után! Ne szidd le, ne próbáld megértetni vele, hogy a tanulás kötelesség, és muszáj és kész, hanem próbáld meg rávezetni arra, hogy márpedig bármit is akar kezdeni magával az életben, ahhoz szüksége lesz a középiskola sikeres elvégzésére.
2016. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mazda5 válasza:
12%
Tipikus tünetegyüttes, kamasz. Internetmegvonás, aminek visszaállítása mondjuk igyekezethez van kötve?
2016. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze, ilyenről már beszélgettem vele. De azt mondta, hogy semmi célja nincsen, majd lesz valahogy, neki jó bármilyen munka.
2016. jún. 1. 21:58
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Probald rá ébreszteni hogy mi lessz a következménnye késsőbb ... Hogy majd ezektől fog függeni az élete . Vagy probáld felkelteni az érdeklődését a tantárgyakkal kapcsolatban :)
2016. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
lehet hogy a jövőt tekintve elég ha végigmákolja az egész évet kettessel..ha azután szakmunkás lesz. Volt oszttársam még csak le se érettségizett, feladta utolsó évben. Viszont elvégzett egy heggesztős szakot és pesten elég szépen keres és élvezi. Viszont ha nem műszaki beállitottságú akkor mond neki hogy kezdjen el barátkozni a gyárakkal és a hárommüszakos munkahelyekkel
2016. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Műszaki iskolába jár, azzal annyira nincs is gond. Remélem megjön az esze, többre lenne képes, de hát. A tanárok ígyis szeretik a megnyerő személyisége miatt.
2016. jún. 1. 22:02
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
ha szereti a szakmáját akkor jól van az úgy szerintem. Persze, azon belül is lehetne akár mérnők hogy 2x annyit keressen, de egy jó szakmunkás sose árt a világnak..sőt csak mostanság kezdik megbecsülni őket igazán.
2016. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, milyen otthon a kapcsolat, de érdemes lenne sokat beszélgetni vele. Egyrészt talán motiválja, ha látja, apa-anya miért választotta a szakmáját és mennyire élvezik, mennyire része az életüknek (ha így van). Másrészt 15-17 éves korban azért ezek a srácok elkezdenek alkoholizálni, dohányozni (jó esetben csak futólag), ne adj isten társaságtól függően még nagyobb hülyeségeket csinálni, és ezekben a dolgokban sokkal könnyebb elmerülni, ha nincs más cél az életben.
2016. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól számolom, akkor ő most 9.es. a 9. és a 10. évvégi jegy nem számít sehova.(se továbbtanuláshoz, se munkához, tenyleg sehova) úgy tűnik a gyereked okosabb nálad.
2016. jún. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
NEm tudom elképzelni, hogy semmi ne érdekelje. Ha más nem akkor a mobilok, játékok stb. Mehetne játékfejlesztőnek vagy bármi. Szóval biztosan van valami ami érdekli, ha tényleg nincs akkor pedig valszeg depresszós stb. Mit csinál a hétköznapokban? Valamit csak csinál?
2016. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!