Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyósom miért tudja megoldani...

Anyósom miért tudja megoldani az édesanyám pedig nem?

Figyelt kérdés

Anyósom albérletben lakik, férje külföldön dolgozik anyós gyárban. Gondoskodnak a 15éves gyereküről.

Ha szórakozásról, buliról van szó megy oda is,mi Németországban lakunk a feleségemmel és már két gyermekünkkel, az anyós 2 szer jött ki.

Édesanyám közmunkán dolgozik vagy ha ott nem akkor szezonmunkán, édesapám haza visz 80 ezret, húgom aki otthonra ad 20 ezret, de magát azonkívűl fenntartja.

A problémám az hogy feleségem anyja megtudja oldani, az én anyám pedig nem oldja meg hogy itt kinn meglátogasson minket, pedig semmi szórakozásra nem költ.

Húgom szerint egy anya máshogy viszonyul az mennyéhez mint az anya a saját lányáról és szerinte ezért nem akar zavarni.


2016. jún. 7. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Talán mert a közmunkás bérböl nem telik rá.
2016. jún. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

ma 04:32-es: ugyan nem a kérdezö vagyok és nagyrészt egyetértek veled, de azért valamit nem egészen látsz tisztán.


Itt Németoszrágban az egyetlen állami juttatás, ami nekik járna, az a Kindergeld (ami a csaladi pótlék itteni megfelelöje) és ez két gyerekre 385 Euro, segély meg nincs, legfeljebb ha valaki munkanélküli - ami ebben az esetben valószínütlen-, de az is 354 Euro lenne.


Ehhez tájékozttásként annyit, hogy egy három szobás lakás bérlete rezsi nélkül kb 600-800 Euro havonta, és két gyerekse caládnak ennél kisebbet nem adnak ki.

Szóval nem az átszámított értéket kell számolni, mert az nagyon csal.

Ettöl függeltenül a kérdezö fizethetné az utat anyukájának - a telekocsis rendszerrel kb 100-150 Euro egy út, ami neki valószínüleg nem akkora megterhelés, mint anyukájának, ahol ez a család két havi jövedelme.

2016. jún. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

komolyan ennyire hülye vagy?

közmunkából és minimálbérből élnek hárman. szerinted miből kéne kiutaznia hozzátok? tetszik vagy sem,neked kéne felajánlani,hogy fizeted az utat,vagy ha ezt nem akarod,akkor gyertek ti haza meglátogatni őket.

elég sok fiatal él már külföldön. én csak olyan példát láttam eddig a környeztemben,hogy a kint élők fizetik a szülők útják,ha meghívják őket..vagy éppen ők mennek haza Magyarországra. nem lehet elvárni,hogy 50-80 ezer forintos fizetésekből majd meglátogatnak titeket. egy utazás baromi sokba lenne..mi pl a román határ közelében élünk,szóval a lehető legtávolabbi ponton. ha innen ki kéne menni Németországba(főleg a távolabbi részébe) ..hát valószínűleg nekünk se telne rá,pedig nem minimálbért kapunk..

nem tudom mennyit kerestek, nem is akarok túrkálni a pénztárcádban..de van egy olyan érzésem,hogy havonta több pénzetek marad meg, mint a szüleidnek. szóval nem fair,hogy azt várod ők állják az utat. és ha megtehetnéd simán segíthetnéd is őket. nem gondolok nagy összegre ..már 10-20 ezer is nagy segítség lenne nekik havi szinten szerintem. ennyit nem hiszem,hogy megérezne a kasszátok. de csak feltételezem,hogy nem azért költöztetek ki,hogy a küszöböt rágjátok hónap végén,hanem hogy jó életszínvonalon éljetek. gondolni kéne ilyenkor az itthon maradt szülőkre is. de ez csak az én véleményem.

2016. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%
A kérdező borzalmasan ostoba ember ha elvarhato a 120 ezerből elő családjától hogy látogassa meg kinn. Ahelyett hogy küldene repjegyet akár egy fapadosra (sogornom is ilyennel jár hozzánk évente 3-4szer kb 50 euró ha nem hoz bőröndöt csak kezitaskat. Ha hoz aki még kb 30 euro).
2016. jún. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Talán mert anyósodat kitömi lóvéval a férje külföldről, te meg anyádtól várod el hogy közmunkából utazgasson ki hozzád. Talán TE is küldhetnél haza zsetont hogy anyud kiutazzon! Jaaaaaaa hogy ez meg sem fordult a fejedben? Ilyen ******* ki akar kimenni?
2017. máj. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge trollkérdés.
2017. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem troll kérdés!!
2017. máj. 30. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!