Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyukám...

Mit csináljak, ha az anyukám mindenbe bele akar szólni az új lakásomat illetően?

Figyelt kérdés
A párom és én kaptunk az apukámtól egy lakást (a szüleim elváltak). Az anyukám nem bírja elviselni, hogy minden döntést a párommal közösen szeretnék meghozni. Mindenbe bele akar szólni. Nagyon sok anyagi támogatást kaptam az apukámtól és a nagyszüleimtől, így elhatároztuk, hogy a festést mi csináljuk. A párom nagyon ügyes kezű, festett is már, így ez nem okozna problémát. Anyukám kitalálta, hogy ezt szakemberre kell bízni, a párom béna hozzá -.- Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla. Elkezdte aput befűteni, hogy adjon erre is pénzt, mert mi úgyis bénán csinálnánk meg. Apu pedig úgy döntött, hogy ezt is finanszírozza. Már szerdára oda is hívta a festőt. Hogy értessem meg vele, hogy most már nem kell mindenbe bele avatkoznia, most már nekünk kell boldogulni az életben, el kell engednie a kezem?

2016. jún. 7. 18:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Apukáddal beszéld meg. Jó minőségű festékkel (héra, trilak stb) egy kisiskolás is szép munkát tud végezni. 10 éves testvérem sem rontotta el, egy felnőtt sem fogja.
2016. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%
Leszögezem, hogy anyádnak tényleg nem kéne beleszólnia a dolgokba. Viszont: frissen vásárolt lakásban az első festést én is szakemberrel csináltatnám/csináltattam. Jó eséllyel glettelni kell, lehet, hogy le kell vakarni a 80 korábban fölkent festékréteget, isten tudja, milyen festéket használtak ott ezelőtt stb, stb. Ha egyszer tisztességesen megcsinálja a festő, utána lehet majd párszor saját kezűleg tisztasági/javítófestést kivitelezni, ha eljön az ideje, mert jó az alap. Ebben igaza van anyádnak, még ha nem is kértétek a tanácsát.
2016. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Én meg azt mondanám, hogy megpróbáljuk házilag, aztán ha nem sikerül, akkor köszönettel vesszük a festőt.
2016. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan, sokan úgy misztifikálnak egy sima szobafestést, mintha személyesen Picassó jönne kimázolni a wc-t.

Mondjuk a pofátlan áraik már erősen közelítik a művészekét...

2016. jún. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha kész a festés, anyád majd jön a bebútorozással is.
2016. jún. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

"Anyukám kitalálta, hogy ezt szakemberre kell bízni, a párom béna hozzá "


Ha majd unokát szeretne anyád, akkor is hoz majd hozzád egy "szakembert", mert a párod azt is csak "elbénázná"??!

:)

2016. jún. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le apukáddal, ès őszintén mondd el neki, hogy úgy érzed, anyud beleszól, és azeretnél a saját lábadra állni. Kérdd, hogy ebben támogasson (+ pénzbe se kerül). Szerintem egy jó kávé mellett el lehet mondani normàlisan, ez nem veszekedés.
2016. jún. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem semmi gáz nincs abból hogy apukád vette a lakást és te ellentmondasz és megmondod hogy nem kell festő. A te apád miért nem mersz vele beszélni? Mi is így kezdtük az életünket hogy kaptunk egy házat, és bizony a felújításnál apukámnak is voltak elképzelései és nekünk is és ez sokszor nem egyezett. De attól függetlenül hogy szeretem az apámat és baromira örültünk a háznak eszemben sem volt engedni neki hogy nálunk ő döntsön, vagy rendezkedjen. A hangsúly azon van hogy nekünk szánta azt a házat. Apukám hajlamos a nagy hangjával a saját igazát hajtogatni és a kezdetek kezdetén intézkedni akart nálunk. Én kicsit erőteljesebben megfogalmaztam a véleményemet és megmondtam hogy ez a ház a mienk és itt mi döntünk, saját életet akarunk majd itt élni. Kicsit besérült de rájött hogy igazam volt, azóta nincs beleszólás semmibe. Jól döntöttem hogy szóltam, nem úgy mint te aki nem mer szólni, mert ez a későbbiekben probléma lesz. Ma állj oda anyukád elé és mond meg szemtől szembe hogy ez a ti életetek lesz, ne sértődjön meg meg nagyon jó anya, és köszönsz mindent de ne szóljon bele semmibe, főleg ne intézkedjen a hátad mögött. Utána felhívod apukád és megmondod hogy anyukád intézkedett, nagyon köszönsz mindent de te már a pároddal megbeszélted hogy ti fogtok a hétvégén kifesteni ami jó móka lesz, és megkéred mondja le a festőt. Most kell a sarkadra állni és nem hagyni magad irányítani. Felvázolom a következményeket ha most nem állsz ki magadért. 1, soha semmiben nem dönthetsz majd az otthonodban ha anyuka nem egyezik bele, 2, ha véletlen esküvőre kerül a sor akkor az egy ilyen anyával rémálom lesz mert azt sem mondhatod a menüre hogy mukk. 3, hosszútávon a párkapcsolatodnak is odatesz mert a pasidat is rosszul fogja érinteni hogy a neve kuss, főleg hogy a tied is az a szülők mellett. 4 ha véletlen gyerek lesz el sem merem képzelni mi lesz.

Szóval kedves kérdező még nagyon nagyon időben vagy és most állítsd le a szüleidet. Szerintem ez a gén minden szülőben benne van, ( biztos rajtunk is kijön majd 20 év múlva, remélem majd nekem is szól valaki hogy ne intézkedjek ) szóval meg kell húzni a határokat nagyon de nagyon komolyan. Mi nagyon közel élünk egymáshoz. A mi házunk pár házra van a szüleimétől és pár házra a férjem családjától. Mit gondolsz mi lenne velünk ha nem húzzuk meg a határokat? Az én családomban apukámat kellett lerendeznem, de megtettem a férjem nagyszüleivel is. A legelső hétvégén reggel hétkor átjöttek valamiért. talán bicikli pumpát kérni. Mondtam is a férjemnek ez így nem lesz jó, oké hogy most szombaton hétkor keltem de nem akarok minden szombaton hívatlan vendéget az ajtómban. Legközelebb szólok. Na már alkalmam is volt rá a következő szombaton. Hasonló szitu stb... a nagypapa is besérült, de megértette a lényeget. Azóta nincs gondunk. Szóval hajrá.

2016. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

9-es és 10-es válaszolóval egyetértek!

Máskor ne mondjatok neki semmit, festés után meg majd a bútorokat is ő akarja kiválasztani... Időben le kell állítani.

2016. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyik füleden be a másikon ki.

Aztán apu is örülne ha nem huznále őt anyu. Rendes embernek tünik szerintem nem haragudna ha 2kilóval több marad neki.

2016. okt. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!