Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem hajlandó rendesen...

Apám nem hajlandó rendesen enni. Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

Apám 58 éves buszsofőr. Az orvosi alkalmassági vizsgálaton kiderült, hogy magas a cukorja, a koleszterinje, meg persze elhízott - de ezt eddig is tudtuk.

Próbáltam beszélni vele, ne egyen annyi zsíros, nehéz ételt, de hallani sem akar róla. Hús, szalonna, kolbász, hurka, tojás, hagyma krumpli, kenyéren kívül semmi mást nem hajlandó megenni, ja meg esténként 2-3 doboz sör, Múltkor csináltam neki zöldséges rizottót, teljesen kiakadt, mit képzelek. Tyúkok jobbat kapnak, egy férfinak hús kell, a magokat egyék a galambok, csak ilyeneket hallok, ha próbálom jobb irányba terelni.

Reggelire nem eszik semmit, csak egy jól cukrozott kávét iszik.

Nagyon aggódok miatta, mert esténként folyton zihál, annyira erősen horkol, hogy áthallatszik a szomszédba. Nyaranta meg van bolondulva a hőségtől. Csak úgy alszik el, ha direktben ráfújja a levegőt a ventilátor.

Nincs túl jó állapotban. Tanácstalan vagyok, miben tudnék neki segíteni.



2016. jún. 7. 08:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk a nagypapám volt ilyen, zsíros ételek és a pálinka, süteményeket is szerette, gyógyszereket sem szedte, el is vitte a cukor. :(
2016. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én apámnál pár éve durvult el ez az ökörség. A vicc, hogy szintén 58 éves.

Mondjuk most elkezdett figyelni magára, de bevallom, az unokákkal zsarolom.

Nem szép, de okom van rá.

Ha ittas, akkor elmegyünk.

Próbálta a nagyot becsalni a kocsmába, nem engedem, mondván, "az én lányom nem megy kocsmába!"

Illetve úgy adtam oda az ovis ünnepi meghívót (ballagás), hogy "gyere el, mert a kicsi ballagását már nem biztos hogy megéred!"

Volt egy időszak amikor keményen beszólogatott, becsmérelte a férjem (az ellentéte).

Ekkor felpattantam, és kijelentettem hogy a nagymamám engem nem arra nevelt, hogy ezt a beszédet eltűrjem (apai nagymama, hasonlítok is rá, szinte ő nevelt fel. Megörököltem a "bájos" természetét is).

Utálom magam ezért, de azt látom, hogy bevált. Ráadásul a lányaim se azt látják, hogy a papa folyton a kocsmában van, iszik, vagy bunkó.

2016. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom is cukorbeteg, tulsúlyos, vesebeteg, vérnyomásos stb. Ugyan ezek a tunetek mint amit leírtál. A férjem állnadóan próbálja ot jó utra terelni, de nem lehet. Mondtam a férjemnek, hogy már hagyja abba mert csak a feszultség és a sértettség van az egészbol, mert anyósom semmin sem hajlandó változtatni.
2016. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
4%
Hagyd mar szerencsetlen oreget ugy sincs mar sok neki hatra NE kinozd a hulyesegeidel.
2016. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
21%

cukor beteg nem ehett rizotott az tiszta szénhidrát

hús kéne meg párolt zöldség csak valószinű erre nincs pénz

2016. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Szomorúan olvastam a hozzászólásokat, de én is erre jutottam. Ennyi idősen nem fog megváltozni.
2016. jún. 8. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!