Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiamat miért nem érdekli...

A fiamat miért nem érdekli semmisem? Se sport, se tanulás?

Figyelt kérdés
15 éves fiú, és nem érdekli semmi. Megkérdeztem hogy írnak-e valamiből még így az utolsó hetekben, a válasz az volt hogy igen. Megkérdeztem, hogy mikor fog rá tanulni erre annyit mondott, hogy nem fog mert ha esetleg 1-est fog kapni akkor is meglesz a kettes. Minden tantárgyból csak kettes, egyáltalán neme hajt a jobbra, teljesen megvan elégedve az "eredményeivel" Szomorú vagyok, amiért ilyen motiválatlan:(. Mit lehetne tenni?

2016. jún. 1. 21:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ha nem érdekli semmi és semmi célja nincs akkor mit csinál egész nap?


23F

2016. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Valahol normális, hogy nem érdekli... Engem sem érdekelt, csak csináltam és én is úgy gondoltam, hogy majd lesz valami. Teljesen hiányzik a gyerekből a belső kényszer, hogy mégse kapjon egyest, vagy az az igény, hogy később választhasson, hogy mivel akar foglalkozni.


Nincs valami egyéb lelki gondja? Nem fél a kudarctól annyira, hogy inkább meg sem próbálja? Nehéz elhinni, hogy egy 15 évesben pontosan nulla motiváció van jövőjével kapcsolatban. Ez nekem inkább tünetnek tűnik, talán érdemes lenne beszélned az osztályfőnökével, hogy ő hogy látja és esetleg bevonni valami szakembert, ha tényleg felmerül, hogy más gond van a gyerekkel.


Ha semmi baja, csak tojik bele, akkor esetleg jó tanulmányi út lenne, ha dolgozna valamit nyáron, úgy tudom, hogy 15 éves kortól lehet. Keress valami jó szar helyet, ahol köztudottan szemét a főnök, vagy garantáltan borzalmas a munka és bizonyosodj meg róla, hogy elég időt kénytelen ott tölteni ahhoz, hogy megértse, hogy tanulás nélkül ilyen helyre fog visszakerülni.

2016. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az osztályfőnök azt mondta, hogy az osztály móka mestere aki megnevettet állandóan mindenkit, és poént csinált mindenből. Például ha nem tud egy dolgozatot, akkor ráírja magának az 1-est.


Hogy egész nap mitcsinál? Beszélget a barátival, vagy verseket ír. Szóval rosszul írtam hogy semmit sem csinál, mert valamit mégis.

2016. jún. 2. 16:39
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"verseket ír"

hát ez azért messze van a semmitől :) mármint ha jó benne...ha nem is jó akkor is legalább érdekli...

Szoktatok nézni humoristákat a TV-ben? lehet, hogy a jövője neki is abban van, ha érdekli...még fiatal 10001 felé vezethet az útja, sokan még 18-20 évesen sem tudják, hogy mivel akarnak foglalkozni, szóval nincs lemaradva...

őt úgy tűnik inkább a spontán viccek érdeklik és a versek, gondolom szokott olvasni is, ugye?


23F

2016. jún. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
az utolsónak igaza van. én pl 21évesen jöttem rá hogy mit szeretnék csinálni. sajnos nem mindenki lehet koraérett hogy tudja mit kezdjen magával a későbbiekben.
2016. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!